Ενισχυτές με vu-meters












Μηνύματα
888
Reaction score
888
Πείτε με κανίβαλο, αλλά πολλές φορές ονειρεύομαι να έπαιρνα έναν τέτοιο βίντατζ ενισχυτή για.... λαμαρίνες και να βαζα μέσα ένα hypex module να κάνει παιχνίδι....
Αρκεί να λειτουργούσαν με κάποια πατέντα τα vu-meters της πρόσοψης και το ποτενσιόμετρο στάθμης....
Αλλά έλα που εγώ δουλεύω με την πένα (και το πληκτρολόγιο) και δεν πιάνουν τα χέρια μου κατσαβίδια και κολλητήρια...
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Ο τελικός της Onkyo...

M-5000R . Υποτίθεται ότι αυτό το τέρας είναι 2Χ80watt....
Φαινομενικά στα «χαρτιά» τα 2x80W/RMS του ενισχυτή, φαντάζουν εξαιρετικά …«λίγα».:D

Όμως η πραγματική αλήθεια είναι αλλού.
Στα αποθέματα ρεύματος, που σύμφωνα με τον κατασκευαστή αγγίζουν τα 150Α.



Ο ενισχυτής μπορεί και οδηγεί με άνεση οποιοδήποτε δύστροπο ηχείο, μέχρι την επίσημη ονομαστική ισχύ του.

Μπορείς να διαβάσεις και εντυπώσεις ακροάσεων με το συγκεκριμένο ενισχυτή, συνδυασμένο με τα 802-S3 Matrix της B&W:

Εδώ…

ή

Εδώ…

:welcome:
 

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Φαινομενικά στα «χαρτιά» τα 2x80W/RMS του ενισχυτή, φαντάζουν εξαιρετικά …«λίγα».:D

Όμως η πραγματική αλήθεια είναι αλλού.
Στα αποθέματα ρεύματος, που σύμφωνα με τον κατασκευαστή αγγίζουν τα 150Α.



Ο ενισχυτής μπορεί και οδηγεί με άνεση οποιοδήποτε δύστροπο ηχείο, μέχρι την επίσημη ονομαστική ισχύ του.

Μπορείς να διαβάσεις και εντυπώσεις ακροάσεων με το συγκεκριμένο ενισχυτή, συνδυασμένο με τα 802-S3 Matrix της B&W:

Εδώ…

ή

Εδώ…

:welcome:
Κι εγώ το υποπτευόμουν αλλά όπως λες κι εσύ οδηγεί οποιοδήποτε δύστροπο ηχείο, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΙΣΧΥ ΤΟΥ.
Δυστυχώς, αν έχεις αναίσθητο ηχείο, δεν θα αρκεί η ονομαστική ισχύς του, ακόμα κι αν στα 2 ωμ την τετραπλασιάζει....
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Κι εγώ το υποπτευόμουν αλλά όπως λες κι εσύ οδηγεί οποιοδήποτε δύστροπο ηχείο, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΙΣΧΥ ΤΟΥ.
Δυστυχώς, αν έχεις αναίσθητο ηχείο, δεν θα αρκεί η ονομαστική ισχύς του, ακόμα κι αν στα 2 ωμ την τετραπλασιάζει....
Mπα... δε στέκεται μόνο στα 2 Ohms... :D



Με δύσκολα ηχεία όπως τα 802 της B&W, τα πάει περίφημα!
Άνετα φτάνει στα 109 db... δε θέλεις τίποτε παραπάνω πίστεψέ με!:thumbsup:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.385
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top