Traffic Shaping από την HOL;



gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει, μέγιστη ταχύτητα download από εξωτερικό 11:00πμ έως 11:00μμ τα 300-400KB/s.
Δείτε τις διαφορές στην ταχύτητα download που έχω μεταξύ ελληνικών και ξένων servers με το QSpeedTest.

 

Μηνύματα
197
Reaction score
0
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Δεν εχει να κανει με το TS αυτο. Απλα τα uplinks της HOL απο το εξωτερικο ειναι πιταρισμενα. Σε ΟΤΕ, Wind τα αποτελεσματα εχουν ομοιομορφια. Επισης, εχεις υψηλο ping το οποιο επιδρα κι αυτο στη ταχυτητα.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Τα στοιχεία μου δείχνουν ότι κάτι περίεργο εφαρμόζουν στην HOL.
Δεν εξηγείται διαφορετικά αυτό που συμβαίνει:
Torrent download speed (private tracker αξιόπιστος 100% έξαλλου το βράδυ πιάνει άνετα 1.2Μb/s) 200kb/s
YouTube download speed 1.1Mb/s
Τους δηλώνω κάθε μέρα βλάβη μέχρι να με βαρεθούν !!!!!
 

Μηνύματα
1.732
Reaction score
789
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

...Τους δηλώνω κάθε μέρα βλάβη μέχρι να με βαρεθούν !!!!!
SELECT * FROM (VLAVES LEFT OUTER JOIN CUSTOMER WHERE VLAVES.CUSTOMERID = CUSTOMER.ID) WHERE CUSTOMER.NAME IS NOT 'gkontolekas'
:135:

(μακάρι να κάνω λάθος, αλλά η "γείωση" είναι εύκολη):142:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Φτου, φτου μην το ματιάσω αλλά 1 ώρα και 20 λεπτά μετά τις 11:00πμ, που άρχιζε τις προηγούμενες ημέρες ο περιορισμός στην ταχύτητα του download, η ταχύτητα στα torrents είναι καρφωμένη στα 1.3Mb/s. :626:
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Φτου, φτου μην το ματιάσω αλλά 1 ώρα και 20 λεπτά μετά τις 11:00πμ, που άρχιζε τις προηγούμενες ημέρες ο περιορισμός στην ταχύτητα του download, η ταχύτητα στα torrents είναι καρφωμένη στα 1.3Mb/s. :626:
εμενα σερνετε ενω εχτες το βραδυ πετουσε.

1.3 με 1.6mb αλλα ισχυη για ολα και οχι για torrents.

σε τηλεφωνικη εποικοινωνια μου ειπαν οτι εχουν προβλημα και

θα φτιαχτει μεχρι την επομενη εβδομαδα.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

SELECT * FROM (VLAVES LEFT OUTER JOIN CUSTOMER WHERE VLAVES.CUSTOMERID = CUSTOMER.ID) WHERE CUSTOMER.NAME IS NOT 'gkontolekas'
:135:

(μακάρι να κάνω λάθος, αλλά η "γείωση" είναι εύκολη):142:

τι σου κάνει αυτή η SQL!!!

Γειώνεις τον πάσα ένα σε χρόνο dt...
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Τα ίδια σκ@τ@ πάλι μετά τις 13:00. :141::141::141:
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
4
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

SELECT * FROM (VLAVES LEFT OUTER JOIN CUSTOMER WHERE VLAVES.CUSTOMERID = CUSTOMER.ID) WHERE CUSTOMER.NAME IS NOT 'gkontolekas'
:135:

(μακάρι να κάνω λάθος, αλλά η "γείωση" είναι εύκολη):142:
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ event (trigger) γιατί δεν έβαλες ??? χαχαχαχαχαχαχα
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Όποιος μπορεί ας μου εξηγήσει τα παρακάτω:

Η μεγάλη πτώση ταχύτητας έγινε στις 13:00 περίπου, η πρώτη στις 7:00 μέχρι τότε το διάγραμμα της ταχύτητας είναι ευθεία γραμμή.




torrent 255kb/s and http 465kb/s download σύνολο 782kb/s μετά τις 13:00



torrent 245kb/s and youtube σύνολο 816kb/s μετά τις 13:00

 

Μηνύματα
263
Reaction score
0
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

μπα μάλλον επειδή το hdbits έχει free leech για αυτήν την βδομάδα συμβαίνουν αυτά χε χε χε :))))
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Δεν είναι από hdbits και δεν είχα τέτοιο θέμα μέχρι τις 14-12-2010 τα τελευταία 3 χρόνια.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
4
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και σήμερα πήρα την hol να το αναφέρω, αρκετά τσαντισμένος, δείχνοντας οτι ξέρω τι γίνεται, μου είπαν θα πραγματοποιήσουν κάποια τεστ και σε μισή ώρα θα με πάρουν τηλ. δε με πήραν ποτέ αλλα όλος τυχαίος σε 30 λεπτά επανήλθα στις ταχύτητες που είχα στα torrents... σίγουρα κάνουν traffic shaping απλά όποιος πάρει έτοιμος να κράξει το ελευθερώνουν
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Για ακόμη μια φορά ενεργοποιήθηκε ο κόφτης στα torrents ακριβώς στις 13:00, πήρα αμέσως τηλ. και απαίτησα να μιλήσω γρήγορα με τεχνικό για το θέμα αναφέροντας ότι εκκρεμεί εδώ και 25 ημέρες και ότι δεν έχει απαντηθεί εγγράφως, όπως είχα ζητήσει, η τελευταία αφορά βλάβης που είχα κάνει στις 5-1-2011.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
4
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

εμένα απο χτές που μου το φτιάξαν πάει μια χαρά.
 

Μηνύματα
64
Reaction score
1
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

εμένα απο χτές που μου το φτιάξαν πάει μια χαρά.
Δηλαδη παραδεχθηκαν ότι υπαρχει προβλημα; Διοτι κι εγω εχω τον τελευταιο καιρο μειωμενη ταχυτητα κατα πολυ και σημερα που δηλωσα βλαβη μου εστειλαν υστερα απο λιγο μηνυμα στο κινητο οτι η ταχυτητα μου βρισκεται σε αποδεκτα πλαισια!!-για ποιον αποδεκτα αναρωτιεμαι;- και σε περεταιρω επικοινωνια ο τεχνικος ισχυριστηκε οτι φταιει οτιδηποτε αλλο εκτος απο την ταχυτητα συνδεσης. Δεν ξερω βεβαια αν θα κανουν κατι στη συνεχεια αναμενω να δω βελτιωση αλλιως σε άλλο παροχο κι ας ημουν στη hol 3 χρονια. Μου κανει εντυπωση ομως που ο καθε πελατης εχει διαφορετικη αντιμετωπιση και διαφορετικα πραγματα λενε και κανουν στον καθενα.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
4
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

οχι βέβαια δε παραδέχτηκαν τίποτα, αλλα κατάλαβαν αμέσως τι γίνεται και σε 15 λεπτά μετα το τηλεφώνημα όλα πήγαιναν ρολόι, επίσεις μου ήρθε ενα sms οτι η ταχύτητα είναι σε αποδεκτά επίπεδα. Ξαναλέω οτι το πρόβλημα μου και εμένα ήταν μόνο στα torrents απο τέλη Δεκεμβρίου
 

Μηνύματα
64
Reaction score
1
Απάντηση: Traffic Shaping από την HOL;

Σε εμενα παντως τιποτα δε διορθωθηκε, εξακολουθει να σερνεται.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.779
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top