Εν εξελίξει...

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Λάθος, βλέπει μόνο ταινίες και δεν ακούει μουσική. :fuckyou:
Εχει χαθει η μπαλα εδω μεσα. ο Βλασης, βγαζει φωτογραφιες, βλεπει ταινιες και δεν ακουει μουσικη ,,,,
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
@panostr: Για πες μας και τι μουσική ακούς!
Τέρμα η μουσική! Τον γνώρισα χθες και τον έπεισα να πουλήσει το πικάπ και να ασχολείται μόνο με ταινίες από 'δω και πέρα. :roflmao:
 


Μηνύματα
470
Reaction score
513
Παιδιά, ό,τι βλέπετε στις φωτογραφίες πωλείται ή ανταλλάσσεται με bluray player συν διαφορά από μέρους μου :p
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Πολύ ωραίο το σύστημά σου! Να το χαίρεσαι με ωραία ακούσματα!
Έχω μόνο μιά απορία...γιατί άλλαξες το Thorens TD-160 με το Dual 505.3?
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Χαχα, σωστή η απορία, το Thorens εμφάνισε ένα πρόβλημα και ήταν φίλου, οπότε έπρεπε να αλλαχτεί. :)
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Βασικά, είχε έναν SME 3009 που τζόγαρε και είχε πρόβλημα τελικά. Το πικάπ μια χαρά ήταν και είναι
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Χθες αγόρασα και το πολύπριζό μου, τελικά πάνω στην τρέλα μου πήρα το Dynavox P3500, που το'χει το 200αράκι του, και όχι κάποιο καλύτερο και ακριβότερο από μεταχειρισμένα. Στον ενθουσιασμό μου δεν έκανα δοκιμές με καλώδια και πολύπριζα για διαφορές, απλώς τσέκαρα τις φάσεις και το κούμπωσα. Στο Dynavox μπήκε ένα DH Labs και στον ενισχυτή ένα κρυογεννημένο (ανάθεμα κι αν ξέρω τι είναι αυτό που λέω) Monster με Supra φις . Ο ήχος είναι συμπαγής, αναλυτικός και γλυκός, πολύ ευχάριστος σε πολύωρο άκουσμα που κάναμε χθες με φίλους, είμαι υπερευχαριστημένος και πλέον απολαμβάνω. Μερικές (κακές) φωτογραφίες ακόμα :)
Nφωτογραφία 1.JPG
Nφωτογραφία 3.JPG
 


Μηνύματα
470
Reaction score
513
Τώρα εσύ με δουλεύεις και καλά κάνεις, αλλά ό,τι μου'παν σας λέω χαχα. Αυτό μου το έδωσε φίλος που του περίσσευε
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Πάνο, μια μικρή συμβουλή, αν μου επιτρέπεις: κράτα τα πολύτιμα χρήματά σου για σοβαρότερες αναβαθμίσεις από καλώδια και πολύπριζα.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Τώρα εσύ με δουλεύεις και καλά κάνεις, αλλά ό,τι μου'παν σας λέω χαχα. Αυτό μου το έδωσε φίλος που του περίσσευε
...και εγώ συνεχίζω να κάνω τα ίδια λάθη.... δυστυχώς τα πάντα φέρνουν διαφορές στο αποτέλεσμα... το θέμα είναι οι προτεραιότητες που βάζουμε, πχ, το να βελτιώσεις και με αισθητικό αποτέλεσμα τον χώρο σου είναι ποιο σημαντικό από άλλες αλλαγές!
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Δεκτή. Όμως όλο κι όλο ήταν ένα πολύπριζο (καλώδιο ήταν πάμφθηνο και το άλλο χάρισμα από φίλο), ακόμα και μόνο για την ασφάλεια θα έδινα ένα 50άρικο και πήρα ένα σχετικά φθηνό πολύπριζο. Εννοείται πως δεν πρόκειται να είναι κάτι που θα αλλάξω. Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή.
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
...και εγώ συνεχίζω να κάνω τα ίδια λάθη.... δυστυχώς τα πάντα φέρνουν διαφορές στο αποτέλεσμα... το θέμα είναι οι προτεραιότητες που βάζουμε, πχ, το να βελτιώσεις και με αισθητικό αποτέλεσμα τον χώρο σου είναι ποιο σημαντικό από άλλες αλλαγές!
Ααααα, μου λες ότι το σπίτι θέλει αισθητική αναβάθμιση :p
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
:prankster: για να μην παρεξηγηθώ....
φροντισμένο ηχητικά χώρο (με πάνελ απορρόφησης/διάχυσης κλπ.) και με αισθητικό αποτέλεσμα... ;)
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Ας μοιραστώ μαζί σας τις αλλαγές που έκανα:
Πλέον ρόλο ενισχυτή έχει αναλάβει ο Musical Fidelity A1008 και πικάπ το Clearaudio Evolution με βραχίονα Tangent και κεφαλή Talisman v2 Gold. Ψηφιακά αρχεία παίζουν με το build-in DAC του ενισχυτή που είναι πολύ καλό, το Clearaudio παίζει μέσω του επίσης build-in phono που αδικεί το μηχάνημα τελείως, αλλά βλέπουμε για κάτι καλύτερο. Εντυπώσεις: τον ενισχυτή τον περίμενα πιο γλυκό, ίσως με αρκετά μονιτορέ PMC να μην ταίριαξε και απόλυτα αλλά ο ήχος είναι κρυστάλλινης διαφάνειας, με άψογη περιγραφή. Αυτή ήταν η αρχική εντύπωση που σχεδόν με δυσαρέστησε, ωστόσο όσο περνούσε η ώρα ο ήχος γινόταν όλο και καλύτερος. Ίσως επειδή δεν ήταν σε χρήση, πάντως όταν έμεινε στο ρεύμα να πήρε τα πάνω του, τον άφησα ανοιχτό το βράδυ και το πρωί που άκουσα μουσική ήταν πολύ πολύ καλύτερα, καθόλου δυσάρεστα και άκουσα και πολλή ώρα χωρίς να με κουράσει. Πάρτε και δυο φωτογραφίες και μην αρχίσετε το δούλεμα για το κέρμα, τα πήρα στις 9 το βράδυ και νόμιζα ότι είχα πιατάκια στο σπίτι αλλά... δεν! :p
Clearaudio πρωί 2.JPG

Clearaudio πρωί 4.JPG
 





Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top