WSD klipsch surround technology

Μηνύματα
6.702
Reaction score
5.233
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

Οταν λετε για κλιση εννοειτε περιστροφη ως προς τον κατακορυφο αξονα ωστε η ακμη του τριγωνου να στοχευει την κεντρικη θεση ακροασης?
Ναι, αλλά όχι και απαραίτητα, αν δε βολεύει. Εξαρτάται και από τους τοίχους του εκάστοτε χώρου και τις ανακλάσεις.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

Οταν λετε για κλιση εννοειτε περιστροφη ως προς τον κατακορυφο αξονα ωστε η ακμη του τριγωνου να στοχευει την κεντρικη θεση ακροασης?

Με την βαση ειστε εκτος προδιαγραφων της KLIPSCH ως προς το υψος τοποθετησης (βλεπε εγχειριδιο ηχειων).

Ακριβως Στελαρα.....ως προς την γωνια..

Ως προς το υψος θα πρεπει να παιξεις λιγο..
..θεωρω απο 1.4μ εως 1.8μ θα εισαι οκ..

Χαμηλα και σε βαση(στο υψος αυτιου θα χανεις)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: WSD klipsch surround technology

μετα απο 3 ζευγη διπολων, και κανοντας δυο πλαινους τοιχους σουρωτηρι, καταλαβα οτι,
ενα ηχειο πρεπει να μπορει να γεμιζει το χωρο, Αυτο οσο αφορα την θεση του ηχειου.Αν το ηχεο ειναι ψειρα και μπει ψηλα δεν ειναι δυνατο να γεμισει τον χωρο.
Ενα καλο παλινο πρεπει να γεμιζει τον χωρο απο πανω μεχρι κατω.
Καλο demo ειναι το star wars στο κεφαλαιο 22 + .Τα σηκωματα και τα βουτηματα που εχει η ταινια ειναι οτι πρεπει.
Ιδανικος μπουσουλας για το αν εχουν ρυθμιστει σωστα και εχουν τοποθετηθει αναλογα τα πλαινα ηχεια.
 

Μηνύματα
482
Reaction score
19
Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

μετα απο 3 ζευγη διπολων, και κανοντας δυο πλαινους τοιχους σουρωτηρι, καταλαβα οτι,
ενα ηχειο πρεπει να μπορει να γεμιζει το χωρο, Αυτο οσο αφορα την θεση του ηχειου.Αν το ηχεο ειναι ψειρα και μπει ψηλα δεν ειναι δυνατο να γεμισει τον χωρο.
Ενα καλο παλινο πρεπει να γεμιζει τον χωρο απο πανω μεχρι κατω.
Καλο demo ειναι το star wars στο κεφαλαιο 22 + .Τα σηκωματα και τα βουτηματα που εχει η ταινια ειναι οτι πρεπει.
Ιδανικος μπουσουλας για το αν εχουν ρυθμιστει σωστα και εχουν τοποθετηθει αναλογα τα πλαινα ηχεια.
Αυτα μου κανεις θα τρεχω βραδιατικα να βρω star wars τωρα. Αλλα τι να κανω σεβομαι τις τρυπες που εχεις κανει:137:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: WSD klipsch surround technology

αν βρεθεις μαι μερα απο κεντρο μου λες να στο φερω:126:
 

Μηνύματα
482
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

Ακριβως Στελαρα.....ως προς την γωνια..

Ως προς το υψος θα πρεπει να παιξεις λιγο..
..θεωρω απο 1.4μ εως 1.8μ θα εισαι οκ..

Χαμηλα και σε βαση(στο υψος αυτιου θα χανεις)
Κωστα τα εχω βαλει ακριβως συμφωνα με τις προτασεις της KLIPSCH, αν θυμαμαι καλα στο 1,53 (?). Δεν εχω παραπονο αλλα δεν εχω και συγκριση με δοκιμες σε αλλα σημεια. Για την ωρα συγκρατιεμαι για να μην κανω κοσκινο τον τοιχο οπως μια αλλη ψυχη εδω μεσα :143:
 

Μηνύματα
482
Reaction score
19
Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

αν βρεθεις μαι μερα απο κεντρο μου λες να στο φερω:126:
Εισαι και γρηγορος δε σε προλαβαινω. ΟΚ θα σου πω, δεν το ψαχνω σημερα μπας και δω λιγο ποδοσφαιρο.:107:
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: WSD klipsch surround technology

Κωστα τα εχω βαλει ακριβως συμφωνα με τις προτασεις της KLIPSCH, αν θυμαμαι καλα στο 1,53 (?). Δεν εχω παραπονο αλλα δεν εχω και συγκριση με δοκιμες σε αλλα σημεια. Για την ωρα συγκρατιεμαι για να μην κανω κοσκινο τον τοιχο οπως μια αλλη ψυχη εδω μεσα :143:
1.53μ.....:204:

Εισαι φοβερος...:126: μαρεσε το 0.3...:204:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.769
Μηνύματα
2.875.252
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top