TuneBrowser Μedia Player

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Καλημέρα. Παραθέτω το παρακάτω Link που αφορά σ' ενα media player από τη Microsoft, τον οποίο εγκατέστησα στον υπολογιστή μου (Νuc Windows 10). Πιθανότατα είναι νωστός στα περισσότερα μέλη, αλλά παρ' όλα αυτά, κατά τη γνώμη μου είναι ένας από τους ωραιότερους που εχω δουλέψει. Θα παρακαλούσα λοιπόν, εάν κάποιος γνωρίζει κάποια περισσότερα πράγματα που αφορούν στο σετάρισμα (εάν επιδέχεται τέτοιο), να βοηθήσει.

 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Παντως δε βλεπω να παιζει αρχεια DSF.
..Όχι, δεν είναι ετσι, παίζει κανονικότατα. Και μάλιστα χωρίς να απαιτείται κάποια επιπλέον ρύθμιση. Παίζω τωρα τέτοια αρχεία..
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Διαβασα αυτο απο την σελιδα τους
Features
  • Supporting file types are: DSD, FLAC, TTA, MP3, AAC, ALAC, Ogg Vorbis, WavPack, Wave, AIFF, APE and WMA.
Απο τη στιγμη ομως που λες οτι παιζει ...τελος!
 


Μηνύματα
630
Reaction score
534
Διαβασα αυτο απο την σελιδα τους
Features
  • Supporting file types are: DSD, FLAC, TTA, MP3, AAC, ALAC, Ogg Vorbis, WavPack, Wave, AIFF, APE and WMA.
Απο τη στιγμη ομως που λες οτι παιζει ...τελος!
Τα dsf όπως και τα dff είναι αρχεία dsd.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δεν το έψαξα καλά ακόμη, κυρίως ως προς τος ρυθμίσεις ανάλυσης του ντακ όπως κάνει το Foobar, μα είναι πολυ πιο ευχρηστο
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Δεν το έψαξα καλά ακόμη, κυρίως ως προς τος ρυθμίσεις ανάλυσης του ντακ όπως κάνει το Foobar, μα είναι πολυ πιο ευχρηστο
Συμφωνώ Λάκη. Επειδή χρησιμοποιώ και τα δύο, θα πω ότι έχεις δίκιο, τόσο στη χρηστικότητα, όσο και σε επίπεδο γραφικών. Ειδικά στο Spectrum Analyser.

Ίσως είναι μια αρκετά καλύτερη έκδοση του JRiver..
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Πολύ όμορφο είναι Νίκο.

Η free έκδοση έχει περιορισμό τα 500 τραγούδια.

Δεν βλέπω κάπου τιμή για το full version.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Πολύ όμορφο είναι Νίκο.

Η free έκδοση έχει περιορισμό τα 500 τραγούδια.

Δεν βλέπω κάπου τιμή για το full version.
1. For UWP Version
For the UWP version, you can get the Full Edition License via the Microsoft Store “In-app purchase”. To access “In-app purchase”, please check the “About” dialog box of the TuneBrowser.

You don’t have to manage the license key for the UWP version. Confirmation of the license will be done automatically through the Windows OS.

Please note:
  • To get the TuneBrowser license in the Microsoft Store, the Microsoft account is required.
  • A price in the Microsoft Store (UWP version) is different, because it is based on US$ and decided by the Microsoft according to currency and their conversion table
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Πολύ όμορφο είναι Νίκο.

Η free έκδοση έχει περιορισμό τα 500 τραγούδια.

Δεν βλέπω κάπου τιμή για το full version.
Χάρι μπορείς να δεις εάν επιδέχεται ρυθμίσεων, ώστε να αποδώσει καλύτερα;

Κάπου διάβασα ότι η διαφορά της full version με τη free έκδοση, έγκειται μόνον στην άρση αυτού του περιορισμού, σε τίποτε άλλο.
 

P

panag 505

Guest
Μου έσβησε drivers του Dac + usb Audio Asio driver 2. είχα κουραστεί πολύ για να τα καταφέρω. Τι πήγε λάθος; ή ο player δεν αναγνωρίζει όπως το foobar πχ.
 





Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Μου έσβησε drivers του Dac + usb Audio Asio driver 2. είχα κουραστεί πολύ για να τα καταφέρω. Τι πήγε λάθος; ή ο player δεν αναγνωρίζει όπως το foobar πχ.
panag καλημέρα. Δε θα έπρεπε να σου σβήσει τίποτε. Πατώντας πάνω στο κατάλληλο πεδίο θα έπρεπε να σου το βγάλει, κοίτα την παρακάτω εικόνα από το δικό μου. Εάν όχι, τότε κλειίσε και άνοιξε ξανά το πρόγραμμα..
 

Attachments


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
...επίσης θα σου πρότεινα να ελέγξεις και την έκδοση που έχεις κατεβάσει. Θα πρέπει να είναι αυτή που φαίνεται επάνω αριστερά της ανωτέρω φωτογραφίας.
 

P

panag 505

Guest
...επίσης θα σου πρότεινα να ελέγξεις και την έκδοση που έχεις κατεβάσει. Θα πρέπει να είναι αυτή που φαίνεται επάνω αριστερά της ανωτέρω φωτογραφίας.
panag καλημέρα. Δε θα έπρεπε να σου σβήσει τίποτε. Πατώντας πάνω στο κατάλληλο πεδίο θα έπρεπε να σου το βγάλει, κοίτα την παρακάτω εικόνα από το δικό μου. Εάν όχι, τότε κλειίσε και άνοιξε ξανά το πρόγραμμα..
Χωρίς τίτλο.png

Ευχαριστώ για την βοήθεια, όμως το διέγραψα και έκανα επαναφορά στο pc, όπως βλέπεις με κίτρινο υπογεγραμμένο είναι οι drivers οι οποίοι και είχαν εξαφανιστεί. Μετά την επαναφορά όλα καλά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top