Με εκνευρίζει

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Νέο νήμα για να γράφουμε καθημερινές καταστάσεις που μας χτυπάνε στα νεύρα.

Ξεκινάω:

* Με εκνευρίζουν αυτοί που για να καλέσουν το ασανσέρ πατάνε και τα δύο κουμπιά (πάνω/κάτω) και το "αναγκάζουν" να σταματάει σε κάθε όροφο χωρίς λόγο. Όταν ανοίξει η πόρτα, ρωτάνε κιόλας "Πού πάει;"...
Οι ίδιοι πολλές φορές βιάζονται να μπουν πριν βγουν οι άλλοι.

* Τα καθημερινά τηλεφωνήματα στο σπίτι και στο κινητό (σε αριθμούς που έχω δηλώσει ότι δεν επιθυμώ να εμφανίζονται σε καταλόγους) από παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για τη σούπερ προσφορά.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
* Tα τηλεφωνήματα όντως με εκνευρίζουν αφάνταστα. Μόνο που έχω μεγαλύτερη ποικιλία: έχω και προσφορές για δάνεια από τράπεζες (!!!), αλλά και τη Nova.

* Oι (συνήθως ηλικιωμένοι) που βρίσκονται μπροστά ή πίσω σου σε ουρά, κι έχουν φάει δέκα σκελίδες σκόρδο για την πίεση.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Εμένα μ' εκνευρίζει το ίδιο πράγμα κάθε μέρα: βιάζομαι να πάω στη δουλειά μου και πάντα στη λ. Λαμπράκη, κάποιο ογκώδες όχημα-συνήθως φορτηγό κυκλοφορει μπροστά μου πιάνοντας χώρο μιάμισης λωρίδας ενώ η μισή που απομένει ειναι επίσης πιασμένη απο παρανόμως σταθμευμένα αυτοκίνητα. Το αποτέλεσμα ειναι να αναγκάζομαι να κινούμαι με 30χλμ/ ώρα για μια απόσταση περίπου 5 χιλιομέτρων
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
Ωχ, τι μου θύμισες τα οδηγικά; :mad:

* Με νευρίζουν οι ξύπνιοι, που ενώ βλέπουν ότι η κίνηση είναι σταματημένη, κλείνουν τη διασταύρωση και κάνουν και το μ@λ@κα από πάνω, κοιτάζοντας αλλού.
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Νέο νήμα για να γράφουμε καθημερινές καταστάσεις που μας χτυπάνε στα νεύρα.

Ξεκινάω:

* Με εκνευρίζουν αυτοί που για να καλέσουν το ασανσέρ πατάνε και τα δύο κουμπιά (πάνω/κάτω) και το "αναγκάζουν" να σταματάει σε κάθε όροφο χωρίς λόγο. Όταν ανοίξει η πόρτα, ρωτάνε κιόλας "Πού πάει;"...
Οι ίδιοι πολλές φορές βιάζονται να μπουν πριν βγουν οι άλλοι.

* Τα καθημερινά τηλεφωνήματα στο σπίτι και στο κινητό (σε αριθμούς που έχω δηλώσει ότι δεν επιθυμώ να εμφανίζονται σε καταλόγους) από παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για τη σούπερ προσφορά.
Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ "ΠΑΤΑ 5-6 ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ."

ΤΟ ΜΠΑΣΕ/ΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ,ΤΡΟΛΕΥ,ΜΕΤΡΟ ΙΣΧΥΕΙ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ ΟΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΠΡΩΧΝΟΝΤΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ.

Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΗΛΙΘΙΟΥ/ΑΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΠΑΤΑΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΩΣΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ 7-8-9 ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΑ ΑΣΑΝΣΕΡ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΜΕΑ,ΓΕΡΟΝΤΙΑ,ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΝΟΥΝ ΑΠΕΞΩ!!!!!!!

Ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ, ΚΡΕΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΟΡΤΙΕΡΗΣ ΤΟΥ......
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Όταν περιμένεις να στρίψεις σε φανάρι και έρχονται οι εξυπνάκηδες που περνώντας όλη τη σειρά μπαίνουν πρώτοι. Και επειδή συνήθως στέκονται μπροστά από το φανάρι, δεν βλέπουν το πράσινο, ή ακόμα κι αν το βλέπουν δεν "συγκινούνται" γιατί θα περάσουν ούτως ή άλλως, οπότε καθυστερούν και δεν προλαβαίνουν οι υπόλοιποι.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Προσπαθείς ώρα να περάσεις τον μπροστινό σου που πηγαίνει με το πάσο του. Τον πιάνει κόκκινο και βλέπεις ότι η μία από τις δύο λωρίδες είναι άδεια. Μόλις πας δίπλα του, χώνεται μπροστά σου παπάκι δικάβαλο που για να ξεκινήσει θέλει σπρώξιμο. :D
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Με εκνευρίζει όταν μηχανάκια κάνουν επικίνδυνες σφήνες σε... μηχανάκια!!!!
Πού πα ρε γμμνε??????? Δεν μας φτάνουν οι κουτάκιδες, έχουμε και το σινάφι μας να μας γ@μ@ει?!?!?!?!?!?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
Με εκνευρίζει όταν μηχανάκια κάνουν επικίνδυνες σφήνες σε... μηχανάκια!!!!
Πού πα ρε γμμνε??????? Δεν μας φτάνουν οι κουτάκιδες, έχουμε και το σινάφι μας να μας γ@μ@ει?!?!?!?!?!?
Θες τώρα να πιάσουμε τα μηχανάκια; :mad:

Παράδειγμα: Βασ. Σοφίας, ύψος Λέσχης Αξιωματικών. Πας στην αριστερή λωρίδα, στη μεσαία άλλο αυτοκίνητο, ανάμεσα στα δύο περνάει μηχανάκι, κι έχεις και το μ@λάκα από απέναντι να έχει μπει στη λωρίδα σου, και να σου κουνάει εκνευρισμένος το χέρι, γιατί δεν πας δεξιά, αφού τον εμποδίζεις κι από πάνω. Τον πατάς, ή δεν τον πατάς;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
Έχω κι άλλα. :p

Φανάρι κόκκινο. Έρχεται η ορδή των δίτροχων και πιάνει όλη τη διάβαση πεζών, για να ξεκινήσουν πρώτοι στο φανάρι. Οι πεζοί; Ποιός τους χ@ζει;
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Αν και μηχανάκιας, ναι, έχουμε καμπόσους στ' @ρχιδιστάν!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.324
Reaction score
93.910
Η Ελλάδα πρέπει να είναι από τις ελάχιστες χώρες που οι πεζοί περπατάνε στο δρόμο (κι εκνευρίζονται αν πάει να περάσει τροχοφόρο) και οι μηχανές πηγαίνουν απ' τα πεζοδρόμια.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Με εκνευριζει αυτος που μεσα σε κλειστο χωρο ...κλανει με τροπο και σιγα σιγα γυρναει και καλα ψαχνοντας για το ποιος το εκανε και χαμηλοφωνα αναρωτιεται....ποιος πο@στης εκλασε ????:mad::mad:
 



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Εμένα με εκνευρίζει το εθνικό μας σπορ .
Το κράτος είναι πάντα οι άλλοι
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
Εμένα μου τη δίνει το μισό aca και ολόκληρο το avclub. Επίσης μου τη δίνει ο Μελίδης όταν καίει τα μπιφτέκια και τις μπριζόλες. Ψήστης σου λέει μετά...
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.404
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top