Volumio & DAC all-in-one

Μηνύματα
102
Reaction score
95
Καλησπέρα,

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το μηχανηματάκι που "έφτιαξα" για να παίζω μουσική στο υπνοδωμάτιο: https://volumio.org/forum/x86-khadas-volumio-implementation-t11965.html#p61578

Επειδή έιναι ακόμα φρέσκο, θέλω να το δοκιμάσω και στο κυρίως σύστημα για να συγκρίνω με το Yamaha WXC50 που έχω. Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Πως σας φαίνεται;
 


Μηνύματα
102
Reaction score
95
Δεν τα πάω καλά με "πίτες" εξ Αγγλίας προτιμώ δοκιμασμένα Αμερικάνικα x86 πράγματα :p !
 


Μηνύματα
102
Reaction score
95
Καλημέρα,

Προς το παρόν βρίσκω το Volumio πιο εύχρηστο από το Musiccast της Yamaha. Έχει χαρακτηριστικά όπως ξυπνητήρι, πληθώρα plugin, κλπ που το κάνουν πιο ελκυστικό. Επίσης μέσω του MyVolumio μπορείς να το διαχειρίζεσαι και εκτός δικτύου. Υποστηρίζει αρκετές πλατφόρμες αλλά για εμένα η x86 είναι πιο σταθερή, εξάλλου προτείνεται και από τους ίδιους τους δημιουργούς. Και το Primo και το Mini86 που διαθέτουν προς πώληση βασίζεται στην ίδια αρχιτεκτονική.

Το συγκεκριμένο NUC μου έκατσε κουτί (κυριολεκτικά και μεταφορικά), αφού είναι οικονομικό (μεταχειρισμένο, καινούριο κοστίζει περίπου €150), χωράει άνετα ένα dac και έχει χώρο πίσω για RCA.

Η χαρά του diy!
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.609
Μηνύματα
2.867.814
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top