Wharfedale D330

Μηνύματα
22
Reaction score
2
Καλησπέρα σε όλους!Εχω τον Marantz SR4021,Ψάχβω για ηχεία και μου άρεσαν πολύ αυτά
Wharfedale D330
αλλά σε όλα τα site εκτός της εταιρίας τα δίνει ως Nominal impedance 4 ohms,μήπως τα έχει κάποιος και ξέρει τι γίνεται για νa με ενημερώσει?
Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
H επισημη ιστοσελιδα 8Ω compatible λεει. 4ΩΜ ειναι.


Type 2.5-way floorstanders

Sensitivity 88dB

Max power 25-120W

Nominal impedance 4 ohms

Frequency response 40Hz – 20kHz

Dimensions (hwd) 94(+2.5) x 20 x 31(+2.8)cm

Weight 18.2kg

Απο το pdf της εταιριας.

D330.jpg
 
Last edited:


Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Θεμα δεν θα εχεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ικανος να τα οδηγησει τα ηχεια αυτα ο marantz.
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Μετά από ένα review που βρήκα για τα ηχεία σου κοίταξε λίγο αυτό..

1615315530602.png


επειδή κατεβαίνουν πολύ χαμηλά τα συγκεκριμένα ίσως ο ενισχυτής να μην είναι ο κατάλληλος να τα οδηγήσει άνετα γιατί φτιάνει μέχρι τα 6ohm
 

Μηνύματα
22
Reaction score
2
μαλιστα,καταλαβα,κριμα,μου αρεσαν πολυ και η τιμη τους επισης,οποιος εχει κατι να προτεινει,δεκτο,δωματιο περιπου 30 τ.μ. ,δε παιζω ψηλες εντασεις
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις κυμαίνονται όσο το Wharfedale D330 που κοίταζες ?
 





Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Τα Klipsch είναι ένα ηχείο ιδανικά για metal αλλά επειδή τα δαπέδου είναι πιο ακριβά από το όριό σου μήπως να κοίταξες για βάσης.
Για κοίταξε αυτό
 
Last edited:



Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
O ενισχυτής δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, εννοώ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ακόμα και σαν προσιτός ενισχυτής, μην σε ξεγελά το ότι είναι Marantz.. Oποτε ότι ηχείο και να πάρεις, ακόμα και αν μπορεί να το οδηγήσει χωρίς πολλά ζόρια, δεν θα έχεις το μέγιστο αποτέλεσμα που μπορείς από αυτά . Καλύτερα πάρε ένα ηχείο που να μπορεί να καλύψει ηχητικά τον χώρο σου και τα ακούσματα σου και στην συνέχεια αγοράζεις έναν προσιτό αλλά αξιόλογο ενισχυτή.
 


Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Aυτα είναι ηχεία από την εποχή που πολλοί άκουγαν μουσική με τα ματιά....:)
 


Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Τα Wharfedale ειναι τιμια ηχεια , value for money , ξεπερνουν τις ηχητικες προσδοκιες μας.
Η τιμη βλεπω ειναι τωρα στα 269€ .
Ολα σχεδον τα ηχεια κατεβαινουν στα 4 ohm
Απο τη στιγμη που ακους σε χαμηλες σταθμες δεν θα εχεις προβλημα
Βεβαια το ροκ , μεταλ εχει απαιτησεις στα δυναμικα ,θα υπαρχουν παραχωρησεις.
Εαν σου αρεσουν απο εμφανιση εγω θα ελεγα go for it .
 

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.653
Είναι περίπου αδύνατον να απολαύσεις ροκ μουσική σε χώρο 30τμ από ηχεία που έχουν γουφεράκια 5", σε ό,τι εντάσεις και να παίζεις. Αν σου έχουν κολλήσει τα ηχεία αυτά, τουλάχιστον φρόντισε να προσθέσεις ένα σαμπ το συντομότερο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.902
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top