U2 : Rattle and Hum (HD-DVD / Βlu-Ray)

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3



Στ'αλήθεια πότε απολαυσατε πραγματική μουσική απο ένα συγκρότημα που συνεχίζει και σήμερα;

Πότε ήταν η τελευταία φορά που ένα τραγούδι, μία φωνή ή ένας στίχος σας έκανε να βουρκώσετε ή και να δακρύσετε ακόμα;

Αμερική 1987 - Μετά την επιτυχία του άλμπουμ The Joshua Tree, οι U2 κάνουν την περιοδία τους. Το συγκεκριμένο ντοκιμαντέρ δείχνει την διαδρομή του διάσημου συγκροτήματος στις Η.Π.Α. και ακόμα παραπάνω.

Ο Bono μιλάει για τα προβλήματα στην Ιρλανδία, τραγουδάνε το "I still haven't found what I'm looking for" με εκκλησιαστική χορωδία και ο B.B. King εμφανίζεται στα 62 του χρόνια στην σκηνή με ένα από τα τελευταία συγκροτήματα-υπερασπιστές (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα) της ροκ μουσικής.

Η εικόνα; Στ'αλήθεια έχει σημασία; Ασπρόμαυρο είναι και υπάρχουν σκηνές που νομίζεις οτι βλέπεις ενα upscaled dvd και τίποτα παραπάνω.

Αλήθεια όμως σας το λέω, το τελευταίο πράγμα που θα σας νοιάξει όταν αποκτήσετε αυτό το HD-DVD/Blu-Ray είναι η εικόνα. Απλά βάλτε το να παίξει, καθήστε στον καναπέ, βάλτε ενα ποτάκι και κλείστε τα μάτια σας. Αφήστε την μουσική να μιλήσει και αγνοήστε την εικόνα.

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανοιώσετε!

:respect:

 

Attachments

  • 54 KB Προβολές: 104

Μηνύματα
1.119
Reaction score
1
Τόχω σε βινύλιο από τότε που βγήκε το άλμπουμ και φυσικά αφήνεις την μουσική να ....μιλήσει, τίποτα άλλο!!! Αψογο.
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Ρε Reguna τι μας θυμισες τωρα .
Ρε babi βαλε το Angel Of Harlem και 2 μπυρες κρυες!!!!:cool_4:
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.818
Απάντηση: U2 : Rattle and Hum (HD-DVD / Βlu-Ray)

Το είχα πάρει σε Laserdisc όταν κυκλοφόρησε στην Αμερική πριν πολλά χρόνια.
Εδώ ούτε που το ήξεραν. Φυσικά το έχω ακόμη.
Καταπληκτικός δίσκος. Διαφορετική προσέγγιση στο συγκρότημα.
Αξίζει και με το παραπάνω.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.122
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top