Yamaha rn-803d

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Είναι συχνό φαινόμενο να ρωτάει κάποιος πληροφορίες και οι απαντήσεις που παίρνει να είναι αλλού για αλλού,γεμίζουμε έτσι το νήμα με άχρηστες πληροφορίες και αποτέλεσμα μηδέν.Τι δουλειά έχει ο Τσακιρίδης,μια χαρά μηχανήματα φτιάχνει, με τα θέλω του ανθρώπου που ζητά Yamaha all in one δίκτυα,internet radio,fm,dab,streaming,κτλπ?Πάντως εγώ που τον άκουσα με soavo βάσης και δαπέδου μια χαρά έπαιζε,καθαρός και ρωμαλέος ήχος, και θα τον έπαιρνα αν ήθελα τα καλούδια που προσφέρει.
Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο Κωστα στις επισημανσεις του.Ειναι πολυ συχνο το φαινομενο εδω μεσα πλεον+ τα οποια ακαταλαβιστικα "Ελληνικα" στα οποια αρεσκονται καποιοι ή με τα οποια μονιμως νομιζουν οτι επικοινωνουν με ολους οσους τα διαβαζουν.Καλο θα ειναι να υπαρξει μια συνεση, γιατι παρακολουθουμε και καποιοι που δεν ειμαστε "εξοικιωμενοι" σε αναλογες διαλεκτους. Ουτε και τοσο ειδημονες πανω στα οπτικοακουστικα και πραγματικα μπορει η απορια καποιου μελους για κατι σχετικο, να ειναι και δικη μας και να περιμενουμε καποιες ξεκαθαρες απαντησεις και οχι ολο αυτο που για παραδειγμα τουλαχιστον σε αυτο το ποστ, συμβαινει.Ζητω ταπεινα συγνωμη για την οποια εκτος θεματος τοποθετηση μου, αλλα αισθανομουν καιρο τωρα, διαβαζοντας διαφορα παρομοια θεματα λεπτομερως, καποια στιγμη, να το "βγαλω".
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Ο ενδιαφερομενος ειναι ειδηκης συνομοταξιας audiophile και στην ουσια θελει να φτιαξει αυτο που λεγαμε παλια ενα στερεο απλα το 2018 εχουν την ταση ολα να συρικνονονται .Εχει εμπειρια απο το δικο μου συστημα που ειναι ολα ξεχωριστα και θελουν φροντιδα και προδερμ αλλα ειναι τυπος που δινει βαση στην ευχρηστια (για να το χρησημοποιει και η υπολοιπη οικογενεια ) και οχι τοσο στην απολυτη αναπαραγωγη (αλλα απο την αλλη δεν βολευεται με ενα μινι συστημα) .Οποτε τα ψιλοβαλαμε κατω και καταληξαμε στο εν λογω μηχανημα λογω καλης φημης της εταιριας την καλη ισχυ (θα παιξει σε χωρο περιπου 26-28 τετραγωνικων με ηχεια βασης μαλλον 6.5) το τιουνερ που το δουλευει τοσο ο ιδιος οσο και η συζηγος του αρκετα και τα υπολοιπα τσιβιτζιλικια θα τα αξιοποιησει εν καιρο εχει μικρη συλλογη απο αυλα καποια cd που θα ριπαριστουν κλπ κλπ.
Απλα ηθελα την γνωμη απο χρηστες της εταιριας για να μην τον παρω στο λαιμο μου ...
Eχω τον yamaha AS 2000 εχουν περασει αρκετα μηχανηματα απο τα χερια μου τον θεωρω απο τα πιο τιμια! Γενικα θεωρω οτι η yamaha φτιαχνει σοβαρα μηχανακια.

Υ.Γ.
Σε ενημερωνω οτι ολοι στα ριβιου τον εχουν καραθαψει.
 


Μηνύματα
106
Reaction score
123
Καποια review τα διαβασα ,περισοτερο να δω αν υπαρχουν θεματα ευχρηστιας ,τα υπολοιπα διαβαζοντας εδω και εκει για αλλα μηχανηματα της εταιριας και απο τα εδω φορουμ ειδα οτι δεν υπαρχει παραπονεμενος κατοχος οποτε αυτο κατι λεει απο μονο του .
Ο ανθρωπος που θα τον παρει (αν και εφοσον καταληξει) δεν προκειται ποτε να μπει στην διαδικασια συγκρισης ουτε αναβαθμισεων κλπ ...Πραγματα που ταλανιζουν εμας τους υπολοιπους θελει ενα τιμιο ενισχυτη (που πιστευω ειναι) συν τις δυνατοτητες του 2018 για μπορει να κανει αποσβεση για μια 5ετια + με ενα σετ καλα ηχεια νομιζω θα πετυχει αυτο που θελει συν την ευχρηστια που προσφερει ενα σασι.
Τεχνολογικα οπως το εξετασα αλλα μονο για την δικη μας κατηγορια (δηλαδη τον χρηστη που θα μπει στην διαδιακσια συγκρισης) εχει καλη ισχυ οπερ σημαινει στο χωρο του και στις εντασεις που ακουει ο ενισχυτης ειναι αρκετος περαν του δεοντος , εχει το πλεονεκτημα το dsp με μετρηση οποτε αν υπαρχουν θεματακια με τον χωρο του ισως διορθωσει ενα κομματι ,εχει το ψηφιακο ραδιοφωνο (κατι που θα ερθει τα επομενα χρονια) ,το μονο μελανο σημειο ισως ειναι ο streamer και το dac που δεν ξερουμε σε μια 5αετια που θα εχουν φτασει τα πραγματα .Αλλα και εκει αφου θα μπει στην διαδικασια να streamαρει μουσικη απο το pc δεν υπαρχει οριο στην ουσια ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.934
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top