To subwoofer or not to subwoofer

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
και να μας εξηγησει που "απετυχε" το ολο εγχειρημα
Που απέτυχε; Πάντως όχι στα διαγράμματα που είδαμε. Και έχει πολύ δρόμο ακόμα, στα μισά είναι.
Κατά τα άλλα, ό,τι πιστεύει πως δεν του κάνει ας το πουλήσει, δεν θα βγει χαμένος.

Εκει που "χανεις" οπως καταλαβαινεις ειναι στην πιεστικοτητα ττου χαρακτηρα σου.
Δεν νομίζω πως είμαι πιεστικός, με μπερδεύεις με τον άλλον που έχει την ίδια κόμμωση. :biggrin:

Οσα γράφω είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα. Για όσα δεν ξέρω την τεκμηρίωση, αποφεύγω να γράφω ή ενημερώνω πως δεν ξέρω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Πολυ σωστη τοποθετηση. Ηθελα να τα πω και εγω ετσι αλλα θα το εκανα φιλοσοφικα και ακρη δε θα βγαζαμε. The story of my life until 40 years old but some things never change. They rise to the surface from nowhere.
δεν υπάρχει τίποτα σωστό στην τοποθέτηση μου
αλλά σε κάνει να απορείς όταν τα φακτς (τα οποία έμειναν σταθερά) άλλαξαν τόσο δραματικά την άποψη του κατόχου μετά από 12 μήνες χωρίς να μεσολαβήσει κάποια αλλαγή
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Κάποια μηδενικά ρίξανε και μπηχτές για μπίζνες.

Λοιπόν ο Τζιο πήρε:
  1. Τον Τρινοβ μτχ απο άλλο μέλος ο οποίος ηθελε να πάρει τον μεγαλύτερο και θα τον πουλούσε έτσι κι αλλιως. Σκεφτόταν ο Τζιο να πάρει τον Storm-Bryston καινούργιο , δεν νομίζω να έκανε κακή επιλογή.
  2. Τα ηχεία απο τον αντιπρόσωπο της PMC, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο. Χωρίς να συζητήσει με κανέναν το μοντέλο (θα του προτεινόταν άλλο PMC)
  3. Τα σαμπ απο τον αντιπρόσωπο, χωρίς να ενημερώσει και χωρίς να ρωτήσει μοντέλο. (Θα του προτεινόταν άλλο SVS, πιθανότατα και άλλη εταιρία).
  4. Τα treatments απευθείας απο το εργοστάσιο της GIK, χωρίς καμία μεσολάβηση κανενός.
Μερικά σχόλια προς τα μηδενικά:

1. Η πιο σωστή αγορά που θα μπορούσε να κάνει.
Αδιαμφισβήτητα είναι ο καλύτερος processor που υπάρχει, και με διαφορά το καλύτερο σύστημα ισοστάθμισης.

2. Λάθος αγορά. Επέμενα προσωπικά για πολλαπλά μικρά ενεργά, για φουλ ιμερσιβ εξ'αρχής, και συγκεκριμένα για πολλά τεμάχια από αυτό:

Μάλιστα πρότεινα κατ'επαναληψιν να πουλήσει τα 2 τέρατα που είχε, αλλά και τους 3 ομοίους δορυφόρους που πήρε, ώστε να πάρει μόνο μικρά, αλλά πολλά, να παίζει 11-αδα με twotwo8, που έχουν λογικό και βολικό μέγεθος δορυφόρου για κοινόχρηστο σαλόνι, κι όχι αυτά τα γομαρια που κακά τα ψέματα, δε βολεύονται εκεί μέσα.

3. Λάθος αγορά, δεν έψαξε αρκετά. Θα έπρεπε να ψάξει για στουντιακα μόνιτορ σαμπ, ακόμα και ομοσταυλα, έχει και η pmc.

4. Σωστή επιλογή. Έκαναν σαφέστατη και βεβαίως μετρήσιμη βελτίωση σε ένα αχανούς πλάτους χώρο, με ελάχιστα για αυτό το χώρο τεμάχια. Χρειάζεται να πάρει κι άλλα.

Ρουν σέρβερ ακριβό δε χρειαζότανε, αλλά ήταν μια αξιόπιστη plug and play επιλογή, από την ίδια τη ρουν. Προσωπικά του πρότεινα τυπικό απλό σέρβερ, που δεν έχει, και απλώς να τρέχει και ρουν εκεί, που τρέχει πιστοποιημένα από τη ρουν. Φτύνω τις διαφορές που λένε καποια χρυσά αυτιά πως ακούνε.

Τέλος, αν έχετε διαφορετική "άποψη" από μένα, παρακαλώ μη μου την λέτε, δεν ενδιαφέρομαι.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Η τωρινή θέση του κατόχου ποια είναι;

Ότι η προσθήκη των SVS ήταν περιττή;
Ότι έκαναν περισσότερο κακό παρά καλό;
Ότι η θέση τους ήταν λάθος;
Οι βάσεις-σαμπ μπροστά εξακολουθούν να θεωρούνται σωστή επιλογή;
Το ταίριασμα των βάσεων-σαμπ με τα πίσω SVS θεωρείται πρόβλημα;
Περιλαμβάνεται και ο Trinnov στις λάθος επιλογές;
έδωσες πολύ καλή ιδέα για πολλ :biggrin:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
όταν όμως κατηγορείς κάποιον για κάτι...καλό είναι να το στηρίζεις και κάπου...
γεμίσαμε πυροτεχνήματα ;)
Ρε συ άσε με να δω το κοριτσάκι μου στα μάτια.
Τες πα.
Γενικότερα αγαπάω όλους τους ανθρώπους και ειδικότερα αυτούς που με απογοητεύουν γιατι είναι μαθήματα τα οποία δεν έχουν τιμή.
Έχουν γρaψει εδώ πόσοι; 10 - 20;
Και λες εμένα δικηγόρο; :biggrin:
Και ρωτάς που στηρίζω αυτά που λέω ;
Άσε με να κοιτάξω την γυναικα μου στα μάτια να γουστάρουμε μην αρχίζω και γράφω πράγματα που δεν πρέπει γιατί έχουν αρχίσει και εκτίθονται κάποιοι ( αυτό δεν ήταν για εσένα ), εμείς έχουμε μιλήσει και με προσωπικά μηνύματα και σου έχω και αδυναμία;)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Που απέτυχε; Πάντως όχι στα διαγράμματα που είδαμε. Και έχει πολύ δρόμο ακόμα, στα μισά είναι.
Κατά τα άλλα, ό,τι πιστεύει πως δεν του κανει ας το πουλήσει, δεν θα βγει χαμένος.


Δεν νομίζω πως είμαι πιεστικός, με μπερδεύεις με τον άλλον που έχει την ίδια κόμμωση. :biggrin:

Οσα γράφω είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα. Για όσα δεν ξέρω την τεκμηρίωση, αποφεύγω να γράφω ή ενημερώνω πως δεν ξέρω.
Για αυτο το απετυχε το εβαλα σε εισαγωγικα. Μπορει αλλα ο Costas Ear (χωρις παρεξηγηση) τον βλεπω να εχει ανεπτυγμενο καλυτερο κριτηριο διακρισης και αλλο χαρακτηρα και τη γλυτωνει χα χα. Εσυ την πληρωνεις λιγο παραπανω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Ρε συ άσε με να δω το κοριτσάκι μου στα μάτια.
Τες πα.
Γενικότερα αγαπάω όλους τους ανθρώπους και ειδικότερα αυτούς που με απογοητεύουν γιατι είναι μαθήματα τα οποία δεν έχουν τιμή.
Έχουν γρaψει εδώ πόσοι; 10 - 20;
Και λες εμένα δικηγόρο; :biggrin:
Και ρωτάς που στηρίζω αυτά που λέω ;
Άσε με να κοιτάξω την γυναικα μου στα μάτια να γουστάρουμε μην αρχίζω και γράφω πράγματα που δεν πρέπει γιατί έχουν αρχίσει και εκτίθονται κάποιοι ( αυτό δεν ήταν για εσένα ), εμείς έχουμε μιλήσει και με προσωπικά μηνύματα και σου έχω και αδυναμία;)
και δεν μιλάς?
αν είναι να γμησεις τόση ώρα μη σε κρατάμε με τα κwλοστέρεα :cry: :lolsign:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Τέλος, αν έχετε διαφορετική "άποψη" από μένα, παρακαλώ μη μου την λέτε, δεν ενδιαφέρομαι.
Εγω εχω, και θα την πω:
Στο 2. Θα προτιμούσα το ενεργό 3δρομο PMC, μοιάζει με αυτό που πήρε αλλά χωρίς την “βάση”
Δίδρομα στο ταβάνι. Αλλα δεν θέλει λέει.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Για αυτο το απετυχε το εβαλα σε εισαγωγικα. Μπορει αλλα ο Costas Ear (χωρις παρεξηγηση) τον βλεπω να εχει ανεπτυγμενο καλυτερο κριτηριο διακρισης και αλλο χαρακτηρα και τη γλυτωνει χα χα. Εσυ την πληρωνεις λιγο παραπανω.
Και δε ξερω εαν προλαβες να το δεις αλλα συμπληρωσα το post μου και εκει που λεω "χανεις" συμπληρωνω "εκει ειναι που θα σε πατησουν καλα τωρα" καταλαβες τι εννοω. Ναι πιεστικος οχι δεν εισαι. Σορρυ για τος αργοπωρημενες διορθωσεις καποιο προβλημα με τη συνδεση μου.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
βρε άσε τις γλωσσίτσες...και πάνε...σε περιμένει το κουρίτσι τόση ώρα...
και εγώ αργά κοιμάμαι...δεν θα φύγω...βασικά κανένας δεν θα φύγει...
θα σε περιμένουμε να τελειώσεις :laugh:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
βρε άσε τις γλωσσίτσες...και πάνε...σε περιμένει το κουρίτσι τόση ώρα...
και εγώ αργά κοιμάμαι...δεν θα φύγω...βασικά κανένας δεν θα φύγει...
θα σε περιμένουμε να τελειώσεις :laugh:
Και γ@μω το χιουμορ πρεπει να εχεις φιλε μου. Λιγο καυστικο και κυνικο για το upbringing μου (χα χα πως σου φανηκε λιγο μη μου απτου ε χα χα) αλλα παρολα αυτα ... σου το αναγνωριζω ...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Και γ@μω το χιουμορ πρεπει να εχεις φιλε μου. Λιγο καυστικο και κυνικο για το upbringing μου (χα χα πως σου φανηκε λιγο μη μου απτου ε χα χα) αλλα παρολα αυτα ... σου το αναγνωριζω ...
που να με δεις να πηδάω και στεφάνια με φωτιές
χειροκροτάνε τα λιοντάρια :lol:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Τέλος πάντων, ο καθένας μας, εδώ μέσα και έξω από δω, μπορεί να έχει την άποψή του για το καλύτερο δυνατόν σεταπ (ή βελτίωση) στο χώρο του Τζιοβάνι ή στο χώρο οποιουδήποτε άλλου, ή και στον δικό του.
Μπορεί να έχει και άποψη για τη μάσκα.
Εν μέσω πανδημίας..

Σημασία δεν έχει να έχεις "άποψη", αυτό είναι σα την κωλοτρυπίδα, όλοι έχουν.

Σημασία έχει να μπορείς να υποστηρίξεις με αντικειμενικά τεχνικά κριτήρια την άποψη που υποστηρίζεις, και όχι με κωλοτουμπες, με έρωτες σε μάρκες ή (άκουσον άκουσον) με τα αφτιά, γιατί ιδίως τα αυτιά, είναι σα τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν, δεν είναι επιχείρημα.

Η αξία της άποψης..
Κωλοχαρτο ρε, τίποτα παραπάνω.
Και για τη μάσκα, και για όλα.
Και επί του θέματος του παρόντος θρεντ, όσον αφορά τα σαμπ, κι εκεί η αξία της άποψης είναι ίδια ακριβώς. Λίγο κωλοχαρτο θέλει, σκούπισμα. Όπως η τέτοια, η τρυπίδα ντε. :lol:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
που να με δεις να πηδάω και στεφάνια με φωτιές
χειροκροτάνε τα λιοντάρια :lol:
Στοπ φτανει ακομα γελαω με το προηγουμενο. Ο θεος ν φυλαει μη με πιασεις στο στομα σου ποτε χα χα .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Τέλος πάντων, ο καθένας μας, εδώ μέσα και έξω από δω, μπορεί να έχει την άποψή του για το καλύτερο δυνατόν σεταπ (ή βελτίωση) στο χώρο του Τζιοβάνι ή στο χώρο οποιουδήποτε άλλου, ή και στον δικό του.
Μπορεί να έχει και άποψη για τη μάσκα.

Σημασία δεν έχει να έχεις "άποψη", αυτό είναι σα την κωλοτρυπίδα, όλοι έχουν.

Σημασία έχει να μπορείς να υποστηρίξεις με αντικειμενικά τεχνικά κριτήρια την άποψη που υποστηρίζεις, και όχι με κωλοτουμπες, με έρωτες σε μάρκες ή (άκουσον άκουσον) με τα αφτιά, γιατί ιδίως τα αυτιά, είναι σα τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν, δεν είναι επιχείρημα.

Η αξία της άποψης..
Κωλοχαρτο ρε, τίποτα παραπάνω.
Και επί του θέματος του παρόντος θρεντ, όσον αφορά τα σαμπ, κι εκεί η αξία της άποψης είναι ίδια ακριβώς. Λίγο κωλοχαρτο θέλει, σκούπισμα. Όπως η τέτοια, η τρυπίδα ντε. :lol:
καλά που το πες...σε ξέχασα
έχεις κλείσει κάνα 3ωρο με εκείνο το πράμα στο στομάχι σου....πάνε βγάλτο παιδάκι μου μην ξυπνήσεις με κανένα alien στην αγκαλιά το πρωί :lol:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Στοπ φτανει ακομα γελαω με το προηγουμενο. Ο θεος ν φυλαει μη με πιασεις στο στομα σου ποτε χα χα .
μπα...λογικότατος μου φαίνεσαι μέχρι στιγμής:biggrin:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
καλά που το πες...σε ξέχασα
έχεις κλείσει κάνα 3ωρο με αυτό το πράμα στο στομάχι σου....πάνε βγάλτο παιδάκι μου μην ξυπνήσεις με ένα alien στην αγκαλιά το πρωί :lol:
Το κόκκινο που λες, ήταν το καφτερό.
Σε τσίλι το χαβιάρι.
Άσε, άσε, δε σου λέω τίποτα.
Θα βογκήξει η τρυπίδα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Το κόκκινο που λες, ήταν το καφτερό. Τσίλι.
Άσε, άσε, δε σου λέω τίποτα.
Θα βογκήξει η τρυπίδα.
άντε παικταρά μου ! πήγαινε και εσύ!
σε περιμένει τόσες ώρες :cry: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
μπα...λογικότατος μου φαίνεσαι μέχρι στιγμής:biggrin:
Δεν εχεις μετρησεις ομως. Επισης δεν εχεις αποδειξεις οτι αγαπας τη μητερα σου. (Ετσι λιγο για να σου παω κοντρα). Βαρα με , με κανα καυστικο αστειο αλλα απαλα ε ... ειμαι λιγο καλομαθημενος
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top