Ηλεκτρονικό τσιγάρο

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Είχα στο μυαλό μου να δοκιμάσω να καπνίσω ένα τσιγαράκι μόλις κλείσω έξι μήνες.
Χθες στο απογευματινό φαγητό βρισκόταν και φίλη καπνίστρια με Marlboro Ultra Lights οπότε άδραξα την ευκαιρία.


Στην πρώτη τζούρα τέλεια!.
Προδότη!

Στη δεύτερη εμετός σε γεύση, πίσσα και κάτι άλλο, κι άρχισα να βήχω.
Στην τρίτη άρχισα να δακρύζω και να το αισθάνομαι ξένο στο χέρι μου.
Στην τέταρτη εγκατέλειψα.

.
Εντάξει,το έσωσες:D
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
ωραίος!!για πολλούς η γνώμη κάποιου που το κάνει για μεγάλο διάστημα κ μετά δοκιμάζει τσιγάρο έχει μεγάλη σημασία.

έχω κλείσει κ εγώ 4 μήνες,η περιέργεια της δοκιμής μου έφυγε πολύ νωρίς.

να'σαι καλά αβγδ indeed

πες αλήθεια έχεις βαρεθεί ακόμα κ να αλλάζεις μπαταρίες :p
επίσης οι αντιστάσεις μου έχουν κλείσει 3 μήνες,να φτιάξω άλλες υπάρχει λόγος?ή δεν βαριέσαι άσ'τες?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.423
Reaction score
74.785
πες αλήθεια έχεις βαρεθεί ακόμα κ να αλλάζεις μπαταρίες :p
Και όχι μόνο. Το χειρότερό μου είναι το γέμισμα.

Κι όταν έρθει η ώρα του πλυσίματος, το καθυστερώ όσο πάει. Το μισώ.
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Και όχι μόνο. Το χειρότερό μου είναι το γέμισμα.

Κι όταν έρθει η ώρα του πλυσίματος, το καθυστερώ όσο πάει. Το μισώ.
μια από τα ίδια,ακόμα κ με τους drippers που είναι αστείο.o_O

κάτι άσχετο που παρατήρησα στο ταξίδι με το αυτοκίνητο,για όσους έχουν ατμοποιητές με δοχείο του οποίου η αντίσταση είναι στο κάτω μέρος (nautilus russian kayfun protank κτλ) αν δείτε οτι ανεβαίνετε υψόμετρο να έχετε το ατμιστήρι ανάποδα αλλιώς με την αλλαγή της ατμοσφαιρικής πίεσης έχουν μια μικρή διαρροή (~0.5ml) μέχρι να υπάρξει ισορροπία ξανά μέσα κ έξω από το δοχείο.
το ήξερα για την απογείωση σε αεροπλάνο αλλά συμβαίνει κ με το αυτοκίνητο.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
να δω οταν θα βαρεθειτε μ αυτα τα παλιοπραματα τι θα κανετε?? ;)
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
ήδη έχουμε "βαρεθεί"...το τσιγάρο το έκοψα επειδή είχα βαρεθεί να πλένω κουρτίνες τασάκια κ τοίχους...οπότε όταν βαρεθώ βαρεθώ κ αυτό βλέπουμε.
για την ώρα είναι κάτι με πολύ πολύ λιγότερες παρενέργειες.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Επειδη ηθελα κατι ελαφρυ με καλη αυτονομια και διακριτικο να εχω στην δουλεια ωστε να μην κουβαλαω επανω μου το svd με τον davide,εχθες πηρα μια vision spinner ii μετα απο πολυ ψαξιμο. Η μπαταρια ειναι φανταστικη παιδια!! Με τον απλο bdc aspire s και τον protank mini το εργαλειο :smg:.

 



Μηνύματα
25
Reaction score
60
Δεν χρειαζεται να παει καποιος σε ακριβα μοντακια και ατμ/τες , ωστε να βρει καλα αποτελεσματα.
Οπως λεει και ο φιλος gstriftos, καλυτερα να δοκιμασει καποιος πρωτα και μετα να αγορασει κατι.
Τα μηχανικα μοντς , απαιτουν και καποια γνωση για το πως και με τι δυναμη μπορει να δουλεψει μια απλη επαναφορτιζομενη μπαταρια.
Κατα τη γνωμη μου , δεν μπορει ενα μηχανικο να δωσει αυτο που ζητα ενας νεος ή απειρος με αντ/σεις ατμιστης , που απλα θελει να ατμιζει αντι να καπνησει.
Τα ηλεκτρονικα μοντακια προσφαιρουν ασφαλεια εναντι βραχυκυκλωματος , αποφορτισης (πραγμα που θα πρεπει να ξερεις πως να το κανεις) και το πιο καλο απ' ολα ευκολια στη χρηση.
Αν εχεις μια οποιαδιποτε αντ/ση , μπορεις απλα να ανεβασεις Volts/Watts και αμεσως να εχεις αυτο που σε καλυπτει.

Με το μηχανικο , θα πρεπει να κανεις τα παντα σε αναλογια για να εχεις αποδωση.
Ολα δουλευουν με ολα , αλλα στο θεμα αποδωση θα πρεπει να ξερεις τι και πως να το κανεις.


Παλιοπραμα δε νομιζω να ειναι κατι που δεν εχει αποδεδειγμενα κατι μεσα του που να κανει κακο στην υγεια μας.
Εχουν γινει μελετες και υπαρχουν αποδειξεις , οτι ουτε οι συσκευες , ουτε τα υγρα ειναι βλαβερα για την υγεια μας (σαν συνολο)
 

Μηνύματα
25
Reaction score
60
μια από τα ίδια,ακόμα κ με τους drippers που είναι αστείο.o_O

κάτι άσχετο που παρατήρησα στο ταξίδι με το αυτοκίνητο,για όσους έχουν ατμοποιητές με δοχείο του οποίου η αντίσταση είναι στο κάτω μέρος (nautilus russian kayfun protank κτλ) αν δείτε οτι ανεβαίνετε υψόμετρο να έχετε το ατμιστήρι ανάποδα αλλιώς με την αλλαγή της ατμοσφαιρικής πίεσης έχουν μια μικρή διαρροή (~0.5ml) μέχρι να υπάρξει ισορροπία ξανά μέσα κ έξω από το δοχείο.
το ήξερα για την απογείωση σε αεροπλάνο αλλά συμβαίνει κ με το αυτοκίνητο.

Οι καλυτεροι για τετοιες περιπτωσεις , ειναι οι ατμ/τες που μεσα εχουν απορροφητικο υλικο sera , φιλτρο απορροφητηρα άκαυστο.
Οι ατμ/τες αυτοι , δεν επηρεαζονται απο την διαφορα της πιεσης ειτε σε αυτ/το , ειτε σε αερ/νο.
 









Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
To νεο αποκτημα!
Kayfun lite plus clone & Chi You clone.
Μολις εστησα τον kayfun με 30αρι συρμα,5 σπειρες και η αντισταση βγηκε 0,7. Στις πρωτες τζουρες μου εφερε λιγο καμμενο,αλλα τωρα ειναι ολα ενταξει. Απο ντουμανι καλο,αλλα οχι οπως το περιμενα.Το σφυριγμα του ατμποποιητη ειναι ελαχιστο και οχι ενοχλητικο.


Η κατασκευη και των δυο ειναι απιστευτα καλες.

 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.798
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top