Trinnov Altitude

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Έχει από ένα σαμπ που είναι: 1*24, 1*18, 1*15, 1*12 και έχει 4 από αυτά, ένα σε κάθε γωνία....
Ναι λάθος. Σωστά τα γράφει ο από πάνω. :rolleyes:
Post automatically merged:

Έχει από ένα σαμπ που είναι: 1*24, 1*18, 1*15, 1*12 και έχει 4 από αυτά, ένα σε κάθε γωνία....
Τα 10" στο ενδιάμεσο που τα έκοβε θυμάσαι;;
 





Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.661
Που καθοσουν;
Post automatically merged:


Κακώς. Εγώ δεν ξέρω πως αλλά θα βρω τρόπο να πάρω ένα δεκαεξαρι... Πιστωτικές, καταναλωτικό δάνειο η κάτι τέτοιο... :roflmao::roflmao::tongue:
εμ

ειναι αναντιστοιχη η τιμη των 2 σε σχεση με τις δυνατοτητες τους.

δηλαδη στην ξεφτυλα το 16 αν το χρησιμοποιησεις σαν 3.4 σου βγαζει παραπλησιο κοστος ανα καναλι (η και χαμηλοτερο)
ασε που συντομα καποιος θα δωκει το ενα για να παρει το 32.

το μονο παρηγορο ειναι ο "περιορισμος" στις 4 εξοδους που σε αποτρεπει να "επενδυσεις" σε περισσοτερους δορυφορους.


δεν με ενδιαφερει τοσο το απολυτο αποτελεσμα οσο ο συνδιασμος του με την αισθητικη εναρμονηση του συστηματος στο χωρο, δεδομενων των υποχωρησεων που θα γινουν (ως προς την εκταση του room treatment πχ) αλλα και με εμφαση στη χρηστικοτητα εναντι του απολυτου ηχητικου αποτελεσματος.
συν του οτι το hc σαν ιδεα με αφηνει παγερα αδιαφορο. Αν στην καλυτερη παρω ποτε μεγαλυτερη τηλεορα (για προβολεα κουβεντα αν και το 2012 ειχα αφησει αναμονες για καλωδια εικονας/ρευματος τοσο στην πιθανη θεση του προβολεα οσο αι την οθονης που θα κρυβοταν σε σχισμη στην ψευδοροφη) στην καλυτερη να στειλει τον ηχο της στα ηχεια (αν ειναι ευκολο στην χρηση και οχι ανοιγοκλεινοντας 5 συσκευες με 3 τηλεχειριστηρια)

τα κουσουρια του καροδιο δεν βγαινουν ευκολα, τα mtz linia (που εσχατως απεκτησαν fusion , ως μερος του πειραματος) θα ειναι η τελευταια μου ενασχοληση με ηχεια που δεν θα αποτελουν ενιαιο μερος του χωρου μου.
το επομενο συστημα (του χρονου θα ναι, αργοτερα θα ναι δεν ξερω) θα ειναι εντοιχισμενοι νταβραντισμενοι (τουλαχιστον 2χ8") δορυφοροι (2 με μικρη πιθανοτητα για 3) και 4 12αρια σε καποιες γωνιτσες.

απο αυτα που ειδα με τα fusion και απο την γενικοτερη εμπειρια μου με dsp σε caraudio ειμαι πεπεισμενος οτι μετα το περας της υλοποιησης δε θα ξανασχοληθω για πολλα χρονια με το θεμα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Έλα @costas EAR δικο σου :lol:
Σεισμός...

Νομίζω ο Altitude 32 είναι οριακά

IMG_20191023_172814.jpg

Post automatically merged:

Μας είπε και για αυτό.

24.10.10 :lol:

O ιδιοκτήτης της Krix είναι Ελληνοαυστραλός.

 
Last edited:



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
ειναι αναντιστοιχη η τιμη των 2 σε σχεση με τις δυνατοτητες τους.

δηλαδη στην ξεφτυλα το 16 αν το χρησιμοποιησεις σαν 3.4 σου βγαζει παραπλησιο κοστος ανα καναλι (η και χαμηλοτερο)
Σωστά. ;)

Συμφέρει το 16-αρι, για πολλούς λόγους.

Καταρχήν σε DIY υλοποίηση, οδηγείς κάθε μεγάφωνο από ξεχωριστή έξοδο, και αναλαμβάνει ο τρινοβ να υλοποιήσει (με απολύτως άριστο τρόπο και ατέλειωτη παραμετροποίηση) το κρος κάθε δρόμου και όποια διόρθωση χρειαστεί.

Δηλαδή σε τυπικό τριδρομο ηχείο 4 μεγαφώνων, θα πάρεις 4 διακριτές εξόδους από τον τρινοβ για κάθε ηχείο.

3 τέτοια, 12 εξόδους.

Μιλάμε για απόλυτη χρονική φασική ευθυγράμμιση και ισοστάθμιση, προφανώς και πλάτους. Να σου φτιάξει στεπ ρισπονς να γλυφεσαι....

Και 4 για σαμπ, να τα 16.

Τα φτάνεις εύκολα. ;)
 




loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Έλα @costas EAR δικο σου :lol:
Σεισμός...

Νομίζω ο Altitude 32 είναι οριακά

View attachment 141213
Εντάξει, ο άνθρωπος έχει οθόνη 9 μέτρων εκεί μέσα και προβολέα της Christie. Είναι ένα home cinema τεραστίων διαστάσεων και τρελού budget. Αν θυμάμαι καλά το ύψος ταβανιού ήταν 4,2 μέτρα;
 


P

PMC

Guest
Εντάξει, ο άνθρωπος έχει οθόνη 9 μέτρων εκεί μέσα και προβολέα της Christie. Είναι ένα home cinema τεραστίων διαστάσεων και τρελού budget. Αν θυμάμαι καλά το ύψος ταβανιού ήταν 4,2 μέτρα;

Και είναι ένα από τα τέσσερα που έχει στο ράντζο όπου κατοικεί.... :dance2:
Post automatically merged:

Σταμάτα.

Πόσο πόνο να.αντεξει.ενας.ανθρωπος...
Post automatically merged:

Έπρεπε να είχες έρθει .....ακόμα εκεί θα είμασταν :o :o :o
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Χάρηκα που γνώρισα αρκετά μέλη που δεν είχα συναντήσει ποτέ από κοντά. Ήταν ένα πολύ ενδιαφέρον απόγευμα, όπου μάθαμε κι ακούσαμε πολλά.
Άκουσα με ενδιαφέρον τις προτάσεις του Tom για το στήσιμο των atmos ηχείων, μας ενημέρωσε για την αρχιτεκτονική του μηχανήματος, για το 3d remapping, για τις προτάσεις του για τους λάτρεις του δικάναλου, για τη μια και μοναδική target curve που δεν πρέπει ποτέ να χρησιμοποιούμε. :roflmao:
Η συζήτηση πήγε και στην ιστορία της trinnov, στον ανταγωνισμό, στις μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Ti να πω; "I am a believer"!!!
@costas EAR περιττό να σου πω ότι έγινε αναφορά απ' τον Tom σε κατόχους oppo και fat ps3 για τους λόγους που ρώταγες.
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top