Windows 11



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.617
Reaction score
94.546
Ένα δωρεάν εργαλειάκι για αφαίρεση δυνατοτήτων από τα Windows 11 (υπάρχει και για τα 10) που μας είναι άχρηστες ή δημιουργούν προβλήματα.
Άλλο ένα:

 






abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.617
Reaction score
94.546
Το ξέρω!

Σε άκουσα που το έλεγες στις 23:21:54 στον φίλο σου τον Δημήτρη,

πίνοντας ουίσκι σε κρασοπότηρα γιατί δεν είχε τελειώσει το πλυντήριο πιάτων,

λόγω διακοπής ρεύματος, βλέποντας netflix με τον 2ο λογαριασμό.

:biggrin:
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.617
Reaction score
94.546
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
ξέρει κανείς γιατί μου έχει βγάλει θαυμαστικό στο security και μου λέει ότι δεν βρίσκει TPM? ...μετά το χτεσινοβραδινό update αυτό...
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
μπήκα βγήκα bios...και στο ρεσταρτ έφτιαξε....
με την ευκαιρία, έκανα και ένα update το bios, γιατί είχε ξεμείνει 5-6 εκδόσεις πίσω. Όλα καλά. :)
 


Μηνύματα
12.853
Reaction score
10.071
Το Snipping tools όμως δεν κάνει zoom μια προσωρινή εικόνα για να κάνεις τη δουλειά σου για λίγο, χωρίς να την αποθηκεύσεις. (στη δουλειά μου χρειάζεται να το κάνω αυτό σε μια λίστα 5-10 αριθμών συμβολαίων - ημερομηνιών - τύπων εγγράφου). Αντίθετα, αν κάνω print screen και το επικολλήσω στο paint μια χαρά κάνω αυτό που θέλω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
Όχι, όλα μένουν όπως ήταν.

Τσέκαρε αυτό όταν στο βγάλει.

View attachment 278956
Τι παπαριά είναι αυτή;

1681451879216.png


Γιατί η πρώτη επιλογή είναι μη επιλέξιμη; Τα Αγγλικά είναι η γλώσσα και στο stick και στα Windows 10.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Τι παπαριά είναι αυτή;

View attachment 288185

Γιατί η πρώτη επιλογή είναι μη επιλέξιμη; Τα Αγγλικά είναι η γλώσσα και στο stick και στα Windows 10.
Και στα 10 το ίδιο ήταν.
Για να κρατήσεις ρυθμίσεις, πρέπει το Windows display language και η γλώσσα των αρχείων εγκατάστασης να είναι ίδια. Εάν είναι ίδια, πιθανόν να το χαλάει κάποιο customization που έχεις κάνει (με βάζει σε υποψίες το wallpaper των XP :p )
Από περιέργεια, γράψε σε ένα command prompt το παρακάτω και πες μας τι σου λέει:
DISM /online /get-intl
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
OK, θα το κοιτάξω.

Δεν έχω κάνει customisation ρε, απλά μου αρέσει να αλλάζω wallpapers, ε, είχα αυτό των ΧΡ σε high resolution, μου αρέσει κιόλας, ήταν η σειρά του. :)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.523
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top