TuneBrowser Μedia Player

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
View attachment 154438
Ευχαριστώ για την βοήθεια, όμως το διέγραψα και έκανα επαναφορά στο pc, όπως βλέπεις με κίτρινο υπογεγραμμένο είναι οι drivers οι οποίοι και είχαν εξαφανιστεί. Μετά την επαναφορά όλα καλά.
Οκ.
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Χάρι μπορείς να δεις εάν επιδέχεται ρυθμίσεων, ώστε να αποδώσει καλύτερα;

Κάπου διάβασα ότι η διαφορά της full version με τη free έκδοση, έγκειται μόνον στην άρση αυτού του περιορισμού, σε τίποτε άλλο.

Πέρα από την επιλογή του κατάλληλου driver, (asio, wasapi κτλ), που τα έχει ούτως ή άλλως, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω.
Να ρωτησω σε τι ειναι καλυτερος απο τον JRiver? Ετσι με δυο λογια...
Το Jriver κάνει πολύ περισσότερα πράγματα, τα οποία όμως μπορεί να μην σου χρειάζονται.
 

D

Deleted member 35

Guest
Το εγκατέστησα και εγώ. Όμορφο φαίνεται αλλά κάπου κάπου μου θυμίζει ερασιτεχνική προσπάθεια να τα βάλουν όλα μαζί. Και επίσης δεν είναι ακριβό στα 28€.

Εδώ έδωσα πέρυσι για το Audirvana το οποίο δε δούλεψε ποτέ σωστά.
 


D

Deleted member 35

Guest
Όχι. Δεν το αγόρασα. Απλά είδα την τιμή. Δε μου φαίνεται ακόμη τόσο σταθερό ώστε να το εμπιστευτώ. Κάπου κάπου κολλάει.

Καπου έχω χάσει το λογαριασμό. Έχω σαν βασικό το Roon. Το foobar2000 είναι ο ελβετικός σουγιάς και το jriver είναι ο universal av player. Το audirvana δε μου δούλεψε ποτέ και από το φθινόπωρο και μετά βελτιώθηκε αρκετά και το plex. Δε θα αντέξω και άλλο πρόγραμμα.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
..εγω το παίζω με nuc i7 8th gen. Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα κολλήματος, ούτε βέβαια και δυσλειτουργίες με το ASIO, όπως αυτό που ανέφερε ο panag 505 παραπάνω.

Το foobar είναι επίσης σταθερο, υπολείπεται όμως σε ποιότητα γραφικών. Κατά τη γνώμη μου πάντα, το συγκεκριμένο έχει ωραιότερο περιβάλλον εργασίας. Προσωπικά το προτιμώ, καθώς σε ποιότητα αναπαραγωγής , σε σχέση με το foobar, δεν έχω εντοπίσει κάποιες διαφορές.
 

D

Deleted member 35

Guest
Τέτοιο κόλλημα ούτε κι εγώ. Αλλά κάπου κάπου παγώνει. Η μερικές φορές μου έχει βγάλει σφάλμα αλλά συνεχίζει να τρέχει.

Το foobar2000 ναι πάσχει λίγο στα γραφικά αλλά μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Αυτό εδώ όμως είναι σε άλλο επίπεδο. Εμφανισιακά είναι πρώτο από όλα. Ακόμη και από το Roon. Σίγουρα δε σου παρέχει την βιβλιοθήκη του η όλα τα άλλα που έχει, άλλα τα 30€ είναι πολύ καλύτερα από τα 120 το χρόνο.

Προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Εχει κάποια στοιχεία που δεν αλλάζουν εύκολα αλλά δεν είναι τόσο αποτρεπτικά.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Τέτοιο κόλλημα ούτε κι εγώ. Αλλά κάπου κάπου παγώνει. Η μερικές φορές μου έχει βγάλει σφάλμα αλλά συνεχίζει να τρέχει.

Το foobar2000 ναι πάσχει λίγο στα γραφικά αλλά μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Αυτό εδώ όμως είναι σε άλλο επίπεδο. Εμφανισιακά είναι πρώτο από όλα. Ακόμη και από το Roon. Σίγουρα δε σου παρέχει την βιβλιοθήκη του η όλα τα άλλα που έχει, άλλα τα 30€ είναι πολύ καλύτερα από τα 120 το χρόνο.

Προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Εχει κάποια στοιχεία που δεν αλλάζουν εύκολα αλλά δεν είναι τόσο αποτρεπτικά.
..εαν δεις κάποια τροποποιήση που κρίνεις ότι θα πρέπει να γίνει διότι έτσι θα βοηθούσε γενικότερα τον χρήστη, θα σου έλεγα να τη γράψεις εδώ.
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Καλησπέρα σας,

Σε μένα πάλι γίνεται εγκατάσταση (σε πισί Dell χωρίς πρόβλημα) ανοίγει κανονικά μετά την εγκατάσταση όταν όμως έρχεται η ώρα να το τεστάρω και πάω να ανοίξω ένα αρχείο μου βγάζει error code "οτι κάτι του λείπει από τα skins" γνωρίζει κάτι κάποιος ;
 

D

Deleted member 35

Guest
Δοκίμασε να κάνεις απεγκατασταση, βρες τους φακέλους που χρησιμοποιεί και δες μην αφήνει τίποτα υπολείμματα και σβηστά.

Εγώ έπαιξα χτες λίγο με τις ρυθμίσεις. Απλά πράγματα. Άλλαξα τη ρύθμιση να παίζει το αρχείο με διπλό κλικ και όχι να σε πηγαίνει στην προηγούμενη προβολή. Έπαιξα και με την προφορτωση του αρχείου στη μνήμη αλλά αργεί αρκετά και είναι μη χρηστικό. Βέβαια έπαιξα αρχεία dsf που είναι σχεδόν 200mb σε μηχανικό δίσκο. Αλλά το jriver με την ίδια ρύθμιση είναι πολύ πιο γρήγορο. Δοκίμασα να αλλάξω και τις γραμματοσειρές αλλά κατέληξε σε αποτυχία. Αντί για Arial ξαφνικά απέκτησα την παλιά terminal. Γύρισα στα '90s.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top