Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο


Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

μηπως θα πρεπει καποια στιγμη να σχολιασουμε πεντεξιεφτα πραμματακια σχετικα με το sq ?
το γεγονος πχ οτι απηχαν τα 3 κατα τεκμηριο καλυτερα αυτοκινητα στη master?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740


Μηνύματα
90
Reaction score
0
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

πολυ ευχαριστως.εγω ενας απο τους λογους που δεν κατεβασα το αυτοκινητο ηταν οτι την προηγουμενη φορα η διαφορα αναμεσα σε καποια αυτοκινητα κατα την γνωμη μου παντα δεν ηταν αυτη που περιμενα.ειναι πολυ δυσκολο το θεμα της κρισης και απο οτι εχω καταλαβει ο νικος(caraudiotest) το αποφευγει(ειναι δυσκολη η θεση του και το καταλαβαινω).την προτελευταια φορα παντως που το ανελαβε μαζι με τον νικολα(ν ολυμπιο) μου αρεσε παρα πολυ και πραγματικα ηταν παρα πολυ δυσκολο απο την μια γιατι ο ενας ηταν διαγωνιζομενος και ο αλλος εγκαταστατης.θα πρεπει ομως να κανονισουμε ενα καφεδακι ολοι μαζι και να τα πουμε.
μηπως θα πρεπει καποια στιγμη να σχολιασουμε πεντεξιεφτα πραμματακια σχετικα με το sq ?
το γεγονος πχ οτι απηχαν τα 3 κατα τεκμηριο καλυτερα αυτοκινητα στη master?
 

Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

αυτα δεν ειναι σοβαρα πραμματα
πριν 10 χρονια τα αυτοκινητα δεν χωραγανε στις αιθουσες και τωρα που ειναι με το ζορι 10 (ποσα αλεκο?) χρεωνουμε 50 ευρω συμμετοχη , χωρις εγκατασταση και ενω το κρισιμο κομματι της ηχητικης αξιολογησης πρεπει να γινει απο καποιον που ακουει και φυσικα δεν θα εχει υποφερει στα 150 βαλε db των κανιβαλων που βαρανε απο το πρωι μεχρι το βραδυ , τελικα γινεται απογευμα οπου ο κριτης δεν ακουει χριστο και ψαχνουμε να δουμε ποιςο θα κανει τι.
ολα αυτα μαζι δεν δενουνε.
αμα ειναι για τσαμπα να το συζητησουμε αλλα για 50 ευρω ειναι αδικαιολογητο
χωρια φυσικα το τελευταιο συμβαν με δυο αυτοκινητα ηχητικα ταυτοσημα να εχουν 11 βαθμους διαφορα και ο τριτος που δεν ειχε καμια σχεση να εχει μονο 10.
ας υποθεσουμε οτι περιμενουμε τον σεπτεμβριο, θα αλλαξει κατι?
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Διονύση, έχω δηλώσει στον διοργανωτή ότι δεν θέλω να είμαι κριτής. Την προηγούμενη φορά (στου Ρέντη), οι δυο είχαν πρόβλημα υγείας, επίσημα είμαστε τρεις. Ποιος θα το έκανε? αναγκαστικά το μπαλάκι έπεσε σε μένα, αν έλεγα όχι θα έπρεπε να μην διεξαχθεί ο αγώνας. Κάτι απαράδεκτο. Με την ηχηρή ψήφο των παρευρισκομένων μου ζητήθηκε να το αναλάβω εγώ, λέγοντας, μόνο υπό προϋποθέσεις. Δηλαδή να είναι κάποιος μαζί μου για ευνόητους λόγους. Τι ποιο δίκαιο? Πάλι με την έγκριση των υπολοίπων δέχτηκε να είναι μαζί μου ο Νικόλας. Ξεκινήσαμε το πρωί και τελειώσαμε το βράδυ με τα παράπονα της γραμματείας ότι καθυστερούμε. Αδιαφορώντας και οι δυο για τις συστάσεις αξιοποιήσαμε όσο χρόνο χρειαζόμασταν ώστε να έχουμε σωστή αξιολόγηση. Μάλιστα ο Νικόλας με ενημέρωσε ότι δεν έχει κάνει άλλη φορά κρίση σε αγώνα. Τον βοήθησα στον τρόπο αξιολόγησης μιας και ο άνθρωπος το κατέχει το αντικείμενο και παραδώσαμε πιστεύω την πιο αντικειμενική βαθμολογία στη γραμματεία. Το αποτέλεσμα ήταν να είναι όλοι ευχαριστημένοι καταλαβαίνοντας (με υπόδειξη) που υπήρχαν ηχητικά λάθη.

Στον επόμενο αγώνα δεν συμμετείχα σαν κριτής δηλαδή 3/4 της ώρας σε κάθε αυτοκίνητο. Αυτό σημαίνει ότι δεν γνωρίζω πως έπαιζαν τα αυτοκίνητα. Με 3λεπτες οφ δε ρέκορντ ακροάσεις απλώς άκουσα κάποια που μου το ζήτησαν οι ιδιοκτήτες. Τα συμπεράσματά μου σίγουρα δεν είναι ασφαλή. Ωστόσο κατάλαβα κάποια πράματα. Αυτά που κατάλαβα έγιναν και συζήτηση με τον διοργανωτή όχι από πλευράς μου αλλά από τους διαγωνιζόμενους ώστε να αποδοθεί κάποιος σοβαρός λόγος για τα τελικά αποτελέσματα. Ήταν σαφή η θέση μου ότι κάτι δεν πήγε καλά μόνο στην μεγάλη κατηγορία.
Δόθηκαν κάποιες εξηγήσεις που έμαθα ότι κράτησαν και μέρες. Κάποιοι δικαιολογημένα ενοχλήθηκαν είτε από την άστοχη απάντηση, είτε ο καθένας για τους λόγους του.
Το αποτέλεσμα ήταν να απουσιάσει όλη η μεγάλη κατηγορία των τριών καλύτερων ηχητικά αυτοκινήτων που έχουμε στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή από τον αγώνα της Χαλκίδας.
Θεωρώ ότι ο κριτής των αυτοκινήτων ξέρει να αξιολογεί πολύ σωστά. Το μπέρδεμα όμως παρέμεινε και ανάγκασε τους άμεσα διαγωνιζόμενους να απέχουν από τον επόμενο αγώνα.

Ας μιλήσει και ο Νικόλας που άκουσε κι εκείνος όλα τα αυτοκίνητα παίρνοντας θέση για την αναπαραγωγή τους. Μάλιστα είχαμε και ταύτιση απόψεων, έστω και για το ολιγόλεπτο ακρόασης.
Δεν μπορώ να γνωρίζω πως ένα αυτοκίνητο μέσα σε λιγότερο από μήνα να έχασε 35 βαθμούς περίπου παρά την συμπλήρωση αξιόλογου επεξεργαστή. Δεν το άκουσα καθόλου, δεν ξέρω τι ρύθμιση έγινε. Δεν έχω άποψη. Καμιά φορά όταν βάζουμε κι άλλα πράματα για βελτίωση του ήχου να το κάνουμε χειρότερο...

Περιμένω σχόλια σας και απαντώ εκ νέου.

Παναγιώτη με πρόλαβες, έγραψα μετά από σένα.


______________________
 

Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

τη διαφορα αυτη της αφηνω σε δευτερη μοιρα γιατι και εγω εμπιστευομαι καποιους που τα ακουσαν. ειχα αποψη για την προηγουμενη κατασταση αλλα φυσικα εγιναν αλλαγες.

αυτο που με ενοχλει ειναι η διαδικασια κατ επεκταση η αντιμετωπιση και το γεγονος οτι αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν υπαρχει και ιδιαιτερη ανησυχια για το οτι μειναμε 3 και ο κουκος (και στην περιπτωση μας ο κουκος μονος του).

τα καλα αυτοκινητα που μπορουν αν διαγωνιστουν στη master ειναι τουλαχιστον 8 αλλα με την νοοτροπια που επικρατει δεν προκειται να εμφανιστουν.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

τη διαφορα αυτη της αφηνω σε δευτερη μοιρα γιατι και εγω εμπιστευομαι καποιους που τα ακουσαν. ειχα αποψη για την προηγουμενη κατασταση αλλα φυσικα εγιναν αλλαγες.

αυτο που με ενοχλει ειναι η διαδικασια κατ επεκταση η αντιμετωπιση και το γεγονος οτι αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν υπαρχει και ιδιαιτερη ανησυχια για το οτι μειναμε 3 και ο κουκος (και στην περιπτωση μας ο κουκος μονος του).

τα καλα αυτοκινητα που μπορουν αν διαγωνιστουν στη master ειναι τουλαχιστον 8 αλλα με την νοοτροπια που επικρατει δεν προκειται να εμφανιστουν.
Μιλήσαμε 3 άτομα για προβλήματα αντιμετώπισης και αξιολόγησης, ποια είναι η άποψή σας - προτάσεις για το αύριο που να πιστοποιούν επίσημο χαρακτήρα?

Μην ξεχνάμε ότι στο Πανευρωπαικό της Ουγγαρίας με τσάκισαν στη βαθμολογία, με mid+tweeter πάνω στο ταμπλό και να λαμβάνω 5 βαθμούς σε ύψος σκηνής από τους 15. Όποιος ήταν εκεί κι έβλεπε, είδε έναν άλλο Νίκο, δυστυχώς δεν μπορούσα να ελέγξω τα νεύρα μου που προσπαθούσε ο αρχικριτής, ο διοργανωτής και η Sabbina να με κρατούν να μην τον χτυπήσω τον βλάκα τον κουφό. Να μου έλεγε κάτι στην χροιά να πω πάει στα διάλο, αλλά για αντικειμενική άποψη που είναι το ύψος?? όταν το φόκους είναι max 10 εκατοστά? Και τι έγινε που τον έδιωξαν αυτόν τον ηλίθιο? έκανε τη δουλειά του και στα τέτοια του. Γι αυτόν? αποστολή εξετελέσθη.
Όμως δεν το έβαλα κάτω, τους περίμενα στον επόμενο αγώνα με το ίδιο αυτοκίνητο και τι ίδιο σεταπ και είδες τι πάθανε!! Σορυ που αγρίεψα σε περίπου οφτόπικ αλλά θυμήθηκα ατασθαλίες.

Προτείνω να συνεχίσουμε τους αγώνες με συνάντηση με τον διοργανωτή, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, προς επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίσαμε.
Ας πείτε κι εσείς τις προτάσεις σας.
 

Μηνύματα
90
Reaction score
0
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Δεν θα ελεγα οχι σε μια συναντηση για να λυσουμε καποια προβληματα.καλο για ολους ειναι.
οσο για την διαφορα των αυτοκινητων δεν τεθηκε θεμα εμενα και του νικολα εκεινη την μερα αλλα το θεμα του οτι το κια του γιωργου ειχε οση διαφορα ειχα και εγω με τον νικολα.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Θα μπορουσε να διαγωνιστουνε τα sq αυτοκινητα σε διαφορετικη ημερομηνια απο οτι τα υπολοιπα με τα 30 και 40 ηχεια.Εμενα προσωπικα,με χαλαει αρκετα το να καθομαι για μια φραπεδια και χαλαρη κουβεντουλα με ολους τους sqλιαδες και να ειμαι υποχρεωμενος να ακουω τα νταπα ντουπα των 160db στα 10 μετρα απο εμενα.Αυτος ειναι και ο λογος που δεν θα ξαναπαω σε διαγωνισμο,ουτε καν σαν θεατης.
Επιπλεον κατι πρεπει να γινει με τις κατηγοριες των αυτοκινητων.Δεν μπορει να ειναι στην ιδια κατηγορια ενα διδρομο με ενα 3δρομο.
Και κατι τελευταιο.Δινει ενας 50 ευρω για συμετοχη.Αν βγει μεσα στην 3αδα,τι δωρο παιρνει?????Τζαμπα τα δινει τα φραφκα??????????????
 

Μηνύματα
90
Reaction score
0
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

το θεμα αλλης ημερομηνιας ειπωθηκε την προηγουμενη φορα αλλα δεν ανακοινωθηκε σε κανενα σαιτ της ΕΜΜΑ τουλαχιστον!
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

το θεμα αλλης ημερομηνιας ειπωθηκε την προηγουμενη φορα αλλα δεν ανακοινωθηκε σε κανενα σαιτ της ΕΜΜΑ τουλαχιστον!
Kαι τα 40-50 ευρω ειναι λιγα?????Και αυτο για να μου πει καποιος αν παιζει η' οχι ωραια το ηχοσυστημα μου????Αν εμενα μου αρεσει,μου ειναι αρκετο και τζαμπα.Δεν ηξερα οτι ειναι τοσο μεγαλη η συμετοχη στους διαγωνισμου!!!!!!!!!!!!!!!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Τάκη, στον αγώνα της Χαλκίδας και λίγο πριν την απονομή, έθεσα το οικονομικό θέμα στον διοργανωτή. Δεν γνωρίζω αν θα το μειώσει και πόσο, αλλά του εξήγησα ότι είναι αρκετά τα χρήματα.

Όσον αφορά για το αν παίζει ωραία, η όχι, είναι επιλογή του καθενός να δηλώνει παρόν, η όχι.

Για να αρέσει σε σένα το σύστημα, κάποιος πήρε την ευθύνη των προιόντων και της ρύθμισης. Αν ρυθμίστηκε σωστά, τότε αρέσει και σε σένα και στον κριτή του διαγωνισμού. :107:
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Για να αρέσει σε σένα το σύστημα, κάποιος πήρε την ευθύνη των προιόντων και της ρύθμισης. Αν ρυθμίστηκε σωστά, τότε αρέσει και σε σένα και στον κριτή του διαγωνισμού. :107:
Σε εμανα μπορει να ακουγεται πολυ καλο και σε εσενα μετριο.
Τεσπα τα 50 ευρω ειναι πολλα για εμενα και πιστευω οτι πρεπει να πεσει αρκετα αυτο το ποσο.Επιπλεον,θα πρεπει να δωθουνε κινητρα στους υποψηφιους διαγωνιζομενους προκειμενου να ερθουνε σε τετοιους διαγωνισμους,οπως εκπτωσεις σε εργασια και προ'ι'οντα ηχου.Ετσι θα μαζευτουνε πιο πολοι και η παρεα θα περναει καλητερα.
Επιπλεον ειναι μεγαλο λαθος να αξιολογηται ενα αυτοκινητο απο εναν και μονο κριτη.Θα πρεπει να μπαινουνε τουλαχιστον 3 μεσα σε ενα αμαξι,που φυσικα δεν θα εχουνε καταστημα και προ'ι'οντα carudio και δεν θα ειναι και οι ιδιοι διαγωνιζομενοι,αν θελουμε να λεμε οτι ειναι αξιοκρατικη η νικη του εκαστοτε διαγωνιζομενου.Δυσκολο ειναι να γινουνε καποια σεμηναρια κριτων εδω στην Ελλαδα???Πιστευω οτι θα βρεθουνε με το καλημερα 5-6 ατομα.Αν θυμασαι,στου Ρεντι τον διαγωνισμο ο Κωστας ειχε ''κουφαθει'' ο κακομοιρος απο τα πολλα db.Εδω κολανε οι 3 κριτες που λεω.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Ο 3ος κριτής που θα είναι στο πίσω κάθισμα?
Μόνο στο Πανευρωπαικό τα 8 πρώτα που προκρίνονται ελέγχονται 2 φορές από διαφορετικούς κριτές.
Εδώ ούτε καν 8 αυτοκίνητα δεν συμπληρώνουν!

Προσωπικά είμαι υπέρ της όλης κατάστασης και δεν θα κρίνω έναν άνθρωπο αρνητικά όταν μια-δυο φορές έκανε λάθος στις 30-40. Παραδέχτηκε ότι τον επηρέασαν τα dB τόση ώρα. Οφείλει βέβαια να λύσει το πρόβλημα σαν διοργανωτής.
Με σεμινάριο δεν γίνεσαι κριτής, παρά μόνο στην εγκατάσταση που είναι by the book.

Αν δεν είχα δικά μου αμάξια στους αγώνες, πολύ ευχαρίστως να έπαιρνα την ευθύνη, αλλά έχω δηλώσει ότι δεν θέλω γενικώς ... στην Ελλάδα. Έξω όταν με καλούν και μπορώ, πηγαίνω.

Συμφωνώ ότι πρέπει να δοθεί κίνητρο είτε οικονομικό είτε οτιδήποτε άλλο. Παλαιότερα ο 1ος έπαιρνε τα χρήματα της συμμετοχής πίσω. Υπάρχουν τρόποι, πιστεύω ότι με κάποιες συζητήσεις όλοι μαζί προς τον διοργανωτή, θα βγάλουμε άκρη.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Ο 3ος κριτής που θα είναι στο πίσω κάθισμα?
Μόνο στο Πανευρωπαικό τα 8 πρώτα που προκρίνονται ελέγχονται 2 φορές από διαφορετικούς κριτές.
Εδώ ούτε καν 8 αυτοκίνητα δεν συμπληρώνουν!

Προσωπικά είμαι υπέρ της όλης κατάστασης και δεν θα κρίνω έναν άνθρωπο αρνητικά όταν μια-δυο φορές έκανε λάθος στις 30-40. Παραδέχτηκε ότι τον επηρέασαν τα dB τόση ώρα. Οφείλει βέβαια να λύσει το πρόβλημα σαν διοργανωτής.
Με σεμινάριο δεν γίνεσαι κριτής, παρά μόνο στην εγκατάσταση που είναι by the book.

Αν δεν είχα δικά μου αμάξια στους αγώνες, πολύ ευχαρίστως να έπαιρνα την ευθύνη, αλλά έχω δηλώσει ότι δεν θέλω γενικώς ... στην Ελλάδα. Έξω όταν με καλούν και μπορώ, πηγαίνω.

Συμφωνώ ότι πρέπει να δοθεί κίνητρο είτε οικονομικό είτε οτιδήποτε άλλο. Παλαιότερα ο 1ος έπαιρνε τα χρήματα της συμμετοχής πίσω. Υπάρχουν τρόποι, πιστεύω ότι με κάποιες συζητήσεις όλοι μαζί προς τον διοργανωτή, θα βγάλουμε άκρη.
Οταν λεω 3 κριτες,ενοω διαδοχικα και οχι ταυτοχρονα μεσα στο αμαξι.Εγω δεν κατακρινω τον ερμο τον Κωστα που κουφαθικε,:116: αλιμονο εξαλου να βγω εγω και να αμφισβητο τις γνωσεις και την εμπειρια την δικια σου,του Κωστα κτλ.Αν εμενα μου αρεσει το ακουσμα απο τα τουητερ της focal και σε εσενα της magnat,τι αποτελεσμα να βγει ,στην περιπτωση που εσυ εισαι ο ενας και μοναδικος κριτης????????????????????????????????????????????
Αν ομως ειχαμε τουλαχιστον 2 η' 3 κριτες θα βγαζαμε ενα καλητερο συμπερασμα για το ακουσμα ενος αυτοκινητου.Ελπιζω να με καταλαβατε ολοι οσοι διαβαζετε τα γραφομενα μου και να μην παρεξιγηθω ετσι?????

Οσο για το βραβειο, χαθικε ρε παιδακι μου ο κοσμος να εχει ο πρωτος π.χ ενα βραδι σε σουητα με κανα δυο ξανθιες?Λεμε τωρα!!!!!!!!!:612:
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Τάκη ανοίγεις μεγάλη κουβέντα, τι δουλειά έχουν τα tweeter focal & magnat.
Όπως έχω ξαναγράψει, τα μηχανήματα βοηθούν σε ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά από μόνα τους δεν κερδίζουν. Να σου δώσω ένα παράδειγμα, φτιάχνεις τον ήχο στο αμάξι σου και είναι καλό, μετά από 1 μήνα το ξαναρυθμίζεις και είναι καλύτερο, μετά από διαδοχικές ρυθμίσεις είναι στην κατηγορία του πολύ καλού. Τι άλλαξε? τα μηχανήματα είναι ίδια! Άρα το ένα δένει το άλλο. Βλέπε τι έπαθε ο τούρκος που είχε στο αμάξι του την αφρόκρεμα του caraudio που οι ενισχυτές του 13,5Κ λίρες θα έπαιζαν άνετα σπίτι μου, βγήκε 25 στους 27 αν θυμάμαι καλά. Έφταιγε η μπεμβεδάρα του? οι λαμπάτοι class A genesis? το F1 της Alpine? Ο τύπος αν ήξερε να το μαζέψει το άρμα του θα τον κοιτούσαμε με τηλεσκόπιο. :111: όταν το μπάτζετ το δικό μας είναι το 1/5 αυτουνού.
Δεν έχει να κάνει αν μου αρέσει το κάθε φοκάλ η μάγκνατ, αλλά αν αναπαράγει όπως πρέπει. Χέστηκ@ τι μάρκα είναι!!!!!

Είναι κάτι σαν τα καλώδια που συζητάνε τα παιδιά πιο πάνω στα Hi End.

Να μη σου πω πόσο κοστίζει το καλώδιο σήματος το μέτρο :612: σε όλα μου τα αυτοκίνητα που συμμετέχουν σε αγώνες.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

Είναι κάτι σαν τα καλώδια που συζητάνε τα παιδιά πιο πάνω στα Hi End.

Να μη σου πω πόσο κοστίζει το καλώδιο σήματος το μέτρο :612: σε όλα μου τα αυτοκίνητα που συμμετέχουν σε αγώνες.
Οι ξανθιες που εγραψα παραπανω(να μην ξεφευγουμε και απο το θεμας δηλ) με το μετρο πληρωνονται και αυτες η' με την ποιοτητα?????????????:143::143:
 

Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.880
Απάντηση: Ανανεωμένο Caraudiotest.gr με ΠΛΟΥΣΙΟ περιεχόμενο

τα 50 ειναι υπερβολικο ποσο
για 50 εχω απαιτηση να κριθει το αυτοκινητο απο δυο κριτες συν εγκατασταση συν προγραμμα (στις 9 αυτο στις 10 το αλλο κλπ)
για 50 δεν προκειται να ξαναρθω και να περιμενω απο τις 9 το πρωι μεχρι της 5 το απογευμα για να κριθει το αυτοκινητο χωρις εγκατασταση και τελικα να εχουμε και τα αλλα θεματα (ο κριτης την ακουσε κλπ)
καταλαβαινω οτι το θεμα του sq επειδη δεν αφηνει λεφτα το παιρνουμε στο χαλαρο αλλα τουλαχιστον αν ειναι να ειμαστε ολοι στο χαλαρο βαλε και μια συμβολικη συμμετοχη να καλυφθουν τα εξοδα των επαθλων. οχι παραπανω.
μην ξεχναμε οτι ο χωρος ειναι ανοιχτος και δεν εχι τις χρεωσεις του κλειστου χωρου.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.223
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top