Project ''Projectορας''

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.963
Reaction score
41.271
ναι, την αυξομείωση της έντασης την κάνω από τον avr, απλά έχει ένα ρυθμιστικό volume πίσω το συγκεκριμένο ηχείο

07dc17c1_M3_8_back_media_8x10.jpeg
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
δεν λεω-ξερω αν εχει να κανει με το βομβο...ισως να ειναι κατι αλλο, πχ με τις γειωσεις που λενε τα παιδια...

το volume πανω στο ηχειο πρεπει να εχει μια καθορισμενη τιμη...του βρισκεις μια θεση και το αφηνεις με αλλα λογια...
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
Αν έχεις πηγές συνδεδεμένες επάνω στον AVR ξεκινά από αυτές.Δηλαδή δοκίμασε να αφερεις μια τη φορα ώστε να δεις ποια κάνει τη ζημιά.Ατιμο πράμα η γειωση....
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.963
Reaction score
41.271
Δοκίμασα άλλα καλώδια που είχα για interconnect και λύθηκε το θέμα με το θόρυβο (αυτά που είχα βάλει για τις δοκιμές ήταν σαν αυτά που έχουν μέσα στις συσκευασίες οι media players)...πάω να πάρω καλώδια :D
 
  • Like
Reactions: PPG


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.963
Reaction score
41.271
Like καλώδια :)
Like πολύπριζο που δουλεύει (χρειάστηκε να αγοράσω και δεύτερο για να καταλάβω τι φταίει οπότε τώρα έχω δύο που δουλεύουν...από ολότελα :laugh::laugh:)

Κάνω τις πρώτες δοκιμές για να δω λίγο το θέμα τοποθέτησης.
Ομολογώ ότι μου αρέσει πιο πολύ χωρίς κεντρικό :o , όταν παίζουν τα L/R τους διαλόγους τότε αυτοί έρχονται από πιο ψηλά και πιο γεμάτα στο χώρο ενώ όταν τους παίζει το μεσαίο τότε είναι πιο έντονη η αίσθηση της πηγής των φωνών (κατευθυνόμενες από το ένα ηχείο μπροστά).
Θα παίξω με διάφορους συνδυασμούς και θα επανέλθω.
 



Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
η εγκοπη του τειχου πισω απο την οθονη αδεια θα μεινει? εχεις σκεφτει κατι πριν πεσει η οθονη?(ιδανικος χωρος για κατι σε απορροφηση )
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.963
Reaction score
41.271
προς το παρόν άδεια, η οθόνη μπαίνει-βγαίνει εύκολα οπότε αν χρειαστεί κάτι μπαίνει και μετά.
 









Timaras

*****
Μηνύματα
2.886
Reaction score
2.079
Ομολογώ ότι μου αρέσει πιο πολύ χωρίς κεντρικό :o , όταν παίζουν τα L/R τους διαλόγους τότε αυτοί έρχονται από πιο ψηλά και πιο γεμάτα στο χώρο ενώ όταν τους παίζει το μεσαίο τότε είναι πιο έντονη η αίσθηση της πηγής των φωνών (κατευθυνόμενες από το ένα ηχείο μπροστά).
...και έλεγα..δεν υπάρχει κανένας άλλος που να βρήσκει την ακρόαση χωρίς κεντρικό καλύτερη?
Καιρό τώρα παίζω χωρίς κεντρικό γιατί η πληροφορία του ακούγεται πολύ καλύτερα στο χώρο(πιο ψηλά και πιο γεμάτη)όπως είπες.Εκτός και αν έχω(που έχω) :D μπαζέ μηχανήματα συγκριτικά με τα δικά σας και δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

Όσο αφορά τα μηχανήματα τα καινούρια,να τα χαίρεσαι και να τα καλοακούς πάντα σου εύχομαι.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.963
Reaction score
41.271
...και έλεγα..δεν υπάρχει κανένας άλλος που να βρήσκει την ακρόαση χωρίς κεντρικό καλύτερη?
Καιρό τώρα παίζω χωρίς κεντρικό γιατί η πληροφορία του ακούγεται πολύ καλύτερα στο χώρο(πιο ψηλά και πιο γεμάτη)όπως είπες.Εκτός και αν έχω(που έχω) :D μπαζέ μηχανήματα συγκριτικά με τα δικά σας και δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

Όσο αφορά τα μηχανήματα τα καινούρια,να τα χαίρεσαι και να τα καλοακούς πάντα σου εύχομαι.
κρύβε λόγια θα μας banιάρουν ! :laugh::laugh::laugh:
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.506
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top