Xiaomi phones

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Κυκλοφορούσα με αυτό (Lumia 640XL LTE) μέχρι και πρόπερσι (άντε και πέρυσι) με τρεις ανταλλακτικές μπαταρίες, που έλυναν πολλά προβλήματα. Φυσικά, δεν τις κουβαλούσα όλες μαζί μου και βέβαια - ακόμα και μια - την έπαιρνα μαζί μου, μόνο όταν καταλάβαινα ότι υπήρχε πιθανότητα να την χρειαστώ.
Παναγιώτη, υπάρχουν κι ελαφριά powerbanks, της τάξης των 2000mAh, με τα οποία θα μπορούσες να φορτίσεις την μη αποσπώμενη μπαταρία τόσο όσο να σε φτάσει για τη δουλειά που θέλεις. Έχω 2-3 που μου περισσεύουν, δώσε μου τη διεύθυνση σου σε ένα pm να σου στείλω.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Παναγιώτη, υπάρχουν κι ελαφριά powerbanks, της τάξης των 2000mAh, με τα οποία θα μπορούσες να φορτίσεις την μη αποσπώμενη μπαταρία τόσο όσο να σε φτάσει για τη δουλειά που θέλεις. Έχω 2-3 που μου περισσεύουν, δώσε μου τη διεύθυνση σου σε ένα pm να σου στείλω.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή σου και την προσφορά.
Αυτή η στιγμή βρίσκομαι στην επαρχία και ενδεχομένως η αποστολή να είναι από δύσκολη έως ανέφικτη.

Κρατάω την πρόταση για τον Σεπτέμβρη, που θα επιστρέψω και θα επικοινωνήσουμε τότε.

Και πάλι, χίλια ευχαριστώ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Πάντα έχω μαζί μου (στο αυτοκίνητο) ένα powerbank και μακρύ εύκαμπτο καλώδιο.
Το Xiaomi που έχω δεν βγάζει μέρα με συνεχή χρήση.

Αλλαγή μπαταρίας δεν χρειάστηκα ποτέ, όμως δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από δύο χρόνια ώστε να με επηρεάσει η πτώση της απόδοσης.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο
Την γνώμη σας παρακαλώ
Στα βασικά είναι ίδια. Το "αριστερά" έχει περισσότερη μνήμη RAM (6GB>4GB), συνδεσιμότητα NFC (δεν έχει το "δεξιά") και καλύτερη (βάσει ΜΡ) βασική κάμερα (64ΜΡ>48ΜΡ). Προσωπικά, λόγω της χρήσης που κάνω στο κινητό, τα δύο τελευταία δεν με απασχολούν ιδιαίτερα. Η περισσότερη RAM με απασχολεί, όμως δεν είμαι σίγουρος ότι θα εκταμίευα €20 παραπάνω μόνο για 2GB παραπάνω.

Κατά πάσα πιθανότητα, θα το έκανα, επιλέγοντας να "χρυσώσω το χάπι" λέγοντας στον εαυτό μου ότι "Α! Κοίτα, έχει καλύτερη κάμερα και NFC!". Η λογική θα έλεγε "στα @@ μου για το NFC και για την κάμερα", αλλά δεν αποφασίζουμε πάντα με τη λογική, σωστά; :)
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700


Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.420
Κάτοχος του 9s
Τι με χάλασε :
Πέρασα τις επαφές στην sim δεν τις έβλεπε
τις περνάω χειροκίνητα στην συσκευή όλα καλά μέχρι χθές ,σήμερα που ήθελα να κάνω ένα τηλ ... άφαντες :idk:
Και ένα δεύτερο όταν είναι σε αδράνεια ξαφνικά ανάβει (ανοίγει η οθόνη)για ένα δευτερόλεπτο:thumbsdown:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Και ένα δεύτερο όταν είναι σε αδράνεια ξαφνικά ανάβει (ανοίγει η οθόνη)για ένα δευτερόλεπτο:thumbsdown:
Για να μην το πιάσουν στον ύπνο. Ξυπνάει, τσεκάρει αν είναι όλα καλά και ξανακοιμάται. :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Κάτοχος του 9s
Τι με χάλασε :
Πέρασα τις επαφές στην sim δεν τις έβλεπε
τις περνάω χειροκίνητα στην συσκευή όλα καλά μέχρι χθές ,σήμερα που ήθελα να κάνω ένα τηλ ... άφαντες :idk:
Και ένα δεύτερο όταν είναι σε αδράνεια ξαφνικά ανάβει (ανοίγει η οθόνη)για ένα δευτερόλεπτο:thumbsdown:
Με τις επαφές δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε. Πάντως, τα Google Contacts υπαρχουν online και μπαίνουν αυτόματα σε όποια Android συσκευή βάλουμε το account μας.

Για το τυχαίο άνοιγμα της οθόνης, κατά πάσα πιθανότητα ευθύνεται κάποιο app που δέχεται ειδοποιήσεις.
Πιθανώς είναι ενεργοποιημένη και η επιλογή "when notifications come". Επιλέγουμε "none".

IMG_20200811_103948.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Το Redmi Note 8T μου, πήρε σήμερα την αναβάθμιση σε Android 10, με το UI της Xiaomi.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή σου και την προσφορά.
Αυτή η στιγμή βρίσκομαι στην επαρχία και ενδεχομένως η αποστολή να είναι από δύσκολη έως ανέφικτη.

Κρατάω την πρόταση για τον Σεπτέμβρη, που θα επιστρέψω και θα επικοινωνήσουμε τότε.

Και πάλι, χίλια ευχαριστώ.
Η προσφορά για τα power banks, ισχύει. Δες το και πες μου.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Το Redmi Note 8T μου, πήρε σήμερα την αναβάθμιση σε Android 10, με το UI της Xiaomi.
Παρατηρώ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας. Είναι νωρίς για να το πω; Είναι placebo effect; Ίσως και ίσως. Θα συνεχίσω την παρατήρηση και θα επανέλθω.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Κυκλοφορούσα με αυτό (Lumia 640XL LTE) μέχρι και πρόπερσι (άντε και πέρυσι) με τρεις ανταλλακτικές μπαταρίες, που έλυναν πολλά προβλήματα. Φυσικά, δεν τις κουβαλούσα όλες μαζί μου και βέβαια - ακόμα και μια - την έπαιρνα μαζί μου, μόνο όταν καταλάβαινα ότι υπήρχε πιθανότητα να την χρειαστώ.
Παναγιώτη, υπάρχουν κι ελαφριά powerbanks, της τάξης των 2000mAh, με τα οποία θα μπορούσες να φορτίσεις την μη αποσπώμενη μπαταρία τόσο όσο να σε φτάσει για τη δουλειά που θέλεις. Έχω 2-3 που μου περισσεύουν, δώσε μου τη διεύθυνση σου σε ένα pm να σου στείλω.
Όπως έγραψα και στο κατάλληλο νήμα, ευχαριστώ κι από εδώ τον Γιώργο για την ανιδιοτελή προσφορά του. Παρέλαβα το Power Bank σήμερα.

Πολλά ευχαριστώ, Γιώργο!
Να είσαι πάντα καλά.
 



Μηνύματα
366
Reaction score
1.416


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα

Έχω τον Redmi note 8 pro και είμαι πολύ ικανοποιημένος μαζί του. Όμως από την τελευταία αναβάθμιση στην 12.0.3 το κινητό σταμάτησε να αναζητά νέες εκδόσεις. Να αναφέρω ότι είναι επίσημα αναβαθμισμένο από OTA. Έχετε ξαναδεί αυτό το πρόβλημα;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top