Γινε και εσυ Ραδιοφωνικος Παραγωγος












cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
MOTORHEAD - THUNDER & LIGHTNING (2015)

Οι Motorhead 40 χρονια μετα το ξεκινημα τους...αλλα μουσικα σαν να μην περασε μια μερα.

Στην κυριολεξια όμως....σφυζουν από εμπνευση και δεν αλλαξαν ουτε μια νοτα. ΕΛΕΟΣ
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
Στην κυριολεξια όμως....σφυζουν από εμπνευση και δεν αλλαξαν ουτε μια νοτα. ΕΛΕΟΣ
Eννοειται cosm οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο για ενα group να αναμασα τα ιδια και τα ιδια 40 χρονια.
Ξερεις ομως τι μου αρεσει στους Motorhead?
Oτι αλλα συγκροτηματα μετα απο 40 χρονια πορειας, (μερικα και μετα απο 5-6 χρονια πορειας) καταληγουν χλεχλεδες, ενω οι Motorhead μετα απο τοσα χρονια παραμενουν ακομα ενα "turbo" συγκροτημα.
 

S

sk4t4

Guest
Zounds - Knife

Zounds: Subvert

Υπαρχει και μια ιστορια για αυτα τα τραγουδια.Το 1984 νεοσσυλεκτος στο 11ο ΣΠ Τριπολεως και λογω των διπλων καθημερινων αγγαριων και των συνεχων διαμαρτυριων μου στο λοχαγο για την κατασταση αυτη, με πηγε στο κεντρο επικοινωνιων του στρατοπεδου.Ολη την ημερα εκει εβαζα κασετες με τα "παραγγελματα" π.χ Εγερτηριο, φαγητο, σιωπητηριο και λοιπα.Στα κενα διαστηματα ομως ειχα το δικαιωμα να βαζω μουσικη απο κατι κασετες με δημοτικα και λαικα που υπηρχαν εκει.Ελα ομως που δεν τις εβαζα ποτε αλλα στην θεση τους εβαζα δικες μου κασετες με γκαραζ, New Wave και Punk, μεταξυ των οποιων και αυτα τα δυο τραγουδια των Zounds.Το περιεργο ειναι οτι αν και ακουγονταν απο τα μεγαφωνα σε ολο το στρατοπεδο, δεν διαμαρτυρηθηκε ποτε κανεις, ουτε αξιωματικος ουτε στρατιωτης, ειχα μαλιστα και παραγγελιες απο μερικους που καναμε παρεα και ακουγαμε την ιδια μουσικη, με δικες τους κασετες.
 








Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.623
Μηνύματα
2.868.437
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top