Ηλεκτρονικό τσιγάρο



profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Όπως και να είναι, το θέλω! Δυο γυαλιά έσπασα πάλι.
πως κ δεν έχεις πάρει ακόμα μεταλλικό?υπάρχουν παντού.

Να είχε και φωτάκι μέσα. :D
θα το μοντάρουμε :D
(κ επειδή ήδη μου φαίνεται slutty θα είναι κόκκινο το φωτάκι,να ταιριάζει κ με το κουμπί :p)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.456
Reaction score
74.945
πως κ δεν έχεις πάρει ακόμα μεταλλικό?υπάρχουν παντού.
Τρελλαίνομαι όταν δε βλέπω τι συμβαίνει μέσα. No way! :D

θα το μοντάρουμε :D
(κ επειδή ήδη μου φαίνεται slutty θα είναι κόκκινο το φωτάκι,να ταιριάζει κ με το κουμπί :p)
:thumbsup:
 





abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.811
Reaction score
95.105
Φτου, τώρα το είδα!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
image.jpg


Ok,δεν ατμίζεται αυτό το πράγμα.Στη 2 τζούρα απλά παίρνει φωτιά ο Ναυτίλος.Πραγματικά απορώ με αυτούς που τον φτάνουν στο 1ohm..
 
Last edited:


profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
δεν μπορείς να χαμηλώσεις την τάση για να φτάσεις στα watt της αρεσκείας σου?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Δεν έχω ηλεκτρονικό που θα δουλέψει σωστά σε αυτά τα Ohm.
Πάντως ακόμα και με το Kick στα 9 watt δεν έχει σημαντική διαφορά από άποψη θερμοκρασίας σε σχέση με την άμεση σύνδεση(μηχανικό) με 18500 μπαταρία.Με την 18350 βελτιώνεται κάπως αλλά είναι οριακά η μπαταρία από θέμα ρευμάτων και ζεσταίνει πολύ το Kick.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
το kick έχει step down οπότε σωστά δουλεύει.περίεργο να ζεσταίνεται τόσο.
φτιάξε μια μεγαλύτερη :)

edit.να ζεσταίνεται τόσο ο ατμοποιητής ενοοώ.
 
Last edited:

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με το Ναυτίλο.Είναι τόσο ηλίθιο το σύστημα τροφοδοσίας του που η σωστή ποσότητα φυτιλιού είναι τύχη.Και με ribbon που δοκίμασα σε 1,9 και 1,5 Ohm πάνω-κάτω τα ίδια κάνει.

Είναι λογικό όμως να ζεσταίνεται.Η αντίσταση(ως σύνολο) δεν είναι φτιαγμένη για τέτοια ρεύματα.Είναι πολύ μικρός ο χώρος και δεν κυκλοφορεί αρκετός αέρας.Αυτό φαίνεται και σε ηλεκτρονικό mod.Πάνω από τα 4,2V με 1.8 αντίσταση κατά πλειοψηφία θα πάρεις καμένο όπερ σημαίνει πέταμα γιατί αρπάζει και απορροφητικό υλικό που περικλείει το φυτίλι.
Αυτός είναι ο λόγος που οι αντιστάσεις είναι διπλές.Για να είναι όσο το δυνατόν ανθεκτικότερες και να μοιράζεται η τροφοδοσία σε 2 κανάλια.

Ίσως αν πέσει τρυπανάκι για να ανοίξουν 2 εκ των 4 οπών και να αφαιρεθεί το απορροφητικό υλικό να διορθωθεί η κατάσταση.
 



gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Ασχολίαστο.
Όταν βρουν σοβαρό αντίλογο το συζητάμε.Επειδή φυσικά δεν θα βρουν οι καπνοβιομηχανίες πιέζουν ούτως ώστε πρακτικά να πάρουν και αυτό το παιχνίδι στα χέρια τους..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.364
Reaction score
94.136
Μιας και υπάρχει σχετικό θέμα είπα να αναδημοσιεύσω ένα άρθρο που διάβασα: 9 τρομερά ανησυχητικά πράγματα για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα.

Ρίξτε μια ματιά.
8 στα 9 είναι οι αιτιάσεις και επιδιώξεις της βιομηχανίας καπνού. Όσο για το πρώτο, το FDA δεν γνωρίζει τίποτα για τον φόνο, αφού δεν έχει ακόμα δικαιοδοσία ελέγχου. Μακάρι να είχε.
http://www.fda.gov/newsevents/publichealthfocus/ucm172906.htm
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Ίσως αν πέσει τρυπανάκι για να ανοίξουν 2 εκ των 4 οπών και να αφαιρεθεί το απορροφητικό υλικό να διορθωθεί η κατάσταση.
έχω κάνει μία τέτοια...δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα...σύντομα.

το άρθρο ανάξιο λόγου κ ύπαρξης...τίποτα παραπάνω.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.255
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top