[Αγορά] Ποιο Media Player;

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Το mede8er 600x3d με 160 ευρώ.Οτι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις αυτή την περίοδο σε προσιτή τιμή.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Κανονικά το παίζει.Δεν παίζει μόνο divx και αυτό λόγω δικαιωμάτων.Αλλά υπάρχουν scan tools για όλες τις πλατφόρμες που σου φτιάχνουν τα divx σε xvid σε χρόνο DT και είσαι ok και με το Mede8er.Σε πιο ακριβή λύση Popcorn A-410

Το xtreamer και το egreat που αναφέρεις παραπάνω,εκτός του ότι είναι παρωχημένα μοντέλα,όσο φθηνά να τα παρεις θα το μετανοιώσεις,δεν θα σε ικανοποιήσουν.Εχουν κάκιστη υποστήριξη σε firmware και πολλά bugs.
Stay away at my opinion!
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
divx δεν έχω οπότε δεν με ενοχλεί που δεν υποστηρίζεται η αναπαραγωγή του.Αυτό που θέλω είναι να διαβάζει .srt
υπότιτλους σε bdmv folder,να έχει έναν view manager ωραίο,αν παίρνει και σκληρό ακόμα καλύτερα γιατί δεν ξέρω
πως θα τα πηγαίνει στην αναπαραγωγή βαριών ταινιών από ethernet.
Κάτι άλλο.Επιλογή να δεις το trailer της ταινίας έχει ή όχι?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Για trailer όχι κανείς.Μόνο το Boxee Box με custom firmware,εξαιρετικό player το βρίσκεις καινούριο με λιγότερο από 150 ευρώ.
Αλλιώς πας σε htpc με xbmc για να βλέπεις και trailer.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Σ'ευχαριστώ φίλτατε Λεωνίδα για τις απαντήσεις σου.Ήσουν πολύ κατατοπιστικός.Θα σκεφτώ τι θα κάνω!
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Εγώ είχα ένα Oscar TurboX πρώτης γενιάς και σε γενικές γραμμές καλά περάσαμε.
Για μένα, ένα σοβαρό πρόβλημα ήταν ότι σε αρχεία mp4 δεν λειτουργεί η γρήγορη
αναζήτηση (πηγαίνει πάντα κατευθείαν στην αρχή της ταινίας) και σε mkv με audio AAC
πολυκάναλο 5.1 πότε τα παίζει, πότε δεν τα παίζει. Δηλαδή με τα προσφιλή σε Mac
αρχεία, (που εμένα μ' ενδιαφέρον πολύ) υπάρχουν προβλήματα.
Έτσι χρειάζομαι κάτι που να παίζει απρόσκοπτα mp4 και audio AAC πολυκάναλο 5.1
και βέβαια νεότερης τεχνολογίας με το scraper του, το internet του, το streaming του,
(και με Mac αν γίνεται) τον πολύ καλό ήχο του όπως και εικόνα. Εκείνο που δεν μ' ενδιαφέρει
καθόλου, είναι το 3D. Και να μην έχει, τόσο το καλύτερο.
Τιμή, ας είναι από μεσαία έως και κάτι παραπάνω.
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία και αναμένω...
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Εγώ είχα ένα Oscar TurboX πρώτης γενιάς και σε γενικές γραμμές καλά περάσαμε.
Για μένα, ένα σοβαρό πρόβλημα ήταν ότι σε αρχεία mp4 δεν λειτουργεί η γρήγορη
αναζήτηση (πηγαίνει πάντα κατευθείαν στην αρχή της ταινίας) και σε mkv με audio AAC
πολυκάναλο 5.1 πότε τα παίζει, πότε δεν τα παίζει. Δηλαδή με τα προσφιλή σε Mac
αρχεία, (που εμένα μ' ενδιαφέρον πολύ) υπάρχουν προβλήματα.
Έτσι χρειάζομαι κάτι που να παίζει απρόσκοπτα mp4 και audio AAC πολυκάναλο 5.1
και βέβαια νεότερης τεχνολογίας με το scraper του, το internet του, το streaming του,
(και με Mac αν γίνεται) τον πολύ καλό ήχο του όπως και εικόνα. Εκείνο που δεν μ' ενδιαφέρει
καθόλου, είναι το 3D. Και να μην έχει, τόσο το καλύτερο.
Τιμή, ας είναι από μεσαία έως και κάτι παραπάνω.
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία και αναμένω...
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
600X3D και σε mac άριστο!Κι εγώ με mac είμαι,don't worry!:thumbsup:
Αυτά τα πουλάει μόνο η αντιπροσωπεία τους, η TwinDigital, Κολοκοτρωνη 60
ή υπάρχουν και σε μαγαζιά να τα δεις από κοντά;
Επίσης, τι διαφορά έχει το 600 από το 800;
Ευχαριστώ αδερφέ...
 

Μηνύματα
1.090
Reaction score
840
Εχει υποδοχη μεσα για σκληρο δισκο,ενω το 600 θελει εξωτερικο ! Προσωπικα εχω το 600
 


Μηνύματα
119
Reaction score
3
Όπως λέει και ο τίτλος προτίθεμαι να αγοράσω νέο media player με δικτυακές δυνατότητες.
Έχω στο σαλόνι μου το πρώτο WD TV συνδεδεμένο με home cinema, αλλά πρόσφατα συμμάζεψα τις ταινίες μου από διάφορους εξωτερικούς σκληρούς, σε ένα WD my cloud 2tb, ώστε να μπορώ να βλέπω και από το υπνοδωμάτιο σε smart tv μέσω wifi streaming
Η ερώτηση είναι:
Να πάω απλά και οικονομικά στο WD tv live (δεν γνωρίζω αν συνεργάζεται με το my cloud) ή να υπερβάλλω λίγο (με παίρνει εώς 200€) για κάποιο καλύτερο media player?
Με ενδιαφέρει το HD (δεν τρελαίνομαι για 3D)
Ποιο player προτείνετε;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Όπως λέει και ο τίτλος προτίθεμαι να αγοράσω νέο media player με δικτυακές δυνατότητες.
Έχω στο σαλόνι μου το πρώτο WD TV συνδεδεμένο με home cinema, αλλά πρόσφατα συμμάζεψα τις ταινίες μου από διάφορους εξωτερικούς σκληρούς, σε ένα WD my cloud 2tb, ώστε να μπορώ να βλέπω και από το υπνοδωμάτιο σε smart tv μέσω wifi streaming
Η ερώτηση είναι:
Να πάω απλά και οικονομικά στο WD tv live (δεν γνωρίζω αν συνεργάζεται με το my cloud) ή να υπερβάλλω λίγο (με παίρνει εώς 200€) για κάποιο καλύτερο media player?
Με ενδιαφέρει το HD (δεν τρελαίνομαι για 3D)
Ποιο player προτείνετε;
Το μετέφερα το θέμα σου εδώ,για να είναι συγκεντρωμένα σε ένα νήμα,τα θέματα που αφορούν αγορά νέου media player.

Αφού μπορείς ν'ανέβεις στα χρήματα τότε πάρε το Mede8er med600x3d στα 160 ευρώ.Θα σε ικανοποιήσει απόλυτα!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Υπάρχει μια αγγελία στο forum (δεν έχω καμία σχέση με την αγγελία) αλλά αφορά το med800x3d που δέχεται και εσωτερικό δίσκο για 120 ευρώ αντί 200 ευρώ που κοστίζει καινούριο.Είναι αρκετά ενδιαφέρουσα:http://www.avsite.gr/forum/threads/mede8er-med800x3d.138482/
 



Μηνύματα
119
Reaction score
3
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, να συμπληρώσω ότι στο setup υπάρχει iMac, iPad αλλά και laptop με windows 7, δικτυακός ραδιοενισχυτής Yamaha RX-A820, ενώ τηλεόραση βλέπω σε μια Panasonic plasma χωρίς mpeg4 με χρήση του spiderbox HD9000 combo.
Μήπως υπάρχει media player με ψηφιακό δέκτη?
Ρωτάω γιατί ο spiderbox είναι στα τελευταία του και η αναβάθμιση της tv αργεί λόγω άλλων προτεραιοτήτων...
Αν όχι, είμαι πιο κοντά στον mede8er που απ´ότι διάβασα συνεργάζεται άψογα με Mac!
 

Μηνύματα
119
Reaction score
3
Και επίσης και ένα Dune Base 3d που είναι στα όρια της τιμής που θέτεις: http://www.avsite.gr/forum/threads/dune-hd-base-3d-network-media-player.137915/

Πολύ αξιόλογες προτάσεις και τα 2 players!;)
Αν και είμαι υπέρ του καινούργιου, μελετάω και τις αγγελίες...
Εμφανισιακά μου αρέσει το Dune (γιατί πιστεύω ότι ταιριάζει καλύτερα στο rack) αλλά δεν έχω πειστεί γιατί είναι τόσο ακριβότερο απο το mede8er
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Υπάρχουν κάποια με ψηφιακό δέκτη,αλλά υστερούν σε δυνατότητες media player.
Μιας και έχεις mac νομίζω καλύτερα είναι να πάρεις το Mede8er.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.149
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top