VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Ο όμιλος της Village, ανταποκρινόμενος στην παρατεταμένη, δύσκολη οικονομική κατάσταση, αποφάσισε να μειώσει την γενική τιμή εισιτηρίου στα Village Cinemas, στα 7 ευρώ.

Η τιμή των 7 ευρώ ισχύει για όλες τις μέρες και ώρες, σε όλα τα Village Cinemas, για όλες τις αίθουσες. Εξαιρούνται οι 3D προβολές, όπως και οι προβολές για τις αίθουσες Gold Class και Comfort. Η μείωση της τιμής του εισιτηρίου επαναφέρει την γενική είσοδο στους κινηματογράφους στα επίπεδα του 2002, όταν δηλαδή το ευρώ έγινε το επίσημο νόμισμα της Ελλάδας.

Μέχρι σήμερα, η γενική είσοδος στα Village Cinemas ήταν 8,5 ευρώ τις καθημερινές και 9,5 ευρώ την Παρασκευή και το Σαββατοκύριακο.

Παράλληλα, στα Village Cinemas, εξακολουθούν να ισχύουν όλες οι υπόλοιπες προσφορές, όπως το φοιτητικό εισιτήριο των 5 ευρώ κάθε Δευτέρα και Τρίτη, το οικογενειακό πακέτο, αλλά και η προσφορά του Cosmote 2 for 1, που πλέον δίνει τη δυνατότητα στους φίλους του κινηματογράφου να δουν την αγαπημένη τους ταινία, μόνο με 3,5 ευρώ κάθε Τετάρτη.

----------

Μείωση τιμών στα εισιτήρια ισχύει από σήμερα στους κινηματογράφους ΟDEON, οι οποίοι διατηρούσαν την τιμή του απλού εισιτηρίου στα 9 ευρώ.

Από σήμερα η τιμή του κανονικού εισιτηρίου διαμορφώνεται στα 7,5 ευρώ και από 12 ευρώ κατεβαίνει στα 10 ευρώ η τιμή εισιτηρίου των 3D προβολών.

Επίσης, η εταιρεία μειώνει κατά ένα ευρώ το φοιτητικό και το παιδικό εισιτήριο, στα 6,5 ευρώ για 2D και στα 9 ευρώ για 3D προβολές.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.821
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Ο όμιλος της Village, ανταποκρινόμενος στην παρατεταμένη, δύσκολη οικονομική κατάσταση, αποφάσισε να μειώσει την γενική τιμή εισιτηρίου στα Village Cinemas, στα 7 ευρώ.
Σιγά να μην το κάνουν γι΄αυτό το λόγο.
Έπεσαν κατακόρυφα οι πωλήσεις και τώρα ταρακουνήθηκαν λίγο.
Όλες οι αίθουσες είναι πια άδειες από κόσμο.
Την τιμή του ποπκόρν θα την μειώσουν;
Που δίνουν 3 ευρώ μισή χούφτα καλαμπόκι;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.928
Reaction score
3.732
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Κάτι είναι κι αυτό... Το είχαν παρακάνει με τις τιμές.
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

ster 6,5€ απο την αρχη του 2012...και ΔΕΥ-ΤΡΙ-ΤΕΤ ισχυει το 1+1 μεσω vodafone
με εξαιρεση τη vmax οι υπολοιπες αιθουσες του mall εχουν τη χειροτερη εικονα πανευρωπαικα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.625
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Την τιμή του ποπκόρν θα την μειώσουν;
Που δίνουν 3 ευρώ μισή χούφτα καλαμπόκι;

Υπάρχουν και τα περίπτερα απ' έξω.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Υπάρχουν και τα περίπτερα απ' έξω.
θα φουσκωνουν οι τσέπες σου! :105:
 

Μηνύματα
1.036
Reaction score
198
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

και παλι ακριβα ειναι αν φανταστητε οτι οταν ανοιξαν τα village ειχαν εισητηριο 5 ευρο
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
Re: Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους

Σιγά να μην το κάνουν γι΄αυτό το λόγο.
Έπεσαν κατακόρυφα οι πωλήσεις και τώρα ταρακουνήθηκαν λίγο.
Όλες οι αίθουσες είναι πια άδειες από κόσμο.
Την τιμή του ποπκόρν θα την μειώσουν;
Που δίνουν 3 ευρώ μισή χούφτα καλαμπόκι;
Μην το λες,εγώ που πηγαίνω συχνά(έχω και το φοιτιτικό δευτέρα/τρίτη) αν δεν κλέισω από πριν σπάνια βρίσκω εισιτήρια.Δευτέρες/Τρίτες έχουν έκπτωση οι φοιτητές και μαζεύονται τις περισσότερες φορές πολλοί.Τις Τετάρτες είχαν το 1+1 οπότε πάντα όλα γεμάτα και Παρασκευη/Σαββατο το ίδιο.Εγώ φυσικά μιλάω για το Μολ και δεν ξέρω τι γίνεται στους υπόλοιπους κινηματογράφους Village.

Πάλι καλά που τα μείωσαν γιατι για 2 άτομα αν δεν έχεις έκπτωση από κάπου για να δεις μία ταινία σου έβγαινε πάνω από 20 ευρώ
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.821
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Πάντως οι κινηματογράφοι στο δικό μας City Gate εδώ κοντά έκλεισαν.
Οι αίθουσες ήταν άδειες και δεν έβγαιναν τα έξοδα.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
εγω παλι στεναχωρηθηκα τωρα που τις μειωσαν τις τιμε γμτ μου!!!! παλια ελεγα στη γυναικα 2 εισητηρια ποπ κορν και κοκα δε πα να το παρουμε σε bluray steelbook να χαζευουμε εικονα σπιτι και οτι περισσευει απο ποπ κορν το δινουμε στις παπιες χαχαχαχαααααααα :) :) :)
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Πριν κανα 3μηνο που είχα πάει στα Village με γυναίκα και κόρη μας έφυγε μια μικρή περιουσία .....
Πάλι καλά που το κατάλαβαν και μειώνουν τις τιμες....
Δεν πάω και συχνά κινηματογραφο και είχα μείνει με την εικόνα της ουράς για τα εισιτήρια Σαββατιάτικα κλπ τέτοια....
Όταν πήγαμε οι 2-3 κοπέλες στα ταμεία (απο 8-10 που ήταν κάποτε) βάραγαν μύγες......
 

Μηνύματα
266
Reaction score
45
Απάντηση: VILLAGE & ODEON μειώνουν τις τιμές των εισιτηριων στους κινηματογραφους.

Τωρα τελευταια οποτε εχω παω σινεμα, ο ηχος χαλια η εικονα αθλια. Να μη πω για την μεγα ηττα του gold class στα village.Χωρις υπερβολες εχω καλυτερη ποιοτητα σπιτι μου και χωρις τον καθε ενοχλητικο διπλα μου. Δεν ξαναπαταω σινεμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.271
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top