Yahoo auctions

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Θα μπορούσε κάποιος που έχει κάνει αγορές και γνωρίζει να παραθέσει ένα μικρό οδηγό με την όλη διαδικασία και συμβουλές τι να αποφύγω και τι είναι προτιμότερο να κάνω εγώ και όποιος άλλος ενδιαφέρεται? Είχα ασχοληθεί στο παρελθόν από αναφορές σε forum του εξωτερικού αλλά δεν έβγαλα άκρη.
 

Μηνύματα
27.231
Reaction score
25.206
Γράψου είτε στο JAUCE είτε στο άλλο δεν το θυμάμαι , κάτι με BEE έχει να κάνει , για να χτυπάνε αυτοί για σένα ώς ενδιάμεσοι , αφού δεν έχεις εσύ διεύθυνση στην ιαπωνία.
Βάζεις χρήματα με PAYPAL , και τους δίνεις εντολές τι να χτυπήσουν και πόσο .
Είναι λίγο δυσκοίλιοι ώρες ώρες αλλά είναι εξυπηρετικοί .
Εχε υπ"όψην σου ότι θα παίξει τελωνείο εδώ και τα μεταφορικά θα είναι τσιμπημένα , εκτός αν μπορέσεις να ζητήσεις αποστολή με ταχυδρομείο , έως 20 κιλά νομίζω.
 

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Το τελωνείο είναι αναπόφευκτο αλλά από όπου αγοράζω φροντίζω εδώ να αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ, δηλαδή ποτέ Fedex, UPS κλπ για να μην έχω και τις δικές τους χρεώσεις. Από Ιαπωνία αυτό γίνεται με EMS & Japan post και εκεί είναι το θέμα μου. Μπορώ να το αναφέρω ως βασική προϋπόθεση στον μεσολαβητή? Μπορώ να συνομιλήσω μαζί τους ή είναι αυτοματοποιημένα όλα?

Υπάρχει κάποιο είδος λογαριασμού που πρέπει να βάλω χρήματα από πριν ή μόνο αν κερδίσω τον πλειστηριασμό?
H προμήθεια του Jauce είναι σταθερή ανά συναλλαγή ή υπολογίζεται βάση ποσοστού της αγοράς μου?
 

Μηνύματα
27.231
Reaction score
25.206
paypal, χρεώνεται , τα βάζεις πριν το auction η προμήθεια του jauce αν θυμάμαι καλά είναι 8%
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.867.036
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top