Zingali


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.505
Απάντηση: Re: Zingali

:421: Δεν έχω κάψει κεντρικό ποτέ, έχω πρόβλημα? Ούτε έχω ακούσει γνωστό να έχει κάψει.

Αν δεν είχε το λαμπάκι κάποιος γνωστός σου...:119:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

βεβαιως......οταν κατι πουσαρεις στα ακρα σε προιδοποιει
αν συνεχισεις να το αγνοεις πας για τουιτερ ........
Αν πας στον αποστολη και βαλεις μια νορμαλ (για μας) ταινια και δεις ποσο αναβουν τα λεντακια σε καθε καναλι των αdα καταλαβαινεις
τι παιζει
-ποσο -
και τι σου κανει οτι παιζει .....
(παιζει κεντρικο alone) και νομιζεις οτι παιζουν και τα Lr.........................
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Στο δικό μου την απαγόρευσα. Γι' αυτό δεν καίγονται.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: Zingali

Αν δεν είχε το λαμπάκι κάποιος γνωστός σου...:119:

με λες τετχια τωρα, και τον πχιανει κρυος ίδρωτας,
αμα καει κανα λαμπακι δεν θα προλαβει να βγαλει κιχ το γραμματοσημον......................
μη λες λεω :143::136:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: Zingali

Στο δικό μου την απαγόρευσα. Γι' αυτό δεν καίγονται.
τυχερε τυχερε (που λεει και ο χαιτας)
εσενα δεν θα σε φαει το αγχος του καψομοναδη..................:143:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Zingali

Τα ηχεία συνήθως καίγονται λόγω λάθος ισοστάθμισης.
Το κεντρικό υποφέρει περισσότερο απο όλα γιατί στο 99% των περιπτώσεων οι χρήστες το τσιμπάνε(βασικά το σκίζουν βάζοντας συνήθως +6db) σε ένταση απ το μενού του ενισχυτή για να ακούνε πιό δυνατά τους διαλόγους σε χαμηλές και μέσες εντάσεις.Οπότε μόλις το γκαζώσουν..αντίο ζωή
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Δεν το είχα σκεφτεί, πολύ σωστό!
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

ο γιωργακης απο νεο κοσμο πρωην υπαλληλος ανταμκο
ειχε τανοι (ζορικα) και ενα μαρατζακο να σκασει σε σταθμες 20+ τμ
ο μαραττζ (απο οτι μου ειχε πει ) εκλεινε σε τεζα γκαζια
αυτος εκει ξανα αναβε και εχωνε
2 φορες εκαψε τουιτερ, μετα τα εστειλε και κατεβηκε σε σταθμες.......
ηταν της σχολης αμα δεν καψεις δεν μαθαινεις........
κατα τα αλλα πολλοι (οπως ειπε ο στριφτ) χωνουν οτι ναναι στο κεντρικο......και μετα χωνει και αυτο
μια χαρα ακουγεται
μια σου και μια μου.............
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

.....τα αλλα αλλου μην το απλωσω........
 

Μηνύματα
6.627
Reaction score
5.179
Re: Απάντηση: Re: Zingali

Όσο κυριαρχεί η νοοτροπία να επιλέγονται μικρά κεντρικάκια επειδή "για τις φωνές είναι μωρέ, σιγά", το αποτέλεσμα είναι παραμορφώσεις, κλεισίματα και καψίματα.

Βέβαια οι περισσότεροι ξεκινούν από το δικάναλο με διπλή χρήση και για καμιά ταινία, οπότε δικαιολογούνται. Όταν όμως οι ταινίες πληθαίνουν και φτάνει η χρήση να είναι 50/50, καλό είναι να επιλέγεται κεντρικό ίδιο και μεγαλύτερο ακόμη από τα main.
 

Μηνύματα
6.627
Reaction score
5.179
Re: Απάντηση: Zingali

Για τη σειρά Zero της Zingali, για να είμαστε και on topic, το κεντρικό Zero Central με τα δύο 6άρια γούφερ, ορίζει και το πόσο μεγάλα θα είναι και τα main, δηλαδή Otto καθ'υπερβολή. Τα Dieci θα προκαλέσουν ανομοιομορφία.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Zingali

γουαου:626:....να στε καλα ολοι για τα reply....να δινετε τροφη για σκεψη σε μας τους υπολοιπους!!
στη κατηγορια τιμης που λεω οντως οι μνηστηρες πολλοι....οπως ειπε και ο costas ear...και πριν ο flash και ο argi...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Zingali

δειτε παλι το χωρο μ....εχω ξεκινησει να κανω τις αλλαγες και σας εβαλα και copy-paste την οθονη για να μπαινουμε στο κλιμα, μιας και δεν εχω παραλαβει ακομα:107:...(φυσικα τα ραφια π φαινονται ξηλωθηκαν)

περι τα 35 με 37m2, ενιαιος.....αλλ ο καναπες απεχει απο το τοιχο περι τα 3,5m, δλδ απο τα L-R περι τα 3 μετρα και το ιδιο η αποσταση των ηχειων μεταξυ τους...το κεντρικο επιπλο θα φυγει και στη μεση θα μπει με βαση ή ραφι βιδωμενο τοιχο, το κεντρικο (μ αυτο το τροπο εχω και χωρο να βαλω και κατι απο κατω του)....διωχνοντας το κεντρικο επιπλο εχω το χωρο για μεγαλυτερα ηχεια δεξια αριστερα και για πιο σωστη τοποθετηση.....σας δειχνω και που εχω τωρα τα surround, τα οποια 8α αλαχτουν κι αυτα, θα φυγουν απ τις βασεις και θα μπουν στον τοιχο ψηλοτερα...τωρα σε ποιο υψος θα δουμε...

και στο δια ταυτα....βλεποντας αυτα, νομιζεται οτι ενα ηχειο μεγεθους zingali hm112 ή jbl array 1000, θα παιζει οπως πρεπει να παιξει ή θελει κι αλλο αερα?
καλυτερα στις πιο μικρες σειρες?....

Δλδ flash το Dieci με το κεντρικο που ειναι μικροτερο θα χω προβλημα που θα κανει μπαμ?

Υ.Γ.
συγνωμη για τη πιοτητα...ηταν απο κινητο οι φωτο..
και ελπιζω να μη με μαλωσετε για το ειδος και το μεγεθος των γουφερ (2 PV1) που φαινεται σε μια φωτο!:120:...μικρος ειμαι ειπαμε ακομα...θα μεγαλωσω...υπομονη:116:
 

Attachments


petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
Απάντηση: Zingali

κ με τα florence -italy θα εισαι ευχαριστημενος.ειναι κ πιο hi fi ηχεια
 




gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Zingali

Λοιπόν στήσε το δικάναλο σου όπως θέλεις και απλά πάρε 5 ή 7 τέτοια για το κομμάτι του home cinema.Χώσε τα ψηλά και θα με θυμηθείς.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.609
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top