TV Box για COSMOTE TV app

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Ψάχνω κουτάκι που υποψιάζομαι θα έχει android tv λιτουργικό και θα μπορώ να κατεβάσω από το store το app της cosmote tv (ott) και θα παίζει χωρίς προβλήματα. Προτιμώ να δέχεται ethernet και φυσικά θα βγάζει hdmi που θα κουμπώσει κατευθείαν στον ενισχυτή για δορμολόγηση του σήματος στον προβολέα.
Δεν με ενδιαφέρει αν παίζει σωστά άλλες εφαρμογές (netflix, youtube) καθώς καλύπτομαι από το apple tv για αυτά.
Το cosmote tv θέλω να έχω για εύκολo χειρισμό στον προβολέα.
 


Μηνύματα
7.240
Reaction score
4.623
Ερώτηση
Στο κινητό σου δεν είναι περασμένο ;;;
Υποθέτω έχεις iPhone
Mirroring δοκίμασες ;;;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Εχει και για IOS η Cosmote tv app ( apple tv box ) :wink:
:o τι είναι αυτό; που το βρίσκω; παίζει στο apple tv player;
όποτε έψαξα για το app της cosmote δεν το βρήκα στο apple store
Ερώτηση
Στο κινητό σου δεν είναι περασμένο ;;;
Υποθέτω έχεις iPhone
Mirroring δοκίμασες ;;;
πιο παλιά που είχα δοκιμάσει δεν έπαιζε καλά, έκανε διακοπές, θα το ξαναδοκιμάσω όμως
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Κάνω mirroring αλλά περνάει μόνο τον ήχο, όχι την εικόνα >:(
Εχει και για IOS η Cosmote tv app ( apple tv box ) :wink:
ναι, μόνο για iOS σε κινητό/ταμπλετ, στο TVOs δεν υπάρχει η εφαρμογή
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Και στο mirroring δεν παίζει από το κινητο, ενώ περνάει το μενού της εφαρμογής με το που ξεκινήσει να παίζει περιεχόμενο κόβει την εικόνα και περνάει μόνο τον ήχο. Στο youtube δεν συμβαίνει αυτό, παίζει κανονικά εικόνα ήχος στο mirroring. Είναι στημένο έτσι από την cosmote προφανώς.

Οπότε ψάξιμο για κουτάκι που να παίζει καλά. Και όσο πιο φθηνό τόσο πιο καλό :biggrin:
 


Μηνύματα
233
Reaction score
165
Εγώ χρησιμοποιώ το xiaomi tv box. Το μόνο ότι δεν έχει υποδοχή ethernet επομένως θα χρειαστεί ένας αντάπτορας usb->ethernet.
 

Μηνύματα
201
Reaction score
165
Εγώ χρησιμοποιώ το xiaomi tv box. Το μόνο ότι δεν έχει υποδοχή ethernet επομένως θα χρειαστεί ένας αντάπτορας usb->ethernet.
Το ίδιο χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα τα τελευταία χρόνια!
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Δεν μπαίνει στο logitech harmony το tv box. Εκανα μια προσπάθεια να το περάσω χεράτα εκπαιδεύοντας αλλά μαμιέται, κρεμάνε οι servers δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία, θέλει unplug το hub και πάλι αρχή. Τέλος πάντων ζω και χωρίς αυτό, θα έχω και ένα remote ακόμα δίπλα μου.

ΤΟ πρόβλημα όμως είναι ότι αν τυχόν πατήσω το power on/off κουμπί στο remote του mi ακούει ο marantz και κλείνει! Πως το ξεγελάμε εδώ;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Ok το βρήκα.
Ήταν ρύθμιση στο μενού του remote στο mi, απενεργοποίησα τον έλεγχο της «τηλεόρασης» για on/off και ήχο και έληξε.
Τώρα έλεγχο ήχο από το remote του μόνο οταν είμαι με τα ακουστικά.
Μια χαρά.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.725
Μηνύματα
2.874.124
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top