B&W club

Μηνύματα
27.279
Reaction score
25.297
Aαα δεν ξέρω, εγώ κοίταζα τίς αγγελίες , με τα λάδια για diesel που πουλάει κάποιος . Μα τι διάολο , πόσα έχει πάρει?
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Η σοβαροτης μετα απο καποια ηλικια δεν απαιτειται, μην πω δε πως ειναι και...βαρος στην (υπολοιπη) ζωη.;)



Ασε βρηκα την υγεια μου απο τον... μπασσοπολεμο εδω μεσα - μια χαρα!
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Πάρε κανά σοβαρό ηχείο ρε παιδάκι μου και συ. !:fuckyou:
Δηλαδης το 805d δεν θεωρειται "σοβαρο" ηχειο; και ποια θα ηταν η προτασή σου στην τιμη αυτη (...λιγο παρακατω) δεδομενων των προβληματων χωρου (μπασσοπαγιδα ειναι!);
 



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
πλακιτσες..(αβερτα) (ο γιαννακης ειναι ψυχουλα)....κακιουλες (αλλοι)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δεν παραξηγιομαστε πλεον, αλλωστε...ο εχων ωτα ακουετω*


*ιδιαιτερα αν ειναι και λιγο...σιτεμενα, ακομη καλυτερα!
 



Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.824
Χαιρετώ την παρέα, περιχαρής κάτοχος κι εγώ, εν ολίγοις η πρώτη μου επαφή με τη συγκεκριμένη εταιρία ήταν πριν 16 χρόνια όταν σε σπίτι φίλου άκουσα τα 603 S2 παρέα με έναν Ρότελ 985 mkII, να μη τα πολυλογώ την επόμενη ημέρα τ ακούμπησα κι έγινα κάτοχος ακριβώς του ίδιου σετ. Τα χρόνια πέρασαν και πέρυσι είπα να αλλάξω τον ήχο οπότε όλο το καλοκαίρι το πέρασα ακούγοντας δεκάδες ηχεία με διάφορα ενισχυτικά και σε διάφορους χώρους, τελικά είμαι άρρωστος, μόλις άκουσα τα 685 s1 τα ερωτεύτηκα οπότε είπα θα κάνω σύστημα 6.1 με τα συγκεκριμένα ηχεία αν έβρισκα 2 ζευγάρια ή τα 683 αν έβρισκα αυτά πρώτα. Η αρχή τελικά έγινε αναπάντεχα απαντώντας σε αγγελία του Γιώργου του Μπουφή κι έγινα κάτοχος του ΗΤΜ61 κεντρικού, βρήκα και τα 685, χάριν στο Γιώργο βρήκα και τα 683 πριν βρω δεύτερο ζευγάρι 685 παρέα με δεύτερο κεντρικό ΗΤΜ61 και να μαι!!! Εννοείται ότι για τα 683 η αγορά δεύτερου τελικού δικάναλου ήταν επιβεβλημένη οπότε προχώρησα στην αγορά του Ρότελ 991 (2χ200) και πιστεύω έκλεισα. Τα 2 κεντρικά και τα 685 ως περιφερειακά πλέον τα οδηγεί ο 5κάναλος Ρότελ 985, (5χ100) πηγή ο Denon για σινεμά καταστάσεις κυρίως, τώρα θα μου πείτε με AVR μη μας πεις ότι ακούς μουσική, έχετε δίκιο αφήστε με να μην ακούω τα mp3 μου και το ιντερνετικό ραδιόφωνο κι ενίοτε και κανά cd έτσι για να λέω ότι ακούω κι ασυμπίεστα, δικαίωμά μου δεν είναι; Λοιπόν ακολουθούν και φωτό, ευχαριστώ. Οι βάσεις είναι ιδιοκατασκευής δικής μου. Το μόνο που δεν είναι B&W είναι το 10αράκι μου Martin Logan υπογούφερ, τι να κάνουμε, κάτι θα γίνει κι εκεί στο προσεχές μέλλον.


P3150007.JPG


P3150005.JPG
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ομορφα πραματα , καλες θεασεις -ακροασεις ... εχεις και το αγαπημενο μου rack (απ' οτι βλεπω ) :thumbsup:
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.824
ομορφα πραματα , καλες θεασεις -ακροασεις ... εχεις και το αγαπημενο μου rack (απ' οτι βλεπω ) :thumbsup:
Standesign, 400 ευρουλάκια πήγε το άτιμο, σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να σαι καλά.
 




Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.824
Να πάρετε Klipsch. :p
:roflmao::roflmao::roflmao: Καλοοοοοοοό, βασικά ήταν να πάρω πέρυσι, στα αρκετά ηχεία συγκεκριμένου μπάτζετ που μπήκα στη διαδικασία να ακούσω για αλλαγή του ήχου, σχεδόν είχα αποφασίσει να πάρω τα RF62, δυστυχώς τις 2-3 φορές που τα είχα ακούσει ήταν με dac κι όταν την τελευταία τα άκουσα χωρίς dac κάτι με χάλασε και άλλαξα γνώμη τελικά. Εντάξει γνωστό είναι το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τον ήχο είναι υποκειμενικό, πολλά άλλα ηχεία μου άρεσαν και παρόλο που προσπάθησα να αλλάξω από B&W σε κάτι άλλο, αυτό δεν κατέστη δυνατό. Φαίνεται στα αυτιά μου μόνο η συγκεκριμένη εταιρία κάθεται καλά δεν ξέρω τι να πω :idk:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.068
Reaction score
8.083
Καλό απόγευμα.

να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου?

Τακτικό μέλος και εγώ στο club αλλά από την μεριά των klipsh.

Σχετικά με το ερώτημα BW vs Klipsch ποια η γνώμη σας, αν φυσικά έχει κάποιος προσωπική εμπειρία και από τις δύο διαφορετικές σχολές ?

Έχω ακούσει καλές κριτικές για τις νέες σειρές CM & 600, όμως είμαι επηρεασμένος και πωρωμένος ίσως ,όπως και οι υπόλοιποι φίλοι των klipsch με την αμερικάνικη εταιρεία.
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.824
Νομίζω ότι σου απάντησα, κατά την προσωπική μου άποψη ό,τι σου κάθεται καλύτερα στα δικά σου αυτιά. Καταρχήν 100% σίγουρος δεν μπορεί κανείς πιστεύω να είναι αν δεν ακούσει και τις 2 σχολές στο χώρο του, άσε τις πολλαπλές επιλογές συνδυασμών με ενισχυτές και τι ταιριάζει καλύτερα στο κάθε ηχείο. Πολύ θα ήθελα όσα ηχεία άκουσα να μπορούσα να τα πάρω σπίτι μου και να βγάλω ένα ξεκάθαρο συμπέρασμα, δυστυχώς αυτό είναι αδύνατο, οπότε όλα είναι υποθετικά. Εξάλλου όπως κάποιοι είναι πωρωμένοι όπως λες με τα Κλιπς, εμείς απ ό,τι φαίνεται είμαστε πωρωμένοι με τα B&W, ποιος ξέρει; Ισως όπως και με τα αυτοκίνητα, άπαξ και ξεκινήσεις με κάποια εταιρία, δύσκολα την αλλάζεις.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.208
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top