To subwoofer or not to subwoofer

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Το σκότωσα καλά, έτοιμος είμαι να σκοτώσω δίποδα τώρα. :smg:
σκοτωμένα τα βλέπω....με τόσα που έχουν γραφτεί
αν αρχίσεις να σερτσάρεις....πέφτει κλάμα από τα ευχαριστώ....συγκινείσαι
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
ΟΚ ευχαριστω θα το δω. Δε διαφωνω παντως σε οτι ειπες αντιθετα υπερθεματιζω. Το να κανει καποιος ηχοληπτης να ακουστει τοσο καλα (σαν cd) σε ενα χωρο club ειναι κατορθωμα και σε μενα δειχνει οτο μπορουν να κανουν τα παντα εαν θελουν (δεδομενου των μηχανηματων και γνωσεων ?). Εγω τουλαχιστον δε το ειχα ξανασυναντησει. Αντιθετα πολλες φορες ο ηχος δεν ειναι καλος ιδιως σε club. (θυμαμαι βεβαια ειχαν κυριολεκτικα ολο τον πισω τοιχο γεματο woofer - μικρα σχετικα - παρα πολλα και αλουμινενια.
Το πιο πιθανό είναι να ήταν props για οπτικό εφέ - συνηθισμένο τρικ, ειδικά στο μέταλ (δεν υπάρχει περίπτωση όλες οι καμπίνες να είχαν μικρόφωνα). Κάτι σαν αυτό:
Immortal-fake-cabs-604x453-1000x515.jpg
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
και επειδή τώρα έχω χρόνο για ψάξιμο και τα θυμάμαι

πέρυσι έλεγε αυτά



σήμερα τα άλλα
Απλά η χαρά του καινούργιου παιχνιδιού, ή οι πρώτες αύλες . Είναι κάτι που τονίζουν και συνεχώς οι θιασιώτες των 500 σαμπ και των 100 τμ απορρόφησης και διάχυσης για τα high end μηχανάκια. Που ακριβώς μπερδεύτηκες δηλαδή ;
Επίσης υπ΄όψιν τώρα που έχεις και καθήκοντα πρέπει να είσαι πιο αντικειμενικός.
Καλορίζικος και καλό χειμώνα :biggrin:
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Το πιο πιθανό είναι να ήταν props για οπτικό εφέ - συνηθισμένο τρικ, ειδικά στο μέταλ (δεν υπάρχει περίπτωση όλες οι καμπίνες να είχαν μικρόφωνα). Κάτι σαν αυτό:
View attachment 180641
Σιγουρα ηθελα να στο γραψω πριν αλλα μου ηρθε στο μυαλο ενα λεπτο μετα.
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
και επειδή τώρα έχω χρόνο για ψάξιμο και τα θυμάμαι
Μπερδεύτηκα: έχεις χρόνο για ψάξιμο ή τα θυμάσαι;
Παρών! Ποια είναι η επόμενη ερώτηση;
Κάτσε να μετρηθούμε, γιατί ούτε ταξί δε γεμίζουμε.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Μπερδεύτηκα: έχεις χρόνο για ψάξιμο ή τα θυμάσαι;

Κάτσε να μετρηθούμε, γιατί ούτε ταξί δε γεμίζουμε.
έχω χρόνο για ψάξιμο και θυμάμαι αυτά που έλεγε...καλύτερα τώρα?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Απλά η χαρά του καινούργιου παιχνιδιού, ή οι πρώτες αύλες . Είναι κάτι που τονίζουν και συνεχώς οι θιασιώτες των 500 σαμπ και των 100 τμ απορρόφησης και διάχυσης για τα high end μηχανάκια. Που ακριβώς μπερδεύτηκες δηλαδή ;
Επίσης υπ΄όψιν τώρα που έχεις και καθήκοντα πρέπει να είσαι πιο αντικειμενικός.
Καλορίζικος και καλό χειμώνα :biggrin:
1ον δεν βλέπω να αναγράφει jiovani75 το nick σου
2ον δεν χρειάζεται δικηγόρους
3ον μιλούσα με τον Κεφάλα
4ον δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις την αντικειμενικότητα κανενός...τα γραπτά μιλάνε
5ον ευχαριστώ και καλό χειμώνα :biggrin:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.697
Μα άλλο ρώτησα εγώ.
Κάτσε να μετρηθούμε, γιατί ούτε ταξί δε γεμίζουμε.
Και εγώ παρών (υπερθετικού βαθμού θα έλεγα αν έστεκε γραμματικά)
ωστόσο...
Πόση σχέση μπορεί να έχει αυτό με το αρχείο που βάζω για αναπαραγωγή στο σετάπ? ;)
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
1ον δεν βλέπω να αναγράφει jiovani75 το nick σου
2ον δεν χρειάζεται δικηγόρους
3ον μιλούσα με τον Κεφάλα
4ον δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις την αντικειμενικότητα κανενός...τα γραπτά μιλάνε
5ον ευχαριστώ και καλό χειμώνα :biggrin:
Λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει το ξαναλέω.
Όλοι οι άλλοι δηλαδή που απαντάνε είναι δικηγόροι κάποιου;
Έλεος ρε μπρο που λένε και τα πιτσιρίκια στο ps.;) :drinks:
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
έχω χρόνο για ψάξιμο και θυμάμαι αυτά που έλεγε...καλύτερα τώρα?
Όχι μωρέ, το βρίσκω τοξικό να κάνεις αναζήτηση σε παλαιότερα λεγόμενα άλλου μέλους για να τον βγάλεις στη σέντρα, ειδικά από τη στιγμή που είσαι και moderator. Δεν βρίσκω το νόημα, εκτός αν το νόημα είναι να χωριστούμε σε στρατόπεδα εδώ μέσα και να εκτοξεύουμε χαρακτηρισμούς.

Από την άλλη, δικός σου είναι ο χρόνος, ξέρεις καλύτερα από τον καθένα αν τον αξιοποιείς δημιουργικά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει το ξαναλέω.
Όλοι οι άλλοι δηλαδή που απαντάνε είναι δικηγόροι κάποιου;
Έλεος ρε μπρο που λένε και τα πιτσιρίκια στο ps.;) :drinks:
άντε να σου κάνω το χατίρι πριν πάω να πιτσιλιστώ
που δεν βλέπεις αντικειμενικότητα σε αυτά που γράφω?
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Και εγώ παρών (υπερθετικού βαθμού θα έλεγα αν έστεκε γραμματικά)
ωστόσο...
Πόση σχέση μπορεί να έχει αυτό με το αρχείο που βάζω για αναπαραγωγή στο σετάπ? ;)
Έτσι, στατιστικά καθαρά ρωτάω, να δω τις προσλαμβάνουσές μας. Δεν υπάρχει σωστή ή λάθος απάντηση. Άλλωστε, ούτε το αρχείο που αναπαραγάγεις από το σετάπ σου γνωρίζεις πώς ακούστηκε στο control room.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Όχι μωρέ, το βρίσκω τοξικό να κάνεις αναζήτηση σε παλαιότερα λεγόμενα άλλου μέλους για να τον βγάλεις στη σέντρα, ειδικά από τη στιγμή που είσαι και admin. Δεν βρίσκω το νόημα, εκτός αν το νόημα είναι να χωριστούμε σε στρατόπεδα εδώ μέσα και να εκτοξεύουμε χαρακτηρισμούς.

Από την άλλη, δικός σου είναι ο χρόνος, ξέρεις καλύτερα από τον καθένα αν τον αξιοποιείς δημιουργικά.
1ον δεν είμαι admin :laugh:
2ον θεωρείς σέντρα τις υπερεντυπώσεις και τις ευχαριστίες ενός ατόμου προ 12 μηνών για την βοήθεια και το αποτέλεσμα που του προσέφεραν στον χώρο του κάποια μέλη αφιλοκερδώς?
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
θεωρώ ότι κάπου εδώ έχουμε πατσίσει την κόντρα χαρακτηρισμών jio-dimi
Ανέβασα τα διαγράμματα που επιβεβαιώνουν τα όσα γράφω.
Όχι στο μπλα μπλα που αυτοαναιρούνται μερικούς μήνες μετά, όπως μας θύμισες πιο πάνω.

Όλα όσα έγραψε ο Τζιο, όλα, καταρρίφθηκαν με τρία διαγράμματα μετρήσεων από το σπίτι του.

Πήρα προσωπικά τους χαρακτηρισμούς του, πρώτον διότι στηρίχθηκαν σε λάθος δεδομένα (όπως αποδείχτηκε απο τα διαγράμματα), και δεύτερον επειδή ξόδεψα πάρα πολλές ώρες απο τον ελεύθερο χρόνο μου για να τον βοηθήσω να ακούσει όσο το δυνατόν καλύτερα.
Δωρεάν φυσικά. Και παρά τις συμβουλές κάποιου φίλου, που μου έλεγε να μην ασχοληθώ. Κακώς δεν τον άκουσα.

Ήμουν πολύ φειδωλός στους χαρακτηρισμούς μου.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Ανέβασα τα διαγράμματα που επιβεβαιώνουν τα όσα γράφω.
Όχι στο μπλα μπλα που αυτοαναιρούνται μερικούς μήνες μετά, όπως μας θύμισες πιο πάνω.

Όλα όσα έγραψε ο Τζιο, όλα, καταρρίφθηκαν με τρία διαγράμματα μετρήσεων από το σπίτι του.

Πήρα προσωπικά τους χαρακτηρισμούς του, πρώτον διότι στηρίχθηκαν σε λάθος δεδομένα (όπως αποδείχτηκε απο τα διαγράμματα), και δεύτερον επειδή ξόδεψα πάρα πολλές ώρες απο τον ελεύθερο χρόνο μου για να τον βοηθήσω να ακούσει όσο το δυνατόν καλύτερα.
Δωρεάν φυσικά. Και παρά τις συμβουλές κάποιου φίλου, που μου έλεγε να μην ασχοληθώ. Κακώς δεν τον άκουσα.

Ήμουν πολύ φειδωλός στους χαρακτηρισμούς μου.

όπως είπες...τα γραπτά μένουν ;)
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Ανέβασα τα διαγράμματα που επιβεβαιώνουν τα όσα γράφω.
Όχι στο μπλα μπλα που αυτοαναιρούνται μερικούς μήνες μετά, όπως μας θύμισες πιο πάνω.

Όλα όσα έγραψε ο Τζιο, όλα, καταρρίφθηκαν με τρία διαγράμματα μετρήσεων από το σπίτι του.

Πήρα προσωπικά τους χαρακτηρισμούς του, πρώτον διότι στηρίχθηκαν σε λάθος δεδομένα (όπως αποδείχτηκε απο τα διαγράμματα), και δεύτερον επειδή ξόδεψα πάρα πολλές ώρες απο τον ελεύθερο χρόνο μου για να τον βοηθήσω να ακούσει όσο το δυνατόν καλύτερα.
Δωρεάν φυσικά. Και παρά τις συμβουλές κάποιου φίλου, που μου έλεγε να μην ασχοληθώ. Κακώς δεν τον άκουσα.

Ήμουν πολύ φειδωλός στους χαρακτηρισμούς μου.
Το like επαξια σε εσας απο εμενα. Ταπεινα ομως να προτεινω οτι τελικα πρεπει να βοηθατε για να προσπτατευεστε με καποια υποτυπωδη διακριση και οταν καποιος ειναι ετοιμος πραγματικα να δεχτει τη βοηθεια. Να μου πειυε που να το ξερω ? Σωστα, αλλα επειδη καποιος λεει ολο καλα λογια και ειναι compliant συνεχως δε σημαινει οτι αξιζει τη βοηθεια σας.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Κάποια μηδενικά ρίξανε και μπηχτές για μπίζνες.

Λοιπόν ο Τζιο πήρε:
  1. Τον Τρινοβ μτχ απο άλλο μέλος ο οποίος ηθελε να πάρει τον μεγαλύτερο και θα τον πουλούσε έτσι κι αλλιως. Σκεφτόταν ο Τζιο να πάρει τον Storm-Bryston καινούργιο , δεν νομίζω να έκανε κακή επιλογή.
  2. Τα ηχεία απο τον αντιπρόσωπο της PMC, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο. Χωρίς να συζητήσει με κανέναν το μοντέλο (θα του προτεινόταν άλλο PMC)
  3. Τα σαμπ απο τον αντιπρόσωπο, χωρίς να ενημερώσει και χωρίς να ρωτήσει μοντέλο. (Θα του προτεινόταν άλλο SVS, πιθανότατα και άλλη εταιρία).
  4. Τα treatments απευθείας απο το εργοστάσιο της GIK, χωρίς καμία μεσολάβηση κανενός.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Το like επαξια σε εσας απο εμενα. Ταπεινα ομως να προτεινω οτι τελικα πρεπει να βοηθατε για να προσπτατευεστε με καποια υποτυπωδη διακριση και οταν καποιος ειναι ετοιμος πραγματικα να δεχτει τη βοηθεια. Να μου πειυε που να το ξερω ? Σωστα, αλλα επειδη καποιος λεει ολο καλα λογια και ειναι compliant συνεχως δε σημαινει οτι αξιζει τη βοηθεια σας.
τέτοια λέγε του να αρχίσει πάλι να ζητά 50άρες...καλά ηρεμήσαμε :laugh:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top