UMC404HD

lam

Μηνύματα
26
Reaction score
2
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΝ UMC404HD ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ MAIN OUT ΣΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ.ΕΧΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΟΤΑΝ ΣΥΝΔΕΣΩ ΣΤΗΝ UMC404HD ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΤΕΝΣΙΟΜΕΤΡΟ Η ΕΝΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΗ ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ VIRTYAL DJ8 FREE.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μήπως το μικρόφωνο είναι πυκνωτικό με ανάγκη για τροφοδοσία 48V;
Αν ναι, έχει ένα διακόπτη πίσω (phantom power) που πρέπει να ανοίξεις.
Αν είναι δυναμικό ΜΗΝ το ανοίγεις, θα φταίει κάτι άλλο.
 

lam

Μηνύματα
26
Reaction score
2
ΟΧΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟΥ ΤΟΥ VIRTYAL DJ?
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Λογικά στις ρυθμίσεις ήχου των windows η κάρτα εμφανίζει 4 εισόδους ή να το πω καλύτερα εμφανίζεται σαν 4 κάρτες line in ή mic.
Δεν έχω το VirtualDj αλλά σίγουρα και σ' αυτό όπως και σε κάθε σχετικό πρόγραμμα, από τις ρυθμίσεις του, κάνεις ανάθεση την είσοδο που έχεις συνδεδεμένο το μικρόφωνο στο κανάλι του VirtualDj που θες.
Στο mixxx που χρησιμοποιώ που και που, είμαι έτσι:

mics.jpg


(άσχετο, επειδή τη γλυκοκοιτάζω την UMC404HD, αν θες γράψε καμιά εντύπωση!)
 

lam

Μηνύματα
26
Reaction score
2
Λογικά στις ρυθμίσεις ήχου των windows η κάρτα εμφανίζει 4 εισόδους ή να το πω καλύτερα εμφανίζεται σαν 4 κάρτες line in ή mic.
Δεν έχω το VirtualDj αλλά σίγουρα και σ' αυτό όπως και σε κάθε σχετικό πρόγραμμα, από τις ρυθμίσεις του, κάνεις ανάθεση την είσοδο που έχεις συνδεδεμένο το μικρόφωνο στο κανάλι του VirtualDj που θες.
Στο mixxx που χρησιμοποιώ που και που, είμαι έτσι:

View attachment 122872

(άσχετο, επειδή τη γλυκοκοιτάζω την UMC404HD, αν θες γράψε καμιά εντύπωση!)
[DOUBLEPOST=1554298702][/DOUBLEPOST]ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ UMC404HD.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΚΑΣΤΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΜΠΑΣΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ ΜΕΣΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΥΨΗΛΕΣ.ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ Ο ΗΧΟΣ.ΟΣΟ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΘΑ ΔΩ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 



Μηνύματα
954
Reaction score
518
[DOUBLEPOST=1554298702][/DOUBLEPOST]ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ UMC404HD.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΚΑΣΤΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΜΠΑΣΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ ΜΕΣΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΕΣ ΥΨΗΛΕΣ.ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ Ο ΗΧΟΣ.ΟΣΟ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΘΑ ΔΩ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

μπασο; πεντακαθαρες μεσαιες; κρυσταλλινο; το ειχα εγω δεν ακουσα τπτ απο αυτα.
 


lam

Μηνύματα
26
Reaction score
2
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟΥ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Δεν θυμαμαι καλα.νομιζω εχει πισω boost πισω.

Δες πρωτα το ποτενσιομετρο μιξ και μαιν που ειναι και παιξε με αυτα
 

Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Πρέπει να επιβεβαιωθεί αν είναι χρησιμοποιήσιμο (Skype, Audacity) ή αν είναι θέμα/ρύθμιση του προγράμματος.

Το μικρόφωνο γενικά νιώθει;
 

lam

Μηνύματα
26
Reaction score
2
Πρέπει να επιβεβαιωθεί αν είναι χρησιμοποιήσιμο (Skype, Audacity) ή αν είναι θέμα/ρύθμιση του προγράμματος.

Το μικρόφωνο γενικά νιώθει;
[DOUBLEPOST=1555000590][/DOUBLEPOST]Καλησπερα το μικροφωνο ακουγεται αλλα παρα πολυ σιγα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top