Windows 10

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Καλημέρα σε όλους

Τελικά, συστήνεται η εγκατάσταση της έκδοσης 20H2 τώρα ή πρέπει να περιμένουμε κι άλλο;

Ιδιαίτερα σε υπολογιστές με παλιότερο hardware, που όμως λειτουργούν μια χαρά με την προηγούμενη έκδοση (2004);
Δεν διαβάζω πλέον για προβλήματα με την 20H2. Έχει περάσει αρκετός καιρός από την κυκλοφορία της και δεν βρίσκω λόγο για περαιτέρω αναβολή της εγκατάστασης. Τα βασικά της θέματα έχουν διορθωθεί.

Στο παρακάτω link υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες:

 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
@minas & @xfader
Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Προχώρησα στην μετάβαση από την v. 2004 στην v. 20H2, η οποία έγινε πάρα πολύ γρήγορα, μέσα σε λιγότερο από 3-4 λεπτά - κατέβηκε, εγκαταστάθηκε και μετά την επανεκκίνηση φαίνεται να δουλεύει κανονικά.

Βέβαια, η εγκατάσταση έγινε στον βασικό (καλό) μου υπολογιστή, αυτόν που έχω στήσει πριν 5 περίπου χρόνια και τον περιγράφω στα post #4 και #6 του σχετικού νήματος, με κάποιες επιπλέον διαφοροποιήσεις και αναβαθμίσεις από το αρχικό setup (π.χ. η αντικατάσταση των 2 SSD του συστήματος με έναν δίσκο Samsung NVMe M.2 SSD 960 Evo 250GB MZ-V6E250BW, η αλλαγή της αρχικής κάρτας γραφικών με μιαν Sapphire Nitro+ Radeon RX 570 8GB και η αλλαγή του πρώτου κουτιού της Lian-Li με ένα πιο "αεράτο" και με περισσότερους χώρους κουτί Full Tower Turbo-X Atlas VΙ καθώς και με κάποιες άλλες, μικρότερης σημασίας αλλαγές.

Τώρα, έχω προγραμματίσει να προχωρήσω και στην εγκατάσταση της 20H2 και σε δυο ακόμα υπολογιστές με σχετικά σύγχρονο hardware, έναν επιτραπέζιο με μητρική Gigabyte GA-Z87-D3HP, επεξεργαστή Intel Core i5-4690K, “Devil's Canyon” και RAM G.Skill Aegis DDR3-1600 24GB, καθώς και σε ένα μικρό laptop της Hewlett Packard, το μοντέλο EliteBook Revolve 810 G3, με επεξεργαστή έναν Intel Core i7-5500U και 8GB RAM, που αγοράστηκε σαν μεταχειρισμένο πέρυσι, στις αρχές της πρώτης καραντίνας, για να χρησιμεύει στην επικοινωνία με τα παιδιά μας μέσω Skype, και που τελικά αποδείχτηκε ένα πολύ χρήσιμο και μαϊτζέβελο (ή μανιτζέβελο, κατ' άλλους) εργαλείο για καθημερινές δουλειές.

Αν πετύχει η εγκατάσταση και σε αυτούς τους δυο υπολογιστές, τότε θα προγραμματίσω και για κάποιους άλλους ακόμα, με παλιότερο hardware.

Σε κάθε περίπτωση, σας ευχαριστώ και πάλι.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Ακομη να διορθωσουν το προβλημα που τα win 10 "ξεχνουν " τα αποθηκευμενα passwords ,Outlook, share folders, etc και πρεπει να τα πληκτρολογεις καθε φορα που ανοιγεις τον υπολογιστη . Ξεκινησε απο την 2004 και μετα .
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Ακομη να διορθωσουν το προβλημα που τα win 10 "ξεχνουν " τα αποθηκευμενα passwords ,Outlook, share folders, etc και πρεπει να τα πληκτρολογεις καθε φορα που ανοιγεις τον υπολογιστη . Ξεκινησε απο την 2004 και μετα .
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα με την προαιρετική kb4598291

Μόλις την περάσει ότι και να ανοίξεις μετά από λίγο κλείνει σαν να πατάς το Χ.

Ούτε από safemode, δεν ανοίγει event viewer - task manager......

Νόμιζα ότι κόλλησα κάτι.....

Την αφαίρεσα και όλα Οκ.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Απο τις λυσεις που προτειναν στο συγκεκριμενο forum δεν μου δουλεψε κανενα .:(
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.946
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.691
Μου το πσιθύρισε στο αφτί η νοσοκόμα, την ώρα που μου έκανε το εμβόλιο. Να μην πηγαίνω πολύ κοντά στον υπολογιστή για λίγες μέρες. Αλληλεπιδρούν τα τσιπακια.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Μου το πσιθύρισε στο αφτί η νοσοκόμα, την ώρα που μου έκανε το εμβόλιο. Να μην πηγαίνω πολύ κοντά στον υπολογιστή για λίγες μέρες. Αλληλεπιδρούν τα τσιπακια.
Το Sputnik έχει αναλογικά ηλεκτρονικά, για όλους υπάρχουν λύσεις 8-)
Είμαστε στο σωστό θέμα όμως;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.946
 

Μηνύματα
484
Reaction score
585
λέει :
"Συγκεκριμένα, η προσπάθεια εκτύπωσης μπορεί να οδηγήσει σε bluescreen errors στις επηρεαζόμενες συσκευές."

:roflmao: μπορεί ? ε όχι και μπορεί. Τα ξέσκισε στη μπλε οθόνη τα kyocera,
Ϊσα που πρόλαβα τα τσίσα σήμερα >:(
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.383
Reaction score
93.946
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
μας τέντωσε αυτή την εβδομάδα ο Μπιλλ

το κουφό είναι ότι το πρόβλημα με μπλου σκριν εμφανιζόταν μόνο όταν πήγαινε η εκτύπωση σε δικτυακούς εκτυπωτές και όχι σε usb
τυχαία στατιστική ίσως...δεν είχα ώρα να το ψάξω
 

Μηνύματα
484
Reaction score
585
blue screen βγαίνει και σε περίπτσωση που ο χρήστης θέλει να αποθηκεύσει ένα απλό mail σε pdf.
Τσουρεκάδικο το κατάντησε ο Μπίλ >:(
Άντε να εξηγείς στο κόσμο γιατί δε μπορεί να δουλέψει...
 

ika

News
Μηνύματα
13.743
Reaction score
12.818
Εγώ είμαι τυχερός, δεν έχω δει κανένα από τα θέματα με την BSOD.
Ακόμα τουλάχιστον.
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top