UPS για προβολεα. Σχολια.

Μηνύματα
519
Reaction score
0
ελπιζω οποτε μου ζητησει ο αντρεας θα μπορει ο καθενας να δει τα νεροβραστα live μονο παρτε πολλα χαρτομαντηλα γιατι το κλαμα θα παει ποταμι .Αν ενα προιον ειναι νεροβραστο δεν υπαρχει λογος να εχει 3000 και ουτε λογο υπαρξης .Τα βραβεια που εχει παρει ουτε που με νοιαζει .ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Επειδή το θέμα θα εξελιχθεί σε hiendίστικο στυλ και θα λέμε αυτά για τα οποία πειράζουμε τους φίλτατους hi-endάδες :) , θα ζητούσα την εμπειρία του Αντρέα, του Δημήτρη, του Βαγγέλη πάνω στο θέμα...
Γιατί κάτι δηλώσεις του στυλ:

HOW DOES RGPC IMPROVE VIDEO PERFORMANCE?

Answer
• The RGPC patented “electrical Fly Wheel effect” works cycle-to-cycle to overcome lapses in an electrical circuit, absorbing all spikes and filling in the dips, when demand momentarily overcomes supply.
• It yield a more consistent laboratory grade of noise free power necessary for increased image depth, black level detail and color fidelity on all video formats, including the latest projectors and plasma screens.

δεν μου λένε κάτι, πέρα ότι κάποιοι βρήκαν την κότα με τα χρυσά αυγά, και θέλουν να μας την πουλήσουν...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Βασιλη , δεν εχω πειρα επανω στο συγκεκριμενο θεμα και για αυτο δεν γραφω την αποψη μου.Πρεπει ομως να ομολογησω-ειπαμε να τα λεμε ολα - πως εχω την διαισθηση πως ο Αργυρης εχει δικαιο.

Αργυρη, θυμασαι τι μου ειχες πει καποτε?
Πως σε καποιο περιοδικο που ειχε ερθει να φωτογραφησει το σπιτι σου ειχες δηλωσει πως πολλα απο αυτα που γνωριζεις τα εχεις μαθει χαρη σε εναν ανθρωπο.Το θυμασαι φιλε?
Ε λοιπον το σωστο δεν ειναι- να περασεις και εσυ μερικες γνωσεις αλλου?
Τι λες , κανουμε ενα μινι συγκριτικο με οτι απο αυτα διαθετεις για να δουμε το πριν και το μετα?
Τι λες για την ερχομενη εβδομαδα , οποια μερα εσυ θελεις. :wink:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Αντρέα, δεν αμφισβητώ το ότι ο Αργύρης μπορεί να έχει δίκιο.
Με ξενίζει ο τρόπος του "Κάπου, κάποιος, κάτι... Δεν λέω... Έτσι είναι! Πάμε στοίχημα;". Αυτό και μόνο.
Αν έχει δίκιο, να βγάλουμε το UPS βρε αδελφέ, να δούμε καλύτερη εικόνα και ας διακινδυνέψουμε τη λάμπα! :)
 

Μηνύματα
77
Reaction score
0
Συγνωμη ρε παιδια αλλα επειδη προκειτε να αγορασω προβολεα μεχρι τα χριστουγεννα μπηκα να δω επιτελους καμια χρησιμη πληροφορια για UPS.
Αντι αυτου ειδα καποιον μεσα σε 6 σελιδες να λεει συνεχεια... ας μην πω τι.
Και βλεπω και ολους σας αντι να τον κραξετε να τον παρακαλατε να σας πει το γιατι λεει οτι λεει.
Εχω εκνευριστει πολυ και με αυτον και με εσας. Δηλαδη τι ποιο απλο. Βαλτε να δειτε μια ταινια και μετα βγαλτε το UPS και ξαναδειτε την να δειτε αν θα προσεξετε διαφορα. Γιατι αν δειτε διαφορα τοτε ε ενταξει εχει δικιο και μπραβο του. Αλλα αν δεν δειτε διαφορα ( ακομα και αν υπαρχει, δεν ειναι ολα τα ματια ιδια) τοτε γιατι το κουραζουμε το θεμα?
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Panagiotis , δεν εχεις αδικο.
Ομως αντι να τσακωνομαστε προτιμησαμε να βρουμε μια λυση.Για αυτο αλλωστε και η προ(σ)κληση στο τελευταιο μου μηνυμα.
Βλεπεις δεν εχουν ασχοληθει και πολλοι με το συγκεκριμενο ζητημα και επιτελους ζηταμε μια απαντηση.
Οσο για τον Αργυρη , μπορει να δινει την εντυπωση αποτομου στα μηνυματα του αλλα δεν ειναι καθολου ετσι στην πραγματικοτητα.
Λυπαμαι εαν σε στεναχωρησαμε.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.977
Reaction score
12.731
Για ακριβώς αυτό το λόγο συνεχίζουμε να ρωτάμε. Δεν γνωρίζω προσωπικά τον Αργύρη, αλλά φαντάζομαι πως για να επιμένει (έστω κι αν τελικά δεν μπορεί να εκφράσει τους λόγους για τους οποίους θεωρεί ότι είναι καλύτερα) σημαίνει πως το πιστεύει.
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
αντρεα με ξερεις 2.2 χρονια πιστευω να εχεις καταλαβει οτι δεν θεωρω καποιον που αερολογει οτι ειναι σοφο γιατι αν του ζητηθει να αποδειξει τα λεγομενα του το λιγοτερο ειναι να γινει ρεζιλι.Την ερχομενη βδομαδα θα σου φερω το exact να δεις τι κανει live Και ενα power cable των 900 ευρο και μετα εσυ θα κρινεις τι κανει τι και αν αξιζει να υπαρχουν τετοια προιοντα σε αυτη την τιμη .Σχετικα με τα περιοδικα 2 πραγματα θα πω
1 ξερουμε ολοι ποσο επηρεαζουν τη γνωμη σχετικων και ασχετων με τις αναφορες τους
2 Για να μην τα κανουμε ολα αλοιφη ας βαλουμε στη θεση των rewiewrs τον ευατο μας ολοι εχουμε συμπαθειες και αντιπαθειες
Την pioneer οσοι με ξερουν ξερουν οτι την υποστηριζω θερμα θα ανοιξω καπου αλλου καποιο θεμα με το τι συμβαινει μα τα 989 Οπως ειναι γνωστο απεκτησα το πρωτο 989 .Οπως ειναι γνωστο η συνειδηση μου δεν χαριζει σε κανενα
 

Μηνύματα
279
Reaction score
2
Ναι, ωραία όλα αυτά.
Τελικά ο απλός χρήστης που ΔΕΝ διαθέτει 3000 ευρώ για UPS, παρά μόνο 100-200 για τα κοινά-θνητά τετραγωνικά Ups, μπορεί να τα βάλει στον προβολέα του? Το πρόβλημα είναι μόνο η αλοίωση της εικόνας (αν υπάρχει?) ή κινδυνευει και η είσοδο τπυ προβολέα λόγω τετραγωνικής τάσης? υπάρχει κάποια υπεύθυνη απάντηση σε αυτό το προαιώνιο ερώτημα πολλών που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΟΣΑ FORA ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ???? :? :? :?
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.994
Reaction score
69
Βρε παιδια βγαλτε μια μερα τον προβολεα σας απο το UPS και βαλτε το στην μπριζουλα !!! Αντε !
6 σελιδες διαμαχης για κατι που μπορει να διαπιστωσει πανευκολα καθε κατοχος UPS . Αρχιζω να πιστευω η οτι εκλειπει απ ολους η κοινη λογικη η καποιος αλλος σας συνδεσε τα μηχανηματα σπιτι και φοβαστε να τα αγγιξετε :o :o
Δικιο εχει ο Παναγιωτης που εκνευριζεται . Εδω διηλιζεται ο κονωπας και καταπινεται η καμηλος !
Αντε κουνηστε τα χερια σας προς τις πριζες και μετα γραψτε τι ειδατε !!!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Επειδη εχω χασει τη μπαλα (χρονια τωρα) νομιζω οτι μαλλον εννοουμε διαφορετικο UPS ο καθενας και κουβεντιαζουμε σε λαθος βαση, οσον αφορα τη χρηση του.

Περιπτωσεις...

Α.
Θελουμε ενα UPS:
α) για να μας δωσει ρευμα στον προβολεα οταν κοπει το ρευμα και να προλαβουμε να τον σβησουμε κανονικα και να κρατησει το ανεμιστηρακι να γυριζει και
β) για να μη μας κλεισι ο προβολεας απο μια στιγμιαια πτωση τασης?
Αυτο που παιρνει μπροστα και δινει εξοδο απο τη μπαταρια του ΜΟΝΟ αν κοπει το ρευμα. ολη την αλλη ωρα τροφοδοτει τα μηχανηματα μας απο το ρευμα της ΔΕΗ

ή

Β.
Ενα "UPS" που να κανει καλυτερο/διορθωνει το ρευμα της ΔΕΗ? = Σταθεροποιητης θα επρεπε να λεγεται τοτε...

Αρα Α. (UPS) ή Β. Σταθεροποιητης 220V (με πιθανη δυνατοτητα backup σε περιπτωση διακοπης)



Προσωπικα για τον προβολεα το Α. μου ειναι υπεραρκετο.
 

Μηνύματα
279
Reaction score
2
Δειτε και αυτο:

http://www.monstercable.com/power/productPagePower.asp?pin=2909

Απο ότι φαίνεται υπάρχουν και dedicated UPS για Α/V Και προβολείς. Αναρωτιέμαι εαν έχουν διαφορες απο τα UPS για PC.

Tεσπα, το συγκεκριμένο είναι της Monster Cable. Ξέρει κανείς αν αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.891
Μηνύματα
2.880.467
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top