Tsakiridis Devices Greek Club

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.889
Reaction score
28.640
.....απο ότι ξέρω δεν πωλούν μεταχειρισμένα οι ίδιοι .
Όμως αν τους ρωτήσεις , ίσως ξέρουν κάποιο πελάτη τους που να θέλει να δώσει το μηχάνημα του για να ανέβει ....ή να κατέβει κατηγορία .
Με μια επίσκεψη , ενα Til. θα πάρεις τις απαντήσεις σου .
.....και όταν αλλάζουν μοντέλο κάνουν καλές εκπτώσεις - προσφορές - .

-
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Δεν πωλούν "επισήμως" αλλά υπάρχουν παλαιότερα μοντέλα που μπορείς να βρεις σε πολύ καλές τιμές που κάνουν.
Σε κάθε περίπτωση επικοινώνησε μαζί τους
 








Μηνύματα
140
Reaction score
382
Εξαιετικά μηχανήματα, προσιτές τιμές, after sale service και αναβάθμιση όποτε επιθυμεί ο αγοραστής και με ότι υλικά επιθυμεί.

Ευχαριστημένος απόλυτα, για να στήσει κάποιος ένα entry level σύστημα και να ακούει ευχάριστα είναι μονόδρομος σε αυτές τις τιμές!! (2020)

View attachment 229656
2023 με νέα φωτο και την φυσική εξέλιξη...των πραγμάτων

1695022139174.png
 

Μηνύματα
407
Reaction score
312
Καλημερα παρα πολύ ωραιο θεμα είναι αυτό.
Λοιπόν μιας που εχετε τσακιριδη οσοι γραφεται εδω.
Για να κανω κατι ερωτησουλες.
Εγω ακουω μονο πικαπ,ηχεια εχω τα focal arial 926 με ευαισθησία στα 91.5 αλλα πέφτουν στα 2.9.
Οδηγουνται με ενισχυτη creek evolution 2 οκ μια χαρα αλλα επειδή εχω παρει λαμπατο phono οχι τσακιριδη θα ηθελα καποια στιγμη να αλλαξω τον ενισχυτη και να μπω ολος λαμπατος.

Ποιον θα προτεινατε εσεις απο του τσακιριδη ωστε να οδηγησει σωστά τα focal;
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Νομίζω ο καινούργιος Αίολος θα είναι μια χαρά. Βάζεις και λυχνίες kt120 και ακούς θεϊκά!
Τα φοκάλ ταιριάζουν με λάμπα
 

Μηνύματα
407
Reaction score
312
Νομίζω ο καινούργιος Αίολος θα είναι μια χαρά. Βάζεις και λυχνίες kt120 και ακούς θεϊκά!
Τα φοκάλ ταιριάζουν με λάμπα
Ναι αυτό ακουω συνεχεια που ξεχασα να το γράψω.
Οντος τα focal ταιριαζουν με λαμπα; γιατί δεν θέλω να αναφερω μαγαζι σε ερωτηση μου μαλλον σε συζήτηση να το γραψω καλύτερα του ελεγα του μαγαζατορα οτι τα focal ταιριαζουν με λαμπα η απαντηση του και που το ακουσες αυτο;και η focal προτεινει τρανζιστορατο ενισχυτή
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Νομίζω λόγω της υψηλής ευαισθησίας (91,5db) αλλά το γεγονός ότι η εμπέδηση φτάνει στα 2,9Ω θες βαρβάτο λαμπάτο 50W τουλάχιστον που τα δίνει ο Αίολος σε ultralinear με kt120.
Βέβαια να σου πω ότι δεν έχω ακούσει τον συνδυασμό, εγώ τον είχα με proac studio 125 και τα οδηγούσε καλά
 

Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Καλημερα παρα πολύ ωραιο θεμα είναι αυτό.
Λοιπόν μιας που εχετε τσακιριδη οσοι γραφεται εδω.
Για να κανω κατι ερωτησουλες.
Εγω ακουω μονο πικαπ,ηχεια εχω τα focal arial 926 με ευαισθησία στα 91.5 αλλα πέφτουν στα 2.9.
Οδηγουνται με ενισχυτη creek evolution 2 οκ μια χαρα αλλα επειδή εχω παρει λαμπατο phono οχι τσακιριδη θα ηθελα καποια στιγμη να αλλαξω τον ενισχυτη και να μπω ολος λαμπατος.

Ποιον θα προτεινατε εσεις απο του τσακιριδη ωστε να οδηγησει σωστά τα focal;
Φίλε άνοιξε θέμα με το σύστημα σου. Εχει "ψωμί" η περίπτωση σου.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Χαίρετε! Μόλις απέκτησα τον Αίολο που πάντα ήθελα! Για όσους δεν γνωρίζουν, υπάρχει πλέον η δυνατότητα για αυτούς που έχουν "μαύρο" ηχοσύστημα και βρίσκονται σε διαδικασία ανανέωσης λαμπατων ενισχυτών, ότι υπάρχουν και ενισχυτές Τσακιριδη με μαύρη πρόσοψη!
IMG_20240408_173318.jpg
IMG_20240408_173306.jpg
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.497
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top