Αγορά τελικού μέχρι 2000 ευρώ

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
πάντως γενικά με ψάξιμο που κάνω στο internet βλέπω ότι τους vincent τους αποθεώνει αρκετός κόσμος, μετά σε πολύ θετικά σχόλια έρχονται ο parasound και φυσικά οι densen αλλά όπως είπα μου κάνει εντύπωση ότι σε όποιο θέμα που βρήκα για τελικούς ενισχυτές κάτω από 2000 ευρώ είναι σίγουρο ότι κάποιοι θα προτείνουν τον συγκεκριμένο vincent. Ετσι και αλλιώς όπως είπα θα τους ακούσω όλους και ειδικα με τον συγκεκριμένο και τους densen μου είναι και ποιο εύκολο γιατί θα τους ακούσω άμεσα με τα ηχεία μου. Πάντως από τον ορφέα που μίλησα μου πρότεινε να μου βάλει και primare αν και τους βλέπω λίγο ακριβούς αυτούς.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.253
Reaction score
8.154
τα ηχεια σου είναι ευαίσθητα και σχετικα ευκολα.
οποιον σχετικα ικανο ενισχυτή και να παρεις θα τα οδηγησει.
οποτε παρε κατι με βαση την μουσικη που ακους.
κλασση α για φωνούλες και τζαζ, κλασση d (αντε αβ) για ροκ και συμφωνικα.
 




vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.253
Reaction score
8.154
Αν πραγματικά ακούς ηλεκτρονική οι ψηφιακοί ειναι η απόλυτη λύση.
Με χαμηλός κόστος θα έχεις τον απόλυτο έλεγχο με ψηλό df και δυναμικά ασυμπιεστα.
Το περίσσευμα για μπάσο παγίδες, θα σου χρειαστούν....
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
και o parasound διάβαζα από εδώ και από εκεί ότι είναι ότι πρέπει για ηλεκτρονική μουσική με πολύ καλό και βαθύ μπάσο και άπειρα ρεύματα. Οπως και να έχει πάντως όπου και να καταλήξω θα το ακούσω πρώτα. Θα ηθελα πάντως να ακούσω και αυτούς τους καινούργιους της quad φαίνονται φοβερά ενδιαφέρων.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.398
Reaction score
79.577
και o parasound διάβαζα από εδώ και από εκεί ότι είναι ότι πρέπει για ηλεκτρονική μουσική με πολύ καλό και βαθύ μπάσο και άπειρα ρεύματα. Οπως και να έχει πάντως όπου και να καταλήξω θα το ακούσω πρώτα. Θα ηθελα πάντως να ακούσω και αυτούς τους καινούργιους της quad φαίνονται φοβερά ενδιαφέρων.
Ο καινούργιος benchmark παίρνει διθυραμβικες κριτικές.

http://benchmarkmedia.com/collections/products/products/benchmark-ahb2-power-amplifier

Μάλλον πιο κοντά στα 3000 όμως....
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
ακριβός όντος και εδώ ελλάδα σίγουρα θα χτυπήσει το τριχίλιαρο αν το φέρει κανείς δλδ
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
παιδιά για τους nuforce reference 9 v2 τι λέτε. Είδα αγγελίες που τους πουλάνε κάτω από δύο χιλιάρικα και είναι μηχανήματα των 5 χιλιάδων. Λέω να μην πάρω μεταχειρισμενα αλλά αυτές οι προτάσεις είναι φοβερά δελεαστικές. Τι παίζει και τα πουλάνε τόσο χαμηλά ενώ ότι έχω διαβάσει στο internet μιλάνε για φοβερούς ενισχυτές?
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
παιδιά για τους nuforce reference 9 v2 τι λέτε. Είδα αγγελίες που τους πουλάνε κάτω από δύο χιλιάρικα και είναι μηχανήματα των 5 χιλιάδων. Λέω να μην πάρω μεταχειρισμενα αλλά αυτές οι προτάσεις είναι φοβερά δελεαστικές. Τι παίζει και τα πουλάνε τόσο χαμηλά ενώ ότι έχω διαβάσει στο internet μιλάνε για φοβερούς ενισχυτές?
τι να παίζει .... έλλειψη ρευστού ... πανταχόθεν ... εάν ήμουν ιντερνάσιοναλ ντίλερ για δεύτερο χέρι, όλη την ημέρα θα έψαχνα αγγελίες από Ελλάδα ... υπάρχουν τρομακτικές ευκαιρίες στα πολύ ακριβά μηχανάκια ...
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
http://audiosoulstore.com/integrated-amplifiers/159-peachtree-audio-nova-220se.html
http://www.peachtreeaudio.com/nova220se-amplifier-with-dac.html
Μπορει να κανεις τη δουλεια σου και με τον 125se , δε ξερω τι ισχυ θες βεβαια γιατι απο οδηγηση δεν εχουν θεμα.
Ξερω εγραψες τελικους, αλλα εδω ξεμπερδευεις με ματσαρισματα που ειδικα οι class d θελουν ακομη μεγαλυτερη προσοχη.
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
δλδ και οι nuforce που είναι και αυτοί class d έχουν δυσκολία στο ματσάρισμα? Πάντως διαβάζω φοβερές κριτικές γιαυτούς και σίγουρα θα τους ακούσω νομίζω. Προσωπική άποψη έχει κανείς για τους συγκεκριμένους?
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.253
Reaction score
8.154
Τι ματσαρισμα ρε φίλε,
Διάβασε λίγο στο site να καταλάβεις τι π@π@ρια ειναι το ματσαρισμα....
Εκτός απο το ηλεκτρικό ματσαρισμα, απλό και εξηγήσιμο απο τη φυσική (αντίσταση εισόδου εξόδου, οδήγηση ) τα αλλά ειναι αηδίες του high end.
Οι nuforce ειναι οκ, υπάρχουν καλύτεροι και φτηνότεροι....
Καλό.... Διάβασμα.....
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.686
Reaction score
2.728
Φιλε μου, υπαρχουν καποιες παραμετροι που καθοριζουν τη συνεργεια ενος προενισχυτη με εναν τελικο. Εαν πληρουνται αυτες οι προυποθεσεις τοτε λεμε οτι ο προενισχυτης οδηγει σωστα τον τελικο. Επειδη βλεπω οτι δυσκολευεσαι με αυτες τις εννοιες, για να αποφυγεις τις κακοτοπιες σκεψου σοβαρα μια λυση ψηφιακου ολοκληρωμενου ενισχυτη που διασφαλιζει τα παραπανω. Οι περιπτωσεις των Peachtree που σου προταθηκαν παραπανω, ειναι μια ολοκληρωμενη λυση μεσα στα οικονομικα πλαισια που εχεις θεσει.
 
  • Like
Reactions: vet



vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.253
Reaction score
8.154
για ματσαρισμα χαρακτηρων λεει πιθανα ο φιλος
Ο ενισχυτης και ο προ έχουν χαρακτήρα;
Δηλαδή;
Ποια τεχνικά χαρακτηριστικά συμβάλουν σε αυτό που λες χαρακτήρα;
(Δεν πιστεύω να ειναι κάτι....έτσι ....στο περίπου..... ο χαρακτήρας...)
Και πως ματσαρεις χαρακτηρες;
Τεσπα, αυτά έχουν απαντηθεί εδώ μέσα 1000 φορές.
Οποίος εχει όρεξη ας τα ψάξει...
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
τεχνικων χαραχτηριστικων θεωρω εννοει ;), ο δαιμων του πληκτρολογιου

η εμπαση περιπτωση εγω αυτο εννοουσα..:)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.659
Μηνύματα
2.869.122
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top