[Αγορά] Ποιο Media Player;

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Λεωνιδα και λοιποι φιλοι.....ποιο κατα την γνωμη σας θεωρειται οτι ειναι το καλλιτερο media palyer για ηχο περισσοτερο?
Διαβασα οτι το νεο Pop corn A-410 χρησιμοποιει dac Sabre και θα παιζει και DSD.....υπαρχει και καποιο αλλο αναλογο?
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Ευχαριστω φιλαρακι.......ψαχνεται ενας φιλαρακος και μιας και δεν εχω την γνωση γιαυτο ειπα να ρωτησω τους ειδικους!!!!!!:drinks::drinks::)
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Για δώστε τα φώτα σας φιλαράκια για αγορά media player, επειδή δεν έχω ξανά-ασχοληθεί (λόγω πι-σί) και δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο σπόρ, τι προτείνεται. Να μερικά ερωτήματα, πχ να παίρνει εσωτερικό σκληρό και εάν ναι που χρειάζεται! Η πρόταση σας να είναι ως προς την απόδοση σε εικόνα, γιατί δεν με ενδιαφέρει να παίζω μουσική από αυτό! Και φυσικά να μπορείς να φτιάξεις τις ταινίες σου με εξώφυλλα,περίληψη,συντελεστές κλπ.... μάλλον για απαραίτητο το βλέπω η όχι?
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Όχι απαραίτητα, και χρήση σε προβολέα μόνο! Λεωνίδα ακόμα σε περιμένω....:rolleyes: :laugh:
 
Last edited:


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
αν με αφησεις να ακουσω λιγο το συστημα σου θα σου δωσω το dune prime 3 :roflmao::roflmao::roflmao:
Έχεις "πληγώσει" τα αυτιά σου σε αυτούς που πηγαίνεις....:cautious: :rolleyes: σε καταλαβαίνω φιλαράκι...:laugh: :laugh:

ΥΓ (edit): πάρε με σπίτι όποτε μπορείς!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Popcorn A-410 ή Α-400 και Mede8er 800X3D ή 1000X3D.Και τα 3 δέχονται εσωτερικό δίσκο που για μένα είναι χρήσιμος για να αποθηκεύω αγαπημένες ταινίες και να τις βλέπω ξανά και ξανά.Αν δε θες εσωτερικό δίσκο το Med 600X3D είναι πιο οικονομική λύση.Ολα τα παραπάνω έχουν δικτυακές ευκολίες (YouTube κλπ) και δικό τους scraper που φτιάχνει εξώφυλλα,περιλήψεις κλπ των ταινιών.
Επίσης πολύ καλή πρόταση είναι το Dune 3D Base που όμως δεν έχει δικό του scraper για τις ταινίες.Υπάρχουν όμως πολλά βοηθητικά προγράμματα που τα φτιάχνουν στον υπολογιστή.

Σαν εικόνα αν και δεν το έχω δει,νομίζω το Α-410/400 έχει την καλύτερη λόγω πιο σύγχρονου chip.
Σαν υποστήριξη σε firmware τα Mede8er έχουν την καλύτερη με διαφορά.

Αν δε θες να ξοδέψεις πολλά,το WD TV Live 3 Gen είναι μια καλή οικονομική λύση.

Οταν αποφασίσεις την αγορά,θα έρθω να στο σετάρω.;)
 








Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Καλημέρα παιδιά.Θέλω τη γνώμη σας για το xtreamer prodigy.Εχει scraper δικό του?
Δίνω έμφαση στο gui.Από αναπαραγωγή αρχείων πως τα πάει?Παίζει ας πούμε
BDMV folder με εξωτερικούς υπότιτλους?Dolby Digital HD & Dts MA?Βγάζει pcm?
Από ενσύρματο δίκτυο παίζει χωρίς κολλήματα?
Ουσιαστικά αυτά με ενδιαφέρουν.Δεν χρησιμοποιώ κάτι άλλο στο media player.
Να προσθέσω ότι θα το πάρω μεταχειρησμένο.
 



Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Γιατί?Υστερούν κάπου από τα γνωστά 2-3 players για τα οποία μιλάμε εδώ στο forum?
Ποιο προτείνεις εσύ δηλαδή Λεωνίδα που να κάνει αυτά που αναφέρω στο παραπάνω post?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.106
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top