Έμεινα ..πάκης

Status
Not open for further replies.

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Με 5000 ντόλαρς...
και ενεργό στα χαμηλά με ενισχυτή 1600 watt και στάθμες να γεμίσεις μεγάλο χώρο και αρκετή ευαισθησία 92 ντιπιά ώστε να μην θες πανάκριβα συνοδά.
Βάλε άλλα τόσα για ενισχυτικά, μετατροπείς, τηλεόραση και PC, φτάνεις τα 10000 ευρώπουλα και είσαι άρχοντας.

Με τα ρέστα (30000 είπαμε εεε) παίρνεις ένα αμάξι και ένα διαμέρισμα να τα βάλεις μέσα, αντί να ψάχνεις το 5% παραπάνω σε έναν ή δύο τομείς ενώ ταυτόχρονα υπολείπεσαι σε άλλα θέματα.
http://www.goldenear.com/products/triton-series
δες και δοκιμή με μετρήσεις...
http://www.stereophile.com/content/goldenear-technology-triton-one-loudspeaker
ΜΤΜ με ribbon στην μεση...
στις μετρησεις γραφει καθαρα για τα προβληματα της υλοποιησης...
τι σχεση εχει αυτο το πραγμα με τα Grimm?
αλλος....
 



PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
ΜΤΜ με ribbon στην μεση...
στις μετρησεις γραφει καθαρα για τα προβληματα της υλοποιησης...
τι σχεση εχει αυτο το πραγμα με τα Grimm?
αλλος....
Συμφωνώ ότι δεν έχει σχέση με τα grimm. Αυτό κοστίζει 5000 δολάρια ενώ το Grimm 25000 ευρώ.
Επιπλέον δεν ντρέπεσαι να το έχεις στο σαλόνι σου, επειδή μοιάζει με τη σκαλωσιά του Μαστρο-Μήτσου του σοβατζή.

Επειδή μάλλον διαβάζεις επιλεκτικά...
Δεν ξέρω αν χρειάζεσαι μετάφραση για το συμπέρασμα του Atkinson...
To judge from its measured performance, Sandy Gross and Bob Johnston have produced another finely engineered loudspeaker.
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
@vet
Harbeth Monitor 40.1
Tα υπολοιπα επελεξε τα εσυ,μαλλον θα σου περισσεψουν και αρκετα χρηματα.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
.............................γιατί μην τρελαθούμε κι όλας, διαβάζοντας το παρόν θέμα μπορεί κάποιος και να πιστέψει πως .....τα "πορτατίφ" είναι και τα καλλίτερα ηχεία στον κόσμο... μην τρελαθούμε κι όλας δηλαδή !!!
...."ο Μπόμπ ο Σφουγγαράκης με το γκιογκιό από κάτω του" και οι υπόλοιποι χαζεύουν το τέλειο υπερσύστημα!!:roflmao::roflmao::roflmao:

Επιπλέον δεν ντρέπεσαι να το έχεις στο σαλόνι σου, επειδή μοιάζει με τη σκαλωσιά του Μαστρο-Μήτσου του σοβατζή.
αλλος....
Aλλος????
:roflmao:
:roflmao:
:roflmao:
 



Μηνύματα
888
Reaction score
888
ATC 40 ενεργά + μια μικρή Metric για Dac (ή ένα benchmark) + κάποιο Room Treatment τύπου Copland σαν αυτό που χρησιμοποεί το AV Mentor (ή έστω ένας εξελιγμένος AV με μικρόφωνο σαν πιο φθηνή λύση);

Αν υποθέσουμε περί τις 10.000 ηχείο + 2.000 DAC - pre + 3.000 room treatment καλά δεν είμαστε; Πιθανότατα το Grimm να είναι πιο ομοιογενές και ορθότερα ταιριασμένο, αλλά το σύστημα που προτείνω είναι μάλλον πιο όμορφο και πιο ευέλικτο.
Με τα ρέστα καλώδια κι ένα πικάπ για να χουμε και κάτι να γυρίζει (ή ένα NAS μη βαράτε)
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
τελικα ......... ο καθενας σπιτι του.......παιζει καλλιτερα απο ολους........μα
Ελεος Νικο,ελεος....θα πυροβοληθω.
Αν ποτε βρεθουμε , θα σου βαλω ενα δισκο στο πικαπ,με το λαμπατο phono και τον λαμπατο ενισχυτη και τα ηχεια μου,ηχογραφημενο το 1959 , που απο τεχνικης πλευρας αντιλαμβανεσαι οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο,και σου υποσχομαι , θα μεινεις ..... πακης και θα ξεχασεις μετρα και.....σταθμα.
ειδες τι κανει η καριολιτσα η παραμορφωση????εχει την γλυκα της τελικα ...βαζεις και και ενα πορτ παγκαζ λαμπες και γινεται ο ηχος σιροπιαρης θανατηφορος και κλαινε απο συγκινηση και ριγη εσωτερικης ανανηψης οι τριγυρω Χαιενταδες ...που καθονται απεναντι ντε.........:D:D:D:fuckyou:



Ε ......αυτα δεν εχει το Grimm και δεν παιζει καλα ...ακομα και απο αυτους που δεν τον εχουν καν...ακουσει!!!!!!!!!



Κατα τα αλλα....εισαι καλα ρε αγορι??????

:laugh::dance2::dance2::dance2:



Εχουν αρχισει και βγαινουν εξω τα μπουτακια -μπουστακια-κορμακια-κωλαρακια-βυζακια και το κυριοτερο ΤΑ καβλακια οποτε θα μπορουσαμε να καναμε ενα brake αφου τοσο μας χαλαει απο αυτο το Juke Box ΗΧΕΙΟ .......εεεε????

τι λετε????????:drinks::drinks::drinks::drinks::drinks:

Εμενα και τα Tidal τα Contriva μου αρεσαν και ας μην ειχαν μπασο ....σιγα τωρα.....που θελουμε και μπασα απο τα ηχεια....



Κατα τα αλλα?ολα καλα ρε παλλικαρι?:roflmao::roflmao::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2:

Τα Deviallet σκοτωνουν .....αλλα και αυτα δεν αρεσουν στους Χαιενταδες......γιατι ρε γαμωτο κερατο μου το τραγιο?

τι γινεται τελικα ρε σεις?????

που κρυβεται το μυστικο της ηχητικης αρτιοτητας που εμεις το γαμ@μ$νο δεν το μαθαινουμε?

Τι σκατουλες πληρωνουμε καθε φορα ονειρευομενοι οτι βρηκαμε αυτο που ψαχνουμε αλλα παντα ενας γαμηδης μας την βγαινει οταν ακουμε το συστημα του και μετα λεμε οτι θα κανω καμια βδομαδα να ανοιξω το δικο μου?

Που παμε τελικα κυριοι?:banned:

παω για μπανιο και θα δοκιμασω την νεα μου ρακετα Αγορι των 550 γραμμαριωνε που πσωνησα εψες......στην παραλια εννοειται.........θα εχει και πιπινια βρε........:superman::superman:

και φρεντακι κρυο καλε :beach:.........χωρις μετρησεις !!!!!!!πιουριστικος εσπρεσος ... ....απο το μηχανημα στο ποτηρι μου ενα πραμα......:laugh::laugh::laugh:..........το σιγαρετο το εχω κοψει :smoke:...delete ....τακουτε εσεις οι ατμιστες με τα τουρμπατα τα τσιγαριδια σας.....που και εδω χαιενταδες εισαστε βρε λουγκρες........:tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol:



Αμα δω την κουφαλα τον Χατζησταμου θα του πεταξω πετρες που με τα αναθεματισμενα προιοντα του μου στεναχωρει τα φιλαρακια μου που μου σκανε καλοκαιριατικα και δεν βλεπω και σωτηρια........παλι καλα που δεν πουλαει και μετρησεις με δοσεις......τοτε να δειτε φιλαρακια μου τι θα γινοταν.....θα τσακωνομαστε για το ποιανου η βυθηση στους 47 ειναι ποιο μεγαλη.....κλαιω......:cry: :tongue: :D:D:D:D:D:D.........


Ακουγα και εναν πριν κανα δυο χρονια σε ενα σπιτι στην Παλληνη ....ηταν καμια 10αρια για ακροαση....οτι εχει ανακαλυψει απο super γαματη πηγη(απο κονε απιστευτο και μοναδικο μεσω κολλητου εννοειται) ΚΑΘΑΡΟ 100% Βακελιτη που κανει για ζουπερ ντουπερ βυσματα για καλωδιο ρευματος οπου οταν τελειωσει το project η διεθνης κοινοτητα του Hi End θα προσκηναει την ανακαλυψη και ο αγνος ηχος θα περασει σε αλλα ...μοναδικα επιπεδα εσωτερικου ψυχισμου !!!!!!!!!
Ο τυπος ακομα το ψαχνει γιατι δεν εχω δει τον Ηχο να περναει σε αλλα levels τοσα χρονια ......μα τι κανει και ο κοσμος περιμενει με λαγνεια αυτο το προιον !!!!!!:angel:


Ολα καλα ρε σεις ???????????????:newrussian::newrussian:







Η τοποθετηση μου δεν αφορα το φιλαρακι μου τον Puretone.....για να μην παρεξηγηθω αδικως η καψερη.......:taunt::taunt::taunt::taunt:
 







PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
ειδες τι κανει η καριολιτσα η παραμορφωση????εχει την γλυκα της τελικα ...βαζεις και και ενα πορτ παγκαζ λαμπες και γινεται ο ηχος σιροπιαρης θανατηφορος και κλαινε απο συγκινηση και ριγη εσωτερικης ανανηψης οι τριγυρω Χαιενταδες ...που καθονται απεναντι ντε.........:D:D:D:fuckyou:
Πιστευεις πραγματικα οτι ετσι ακουω στο συστημα μου?
Και χωρις να το ακουσεις βεβαιως βεβαιως?
Θα εκπλαγεις και συ οπως πολλοι "μελετητες και ειδημονες".
Μην σου πω και τι πουλησαν μερικοι πελατες για να παρουν τετοιες "παραμορφωσεις",διοτι δεν ειναι σωστο ουτε δεοντολογικο.Κρατησα μερικες φωτο ομως :D
Εισαι ευπροσδεκτος και συ αν σε φερει ο δρομος σου στα μερη μας.
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.292
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top