Προβολέας σε μικρό χώρο.

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.621
Reaction score
31.111
Αποθηκη υπαρχει? Το δωματιο θελει σε πρωτη φαση ξελαφρωμα απο πραγματα που δεν χρησιμοποιεις ! Το πιανο πρεπει να παει αλλου , η τηλεοραση να μπει στη εισοχη του τοιχου,και το 1/3 του δωματιου προς την οθονη να ειναι πολυ πιο αδειο !
Οι συσκευες ηχου με οριζοντια διαταξη , και αλλο χρωμα στους τοιχους.
Οθονη οσο μεγαλυτερη!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Καλημέρα, από τα λεγόμενά σου πρέπει:

α. Να είσαι ελεύθερος :drinks:
β. Να είσαι παντρεμένος και να έχεις σκίσει την γάτα :drinks:
γ. Να έχεις γυναίκα "μάλαμα".:drinks:

Προσωπικά λοιπόν, είμαι παντρεμένος & δεν έχω σκίσει την γάτα.
Με λίγα λόγια, αν ένα τασάκι πχ δεν ευρίσκεται στην θέση του, ξεκινά ο διάλογος ως εξής: Αυτό ποιος το έβαλε εκεί?

Και μετά μου λέτε για πιάνα κλπ ....

Ξέρω λοιπόν τι μου γίνεται, και πως πρέπει να γίνει η διαρρύθμιση, την γκρίνια δεν αντέχω!!
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.621
Reaction score
31.111
Και εγω εχω τις δυσκολιες μου :) Ειχα καταλαβει οτι στο δωματιο ειχες καπως περισσοτερη ελευθερια κινησεων :rolleyes:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Τελικά υπάρχει κάποιος που έχει σκίσει την γάτα εδώ μέσα, ή ότι συμβαίνει παντού, συμβαίνει και εδώ? :p

Τι ρωτάω θα μου πείτε... αφού όλοι τα μηχανήματά μας τα έχομε προμηθευτεί σαν δώρα ή τα έχομε βρει σε καταπληκτική έκπτωση άνω των 90%....
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Θυμάμαι κάποιον εδώ μέσα που ενώ βρήκε αυτό που ήθελε (av αν θυμάμαι καλά) δεν του έκανε το χρώμα (ήθελε πχ μαύρο) ο λόγος?
Να μην προσέξει η γυναίκα του την αλλαγή! :):):)
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Η γυναίκα μου όταν ξεκίνησα το πρότζεκτ....προτζέκτορας....είχε εκφράσει τις αντιρήσεις της. Ο λόγος φυσικά το οικονομικό. Στο χωροταξικό δεν είχα ποτέ θέμα. Για να καταλάβεις δεν φτιάξαμε τζάκι γιατί μου χάλαγε την μανέστρα με το 5.1 τότε....
Πλέον το οικονμικό το έχει ξεχάσει γιατί πολύ απλά το έχει κατα ευχαριστηθεί και η ίδια....ειδικά 2-3 φορές που κάλεσε φίλες και είδαν κάτι γλυκανάλατα....!!!
Και μέσα στον ίδιο χώρο (ενιαίο καθιστικό τραπεζαρία) υπάρχουν πλέον 2 ηλεκτρικές κιθάρες, ένας ενισχυτής marshall 100w αρκετά ευμεγέθης αλλά όχι γαιδουρι και ένα ενισχυτάκη roland (που σε λίγο καιρό θα φύγει...)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.710
Reaction score
38.185
μπελας (trouble).. φανταζομαι ο χωρος ειναι dedicated, αυτο ειναι καλο .. καπως πρεπει να ελαφρυνει.. δεν μπορεις να χαλαρωσεις με τοσο γεματο δωματιο !!
προβολεας vs μια μεγαλη tv 50-55 + (αυτη που εχει τωρα ποσες ιντσες ειναι ?)
Σκισε την γατα.......... αλλιως... περασουμε 2-3 απo δω.. για ενα καφεδακι... μια μπυριτσα... θα σε δει με αλλο ματι.. στα οπα οπα θα σε εχει μετα... οτι θελεις εσυ αγορι μου κτλ... :)
Δοκιμασε...να της δειξεις φιδοκαλωδια...λολ
εφυγα εξω...!! cheers!!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Εικόνα από τον JVC X35 (καλιμπραρισμένο) που πούλησα. Φίλε Vakis τι λες, αξίζει να περιμένεις να πάρεις JVC ή τέτοια κατηγόρια προβολέα;

[/URL]
Εντυπωσιακή Απόδοση! Προσωπικά τέτοιο μηχάνημα δεν θα το άλλαζα με τίποτα! :drinks: . Ασφαλώς θα υπάρχει ακόμη καλύτερο πράμα, και για την τάξη, γράψε τις επόμενες κινήσεις....έτσι για να μαθαίνουμε και εμείς οι ερασιτέχνες.

Μπορείς να αναφέρεις επίσης οθόνη?
 


Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Εντυπωσιακή Απόδοση! Προσωπικά τέτοιο μηχάνημα δεν θα το άλλαζα με τίποτα! :drinks: . Ασφαλώς θα υπάρχει ακόμη καλύτερο πράμα, και για την τάξη, γράψε τις επόμενες κινήσεις....έτσι για να μαθαίνουμε και εμείς οι ερασιτέχνες.

Μπορείς να αναφέρεις επίσης οθόνη?
Ο μόνος λόγος που τον άλλαξα είναι φυσικά ............για άλλον JVC. Πήρα τον Χ700 (ο οποίος βέβαια είναι άλλη κλάση). Οθόνη έχω μια euroscreen 104" Δυστυχώς δεν έχω το χώρο για μεγαλύτερη :(

Στα λόγια μου είσαι , γιατί νομίζεις οτι τον κρατάω ακόμα εγώ (Χ30) :lolsign::lol:
Έτσι έλεγα και εγώ και κράτησα τον Χ35 3 μήνες:lol:
Αυτό είναι ένα πρόβλημα με τους JVC. Σε κάνουν .......αχόρταγο.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
Ο μόνος λόγος που τον άλλαξα είναι φυσικά ............για άλλον JVC. Πήρα τον Χ700 (ο οποίος βέβαια είναι άλλη κλάση). Οθόνη έχω μια euroscreen 104" Δυστυχώς δεν έχω το χώρο για μεγαλύτερη :(



Έτσι έλεγα και εγώ και κράτησα τον Χ35 3 μήνες:lol:
Αυτό είναι ένα πρόβλημα με τους JVC. Σε κάνουν .......αχόρταγο.
oupsss.... :p
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Καλημέρα,

Πως να αγοράσω οικονομικό μηχάνημα μετά από αυτό το συγκριτικό?

http://www.projectorjunkies.com/jvc-x35-vs-benq-w1500/

Έχω και την εμπειρία της pana που σε σκοτεινό περιβάλλον διαθέτει υψηλή ποιότητα εικόνας, οπότε ένας λόγος παραπάνω...

Σχετικά δε με έναν epson 9200 που εντόπισα, θεωρώ ότι είναι σχετικά τσιμπημένος (1200 €) για μεταχειρισμένο μηχάνημα.
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.809
Reaction score
95.092
Σχετικά δε με έναν epson 9200 που εντόπισα, θεωρώ ότι είναι σχετικά τσιμπημένος (1200 €) για μεταχειρισμένο μηχάνημα.
Νομίζω είναι καλή τιμή αν έχει φυσιολογικές ώρες λειτουργίας.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Σαν μηχάνημα είναι καλό? (εικόνα κλπ σχετικά με την κατηγορία benq κλπ εννοώ).


Κάπου διάβασα ότι διαθέτει δυσκολία στην ρύθμιση και απαιτεί ειδικές γνώσεις.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.809
Reaction score
95.092
Πολύ καλύτερος από οποιονδήποτε Βenq και καμμία δυσκολία, πανεύκολος θα έλεγα, στη ρύθμιση.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Για την ρύθμιση δεν ξέρω...για την εικόνα (επειδή τους έχω δει να παίζουν δίπλα-δίπλα το ίδιο υλικό) καμία σχέση..ειδικά στο μαύρο...
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Καλημέρα,

Πως να αγοράσω οικονομικό μηχάνημα μετά από αυτό το συγκριτικό?

http://www.projectorjunkies.com/jvc-x35-vs-benq-w1500/

Έχω και την εμπειρία της pana που σε σκοτεινό περιβάλλον διαθέτει υψηλή ποιότητα εικόνας, οπότε ένας λόγος παραπάνω...

Σχετικά δε με έναν epson 9200 που εντόπισα, θεωρώ ότι είναι σχετικά τσιμπημένος (1200 €) για μεταχειρισμένο μηχάνημα.


Εάν τον έχεις βρεί σε αυτήν την τιμή τον τσεκάρεις προσεκτικά και με την βοήθεια Ειδικού και τον χτυπάς αλύπητα :smg:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.160
Reaction score
8.160
Συγνώμη, μάλλον έχω γράψει λάθος μοντέλο... ο Epson TW9000 (EH-TW9000) είναι τελικά!:(
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.722
Μηνύματα
2.873.926
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top