Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Η επιθυμία μου και αρκετών εδώ μέσα έγινε πραγματικότητα........όλες οι καινούργιες κυκλοφορίες της Buena Vista είναι κατά 95% triple region(A,B,C)!!!!!!!!!!amazon.com ολοταχώς!!!!!!!!!!!!!Μπράβο στη Buena Vista :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Βασιλιάς Αρθούρος



Η Επίλεκτη(Demi Moore)



Finding Neverland



Το Κοτοπουλάκι



Το Βασίλειο της Φωτιάς

 



Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Παντως βλεπω πως λόγω του ανταγωνισμού γίνονται μεγάλες υποχωρήσεις σε σχέση με τις αρχικές εξαγγελίες περί ασφάλειας , κλειδώματος και γενικότερα πραγμάτων που μονο πονοκέφαλο φέρνουν στον καταναλωτή.
Ο λογος αυτών των υποχωρήσεων προφανώς οφείλεται στο γεγονός ότι το νέο φορματ υψηλής ανάλυσης πολύ δύσκολα θα αντικαταστήσει το παρον (dvd).
Ετσι οι εταιρείες αναγκάζονται να κανουν τεμενάδες στους υποψήφιους αγοραστές.
Αυτό βεβαια για εμάς είναι πολύ καλο , από την άλλη όμως φοβάμαι μηπως αυτή η κουρσα τους εξαντλήσει οικονομικά και τελικα η αναβάθμιση του φορματ πεθάνει πριν προλάβει να καθιερωθεί.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Αυτό βεβαια για εμάς είναι πολύ καλο , από την άλλη όμως φοβάμαι μηπως αυτή η κουρσα τους εξαντλήσει οικονομικά και τελικα η αναβάθμιση του φορματ πεθάνει πριν προλάβει να καθιερωθεί.
Εδώ Ανδρέα δεν θα συμφωνίσω μαζί σου...................δηλαδή στο HD-DVD Promotion Group λες να μην το σκέφτηκαν καθόλου όταν συμφώνησαν να βγαίνουν όλες οι ταινίες region free?..........................απλά κατάλαβαν ότι έτσι θα είχαν περισσότερο κέρδος(και όντως έχουν) από τις εισαγωγές που κάνει ο οποιοσδήπωτε όταν δεν τον περιορίζει το region coding...............τώρα τελευταία το κατάλαβαν και μερικά αποκλειστικά για το blu-ray studio όπως η Sony Pictures και τώρα η Buena Vista και αποφάσισαν να συμμορφωθούν..........................και έτσι ο μόνος υποστηρικτής του region coding είναι πια η Fox................................:happy_4:
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Πάντως τώρα που είδα ότι βγήκε η "Επίλεκτη" σε BR, θα το πάρω το player! Μη χάσω τέτοια ταινιάρα! :happy_5:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Βρε να πεθάνει χιλιες φορες και γω μαζι σας.
Και φαντάζομαι Γιαννη πως τον σκέφτηκαν στον HD-DVD Promotion Group πριν παρουν αυτην την αποφαση.
Δεν ειμαι όμως σίγουρος ποσο καλα το σκέφτηκαν και εάν οντως τους αποφέρει περισσότερα κερδη από τον αν τα ειχαν κλειδωμένα ( κερδη που τόσα χρονια χάνουν από το DVD;).
Παραπανω όμως δεν αναφέρομαι τοσο σε αυτό, οσο για τους λόγους που αναγκάζονται να μας κανουν τέτοια δωράκια και αν εντέλει αυτά θα τους βγουν σε καλο .
Πολύ απλα …μην καούν στο ζέσταμα.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Πάντως τώρα που είδα ότι βγήκε η "Επίλεκτη" σε BR, θα το πάρω το player! Μη χάσω τέτοια ταινιάρα! :happy_5:
χαχαχαχαχαχαχα :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:...............:cool_4: :cool_4: :cool_4: :cool_4: :cool_4:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Ε μα και αυτοι εχουν υλικο που θα μπορούσαν να θάψουν το HD-DVD και πάνε και βγάζουν κατι ταινιες σε BD που δεν θα τις έπαιρνα ουτε από το πάτωμα του Metropοlis στην ντάνα των 5 ευρω.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Ε μα και αυτοι εχουν υλικο που θα μπορούσαν να θάψουν το HD-DVD και πάνε και βγάζουν κατι ταινιες σε BD που δεν θα τις έπαιρνα ουτε από το πάτωμα του Metropοlis στην ντάνα των 5 ευρω.
Πεστα !!!
Παμε ολοταχως εμπρος στην υψηλης ευκρινειας εικονα με εργα σκουπιδια 10ετιας το καλυτερο....
Ελεος..ουτε 5 ευρω και εγω δεν δινω.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Βρε να πεθάνει χιλιες φορες και γω μαζι σας.
Και φαντάζομαι Γιαννη πως τον σκέφτηκαν στον HD-DVD Promotion Group πριν παρουν αυτην την αποφαση.
Δεν ειμαι όμως σίγουρος ποσο καλα το σκέφτηκαν και εάν οντως τους αποφέρει περισσότερα κερδη από τον αν τα ειχαν κλειδωμένα ( κερδη που τόσα χρονια χάνουν από το DVD;).
Παραπανω όμως δεν αναφέρομαι τοσο σε αυτό, οσο για τους λόγους που αναγκάζονται να μας κανουν τέτοια δωράκια και αν εντέλει αυτά θα τους βγουν σε καλο .
Πολύ απλα …μην καούν στο ζέσταμα.
Όταν είχε πρωτοβγεί το dvd οι ταινίες έβγαιναν στις ΗΠΑ π.χ. Φεβρουάριο 1998 και στην Ευρώπη Οκτώβριο με Νοέμβριο του ίδιου έτους....................τώρα αυτό δεν ισχύει και οι ταινίες κυκλοφορούν σχεδόν ταυτόχρονα σε όλο τον κόσμο..........................και έτσι δεν χρειάζεται το κλείδωμα...............κι όσο για τα δωράκια,ξέρεις πόσοι Ευρωπαίοι προτιμούν το hd-dvd γιατί μπορούν να εισάγουν πάμφθηνα στην κυριολεξία τις ταινίες από το amazon.com.................................................αν σε ακούσει ο giorgio-n να λές τέτοια ποιος τον ακούει..................................... "happy_1" "happy_1" "happy_1" "happy_1" "happy_1" :happy_8: :happy_8: :happy_8: :happy_8: :happy_8: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Πάντως τώρα που είδα ότι βγήκε η "Επίλεκτη" σε BR, θα το πάρω το player! Μη χάσω τέτοια ταινιάρα! :happy_5:

Εγώ πάντως θα περιμένω την special edition της "Επίλεκτης" με συσκευασία που περιέχει τις κουρεμένες τρίχες της Moore...
Και νευριάζω πάρα πολύ που προσβάλεται βάναυσα ένα από τα αριστουργήματα της έβδομης τέχνης...
Που το "εγώ" της ηρωίδας έρχεται σε σύγκρουση με το "υπερ-εγώ" των τρομοκρατών και καταλήγουμε σε μία μεγαλειώδη κορύφωση που σαν αποτέλεσμα έχει να ευτελίσει την σάπια και ανυπόστατη κριτική σας σχετικά με τις συνέπειες των χρωμοσαμπουάν στα σώματα στρατού...
Ντροπή σας κύριοι...
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πάντως θα περιμένω την special edition της "Επίλεκτης" με συσκευασία που περιέχει τις κουρεμένες τρίχες της Moore...
Και νευριάζω πάρα πολύ που προσβάλεται βάναυσα ένα από τα αριστουργήματα της έβδομης τέχνης...
Που το "εγώ" της ηρωίδας έρχεται σε σύγκρουση με το "υπερ-εγώ" των τρομοκρατών και καταλήγουμε σε μία μεγαλειώδη κορύφωση που σαν αποτέλεσμα έχει να ευτελίσει την σάπια και ανυπόστατη κριτική σας σχετικά με τις συνέπειες των χρωμοσαμπουάν στα σώματα στρατού...
Ντροπή σας κύριοι...
xexexexexexexe...............καλό......"happy_1" "happy_1" "happy_1" "happy_1" "happy_1" :cool_4:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Ε μα και αυτοι εχουν υλικο που θα μπορούσαν να θάψουν το HD-DVD και πάνε και βγάζουν κατι ταινιες σε BD που δεν θα τις έπαιρνα ουτε από το πάτωμα του Metropοlis στην ντάνα των 5 ευρω.
Δίκιο έχεις, η μόνη από τις 5 που θα έπαιρνα είναι το Finding Neverland που και πάλι δεν είναι ιδανικό HD material.
Όλα τα στούντιο πάντως το ίδιο κάνουν: δεν θέλουν να "κάψουν" τις καλύτερες ταινίες των καταλόγων τους για να τις πουλήσουν σε μερικές δεκάδες χιλιάδες καταναλωτές, προτιμούν να τις κρατήσουν για αργότερα. Άλλωστε όλο το βάρος των πωλήσεων το σηκώνουν ως τώρα οι νέες κυκλοφορίες κάτι που μου δείχνει ότι ο πιο πολύς κόσμος εκλαμβάνει τα νέα φορμά ως αναβάθμιση του DVD και όχι ως κάτι εντελώς καινούριο. Κάποιες ταινίες θα ξανααγοραστούν, αλλά τελικά οι περισσότεροι θα συνεχίσουν να εμπλουτίζουν τη συλλογή τους με ταινίες που δεν είχαν ήδη.
Αυτό νομίζω πως είναι καλό για τα νέα φορμά, όταν φθηνήνουν αρκετά η αναβάθμιση θα έρθει φυσιολογικά.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Μα ποιος ο λογος του region αφου και τα φορμα υψηλης αναλυσης εχουν σπασει??? Αντε fox η τελευταια τρυπα του ζουρνα εισαι!!!:crazy_10:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Αντε fox η τελευταια τρυπα του ζουρνα εισαι!!!:crazy_10:
Ναι ρε γαμώτο............και το Eragon έχει 37,5Ε.............έλεος......:mad_2: :mad_2: :mad_2: :mad_2: :mad_2:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Triple Region Buena Vista!!!!!!!!!!!!!

Η αγαπητή σε όλους Buena Vista έκανε πάλι το θαύμα της.......και οι δύο <Πειρατικές> ταινίες είναι triple region!!!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Γραμμή για amazon.com!!!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Pirates Of The Caribbean - The Curse Of The Black Pearl



Pirates Of The Caribbean - Dead Man's Chest

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.324
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top