Όταν είσαι μερακλής/μερακλού

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
Όταν είσαι μερακλής καις τα τελευταία, μα όχι τελευταία της σαιζόν γιατί έχουμε 3 δέντρα να κόψουμε, κλαδέματα και φύλλα με 30 χιλιόμετρα αέρα. Με άπνοια ξεκίνησα.

View attachment 321625

View attachment 321626


Δεν έχει φόβο να φουντώσει ο ευκάλυπτος, ίσα που γλείφουν οι φλόγες τα φύλλα του. :p 🙄:biggrin:

Είναι υπερεπείγον να κοπούν οι ευκάλυπτοι και θα το είχα κάνει αν δεν μας είχε πάει τόσο πίσω η φωτιά του '21. Κλαδεύτηκαν το '14 στα 2 μέτρα και είναι πάλι είκοσι... >:(
Καλά το πας, αν δεν φύγεις μόνος σου θα σε διώξει η πυροσβεστική. Βάλε και άλλες φωτό να έχουμε.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Καλά το πας, αν δεν φύγεις μόνος σου θα σε διώξει η πυροσβεστική. Βάλε και άλλες φωτό να έχουμε.
Άσε, ήρθε να πάρει το ετησιάτικο προχθές και μου είπε οτι θέλει να το πουλήσει. Σ' εμένα, μόνο.

Και να σκεφτώ και να φέρουμε μηχανικό και να δω τις τιμές της περιοχής και να της πω τι θεωρώ σωστό. 150.000€ καλά είναι;
 
  • Haha
Reactions: PPG

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
Άσε, ήρθε να πάρει το ετησιάτικο προχθές και μου είπε οτι θέλει να το πουλήσει. Σ' εμένα, μόνο.

Και να σκεφτώ και να φέρουμε μηχανικό και να δω τις τιμές της περιοχής και να της πω τι θεωρώ σωστό. 150.000€ καλά είναι;
εχεις πμ
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Σκέφτομαι να της πω πάρε 60, μην το πουλήσεις ποτέ και άσε με να μείνω κανονικά με νοίκι μέχρι να σχολάσω ή μέχρι να με σύρουν στο γηροκομείο. :biggrin:


4-5 στρέμματα άρτια, 350τμ και μέτρια κατάσταση εδώ, ζητάνε απο 300000€ για ένα περίεργο και ύποπτο μέχρι 1000000€+ τα καλά μα όχι τέλεια... Ό,τι να 'ναι κι ό,τι πιάσουμε.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
εχεις πμ
Μελίνα, είναι ένα εδώ κοντά 17 στρέμματα με 1100 μέτρα σε 2 χωρισμένα εντελώς ανεξάρτητα σπίτια με 300!!!τμ πισίνα και ζητάει 800. Το παίρνουμε μισό-μισό; :p

Κλειστά γκαράζ δεν αναφέρει μόνο.
 


Μηνύματα
15.354
Reaction score
21.467
όταν έχεις άνθρωπο ρε άνθρωπο λέμε να σου σταθεί δίπλα ακόμα και σε αυτές τις προβληματικές καταστάσεις.
Πειραιά με το ματοσακό πόση ώρα να θέλω;
 


Μηνύματα
15.354
Reaction score
21.467
Τώρα βρε παλιοκιορατα τον Απρίλη που θα έρθω σαπανω θα σου τα εξηγήσω όλα , 10:35 στον λευκό Πύργο παραδίπλα στην φουσκωτή αψίδα με το χρονόμετρο, μην αργήσεις και περιμένω και πιαστώ
 

Μηνύματα
935
Reaction score
2.636
Τώρα βρε παλιοκιορατα τον Απρίλη που θα έρθω σαπανω θα σου τα εξηγήσω όλα , 10:35 στον λευκό Πύργο παραδίπλα στην φουσκωτή αψίδα με το χρονόμετρο, μην αργήσεις και περιμένω και πιαστώ
1707511098310.jpeg
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Έχω άγρια χαρά! :party:Νιάρ.

Η τέντα της βάρκας θα σκιστεί μέσα στο '24 ή ίσως το '25 γιατί ταξιδεύουμε σκεπασμένοι οπότε τρώει ζόρια. Οι βίδες όμως των αλουμινένιων βάσεων που τη στηρίζουν στο arch (roll bar) είναι εδώ και χρόνια εντελώς κολλημένες γιατί η γιαγιάκα που το είχε πριν δεν ήξερε οτι θέλουν γρασάκι κι αυτοί που της το "φρόντιζαν" ήταν άχρηστοι μην αρχίσω...

Πάω για σέρβις, "θα σ' τις φτιάξω εγώ, μέσα στην τιμή του σέρβις" μου λέει ο μηχανικός και καθώς λύνει τις δύο βάσεις κόβονται οι τρεις απο τις έξι ανοξείδωτες βίδες. Αναμενόμενο μα όχι επιθυμητό. :frown:
Παλεύει με τρυπάνια, σπάνε 3-4 μύτες, στέλνει το βοηθό να πάρει καλύτερα, κόβει ένα τρυπάνι μέσα στην inox βίδα... Συνολικά προσπαθούσε τέσσερις ώρες μέχρι να τον λυπηθώ και να του πω "σταμάτα, θα δούμε".

20240110_090437.jpg


20240110_090449.jpg


20240110_092525.jpg


Στέλνω λίγες μέρες μετά μήνυμα στον @Μελίδης Μιχάλης, με παίρνει τηλέφωνο, το συζητάμε, τις στέλνω.
Με παίρνει σήμερα, "έτοιμες". 👨‍❤️‍👨 Με πάσο M6 μετρικό αντί για γ@μωstandard (ίντσες). 😍

Αληθινός μερακλής!

1707912624534.jpeg


1707912643714.jpeg



Άγρια χαρά κορίτσια.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.377
Reaction score
28.274
Με τα χρόνια ο καθένας μας στην δουλειά του αποκτάει εμπειρίες και κάποια στιγμή θεωρείται έμπειρος.
Είναι γεγονός ότι σε κάποια πράγματα έχω την εμπειρία και βρει λύσεις σε προβλήματα που ήταν άλυτα για άλλους.

Ο καθένας είναι μάστορας στην δουλειά του.
Εγώ μπορώ να βγάλω μια σπασμένη βίδα από το εσωτερικό ενός σπειρώματος, αλλά δεν μπορώ να σοβατίσω, να βάψω τοίχους ή να περάσω πλακάκια.
Ούτε μπορώ να ζωγραφίσω ένα πρόσωπο που το βλέπω και πρέπει να το κάνω πορτρέτο.
Έκαστος εις το είδος του.

Δημήτρη χαίρομαι που χάρηκες.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Ήρθαν! Θα τα κεράσω απ΄ τη χαρά μου και θα λεκιάσ'νε. :biggrin:

20240215_121426.jpg


Τέλειες άπασες* allen βιδούλες για το μπράτσο (είχε πεταλούδες που φαγώθηκαν την πρώτη χρονιά φυσικά), ολόιδιες για το arch. 😍


Μιχάλη! :hi:


* με κορμό; με καλάμι; δε θυμάμαι.
 
  • Haha
Reactions: PPG

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.870
Reaction score
5.855
Ήρθαν! Θα τα κεράσω απ΄ τη χαρά μου και θα λεκιάσ'νε. :biggrin:

View attachment 322302

Τέλειες άπασες* allen βιδούλες για το μπράτσο (είχε πεταλούδες που φαγώθηκαν την πρώτη χρονιά φυσικά), ολόιδιες για το arch. 😍


Μιχάλη! :hi:


* με κορμό; με καλάμι; δε θυμάμαι.
Χαχαχαχαχαχαχα βρε με εκρουψες και έπινα καφέ …..:roflmao::lol::lol::lol:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.099
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top