Xiaomi Mi Box

Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.909
άν οι συχνότητες στο χώρο είναι κορεσμένες και υπάρχουν πολλές παρεμβολές, το καλώδιο είναι σίγουρη λύση.
αυτό εννοω wifi μόνο για browsing
 

Μηνύματα
4.112
Reaction score
3.643
Από usb σε dac και ηχεία. Δεν φορτώνει την ταινία αν είναι 5.1 οπότε αναγκαστικά πρέπει να έχεις κάποιο av receiver.
Τι εννοείς με τον ήχο; Λες για USB καλώδιο και ήχος. Έχω αναφερθεί για το πρόβλημα του 5,1 από την οπτική σε ενισχυτή χωρίς HDMI παλαιότερα και συγκεκριμένα για το Netflix. Αφορά το Xiaomi TV box gen2
 

Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.826
Δυστχώς το wifi δεν κάνει για ταινίες . Μόνο audio και αν. Μακάρι να υποστήριζε otg ethernet , όπως το Fire TV Stick
Το player είναι συνδεδεμένο με εξωτερικό δίσκο, από εκεί βλέπω τις ταινίες.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
2.909
Το player είναι συνδεδεμένο με εξωτερικό δίσκο, από εκεί βλέπω τις ταινίες.

μηχανικός ? πόσα TB? Τροφοδοσία από που παίρνει , είναι αρκετή?
 


Μηνύματα
113
Reaction score
49
Το player είναι συνδεδεμένο με εξωτερικό δίσκο, από εκεί βλέπω τις ταινίες.
Εγώ γιατί δεν έχω πρόβλημα με εξωτερικούς δίσκους ακόμα και χωρίς τροφοδοσία; Και στο gen1 και στο gen2.
Βέβαια στο gen2 υπάρχει πρόβλημα με τον πολυκάναλο. Βγαίνει σε pcm stereo αν και επιλέγω passthrough.
 

Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.826
Εγώ γιατί δεν έχω πρόβλημα με εξωτερικούς δίσκους ακόμα και χωρίς τροφοδοσία; Και στο gen1 και στο gen2.
Βέβαια στο gen2 υπάρχει πρόβλημα με τον πολυκάναλο. Βγαίνει σε pcm stereo αν και επιλέγω passthrough.
Μήπως επειδή οι ταινίες έχουν χαμηλότερο bitrate ?
Εγώ τις βλέπω όλες ασυμπίεστες, δεν ξέρω.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
49
Μήπως επειδή οι ταινίες έχουν χαμηλότερο bitrate ?
Εγώ τις βλέπω όλες ασυμπίεστες, δεν ξέρω.
Πολύ πιθανό. Αν τις βλέπεις πχ σε bluray 40+Giga που είναι η μία ίσως. Δεν έχω ασχοληθεί με τέτοιου είδους αρχεία. Αν είχα αίθουσα οικιακού σινεμά στο σπίτι μου μπορεί να το επιχειρούσα αλλά αν ήμουν σε τέτοιο επίπεδο δεν ασχολιόμουν με xiaomi box και τέτοια. Αλλά με ένα Revolution Player One και πάνω
 

Μηνύματα
1.363
Reaction score
4.579
6TB, ξεχωριστή τροφοδοσία, δεν είναι ο δίσκος το πρόβλημα.
Στις ρυθμίσεις χρίσης της usb θύρας έχεις επιλέξει MTP "(media transfer protocol) ???
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.605
Μηνύματα
2.867.564
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top