Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Εντάξει το ότι είναι σκόνη είναι μια εκτίμηση, όπως λες κι εσύ. Μπορεί να ισχύει, μπορεί και όχι. Βέβαια κι αυτοί το λένε αβασάνιστα. Αν το χρονικό διάστημα επισκευής που σου έδωσαν είναι μικρό και δεν υπάρχει extra κόστος, γιατί να μην τον δώσεις;
Αλλιώς καταφεύγεις σε κάποιον τρίτο.
Μου είπαν περιπου ενα μηνα και θα πληρωσω μονο τα εξοδα αποστολης προς την Octabit. Στην επιστροφη την αποστολη θα την χρεωθουν αυτοι.
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Παιδια ειδα χθες το αβαταρ 3d και επαθα πλακα. Φοβερο 3d ενοιωθα οτι ειχα μπει μεσα στην ταινια!
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Παιδια ειδα χθες το αβαταρ 3d και επαθα πλακα. Φοβερο 3d ενοιωθα οτι ειχα μπει μεσα στην ταινια!
Την έχω αγοράσει την ταινία!!! Απίστευτο 3D!!!
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Τελικά, το πρόβλημα που είχα με τον βιντεοπροβολέα μου και με την μπλε μεγάλη κουκίδα, που μου εμφάνιζε στο αριστερό μέρος της οθόνης, δεν ήταν μόνο θέμα σκόνης, η οποία έκανε πάρτυ, μέσα στο μηχάνημα! Βρέθηκε πάνω σε ένα από τα χρωματικά φίλτρα, μια στάμπα σαν παγωμένο μέλι - κερί...(;;;)!!!

Μετά από μερες, αλλά και πολλές ώρες, επάνω από τα...ενδότερα του Epson 9000, η λύση βρέθηκε και η επισκευή ολοκληρώθηκε! Ο βιντεοπροβολέας, σαν καινούριος!!!

Φυσικά όλ' αυτά δεν συνέβησαν με τις δικές μου, σχεδόν ανύπαρκτες γνωσεις, στο αντικείμενο, αλλά ούτε και με τη συμβολή της επίσημης αντιπροσωπείας!

Συνεργάσιμος, ενημερωμένος, φιλικός, άμεσος, αποτελεσματικός! Μαντέψτε, σε ποιον αναφέρομαι...! :622:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.696
Reaction score
94.737
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Στον Κεφάλα; :119:
 





Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Τελικά, το πρόβλημα που είχα με τον βιντεοπροβολέα μου και με την μπλε μεγάλη κουκίδα, που μου εμφάνιζε στο αριστερό μέρος της οθόνης, δεν ήταν μόνο θέμα σκόνης, η οποία έκανε πάρτυ, μέσα στο μηχάνημα! Βρέθηκε πάνω σε ένα από τα χρωματικά φίλτρα, μια στάμπα σαν παγωμένο μέλι - κερί...(;;;)!!!

Μετά από μερες, αλλά και πολλές ώρες, επάνω από τα...ενδότερα του Epson 9000, η λύση βρέθηκε και η επισκευή ολοκληρώθηκε! Ο βιντεοπροβολέας, σαν καινούριος!!!

Φυσικά όλ' αυτά δεν συνέβησαν με τις δικές μου, σχεδόν ανύπαρκτες γνωσεις, στο αντικείμενο, αλλά ούτε και με τη συμβολή της επίσημης αντιπροσωπείας!

Συνεργάσιμος, ενημερωμένος, φιλικός, άμεσος, αποτελεσματικός! Μαντέψτε, σε ποιον αναφέρομαι...! :622:
Ευχαριστώ πολύ λοιπόν, το Μανώλη Καστρούνη! Επαγγελματίας!!! :615:
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Μήπως γνωρίζετε, αν υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσω εξωτερικό φακό στον Epson tw9000, για επιπλέον ζουμ; Έχει λίγο περιθώριο ακόμη η οθόνη μου, το οποίο θα ήθελα να "γεμίσω". :609: :139:

Η οθόνη βρίσκεται στα τρία μέτρα και το ζούμ το έχω στο τέρμα!!!
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Μήπως γνωρίζετε, αν υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσω εξωτερικό φακό στον Epson tw9000, για επιπλέον ζουμ; Έχει λίγο περιθώριο ακόμη η οθόνη μου, το οποίο θα ήθελα να "γεμίσω". :609: :139:

Η οθόνη βρίσκεται στα τρία μέτρα και το ζούμ το έχω στο τέρμα!!!

Δυστυχώς όχι, Ακόμη και η χρήση αναμορφικού φακού δεν θα φερει αποτελεσμα. Δεν μιλω φυσικά για το κόστος που θα είναι πολλαπλάσιο της τιμής αγοράς του προβολέα.
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Δυστυχώς όχι, Ακόμη και η χρήση αναμορφικού φακού δεν θα φερει αποτελεσμα. Δεν μιλω φυσικά για το κόστος που θα είναι πολλαπλάσιο της τιμής αγοράς του προβολέα.
Οκ, το αποφάσισα! Αύριο γκρεμίζω τον τοίχο, μόνο πίσω από το σημείο που βρίσκεται ο βιντεοπροβολέας, προκειμένου να μεγαλώσει η εικόνα στην οθόνη μου κι ας βγαίνω σε...ακάλυπτο!!! :602:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.696
Reaction score
94.737
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Αυτός είσαι! :119:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.250
Reaction score
8.775
Re: Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Οκ, το αποφάσισα! Αύριο γκρεμίζω τον τοίχο, πίσω ακριβώς από το σημείο που βρίσκεται ο βιντεοπροβολέας, προκειμένου να μεγαλώσει η εικόνα στην οθόνη μου κι ας βγαίνω σε...ακάλυπτο!!! :602:
That's the spirit!!!:205:
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Γιατί το refresh rate στο menu του Epson, δεν το έχω δει ποτέ να βρίσκεται στο 59 ή 60; Πάντα βρίσκεται, αν θυμάμαι καλά, περίπου στο 29 και κάτι...Μήπως κάτι δεν κλειδώνει σωστά; Το καλώδιό μου είναι δεκάμετρο HDMI 1.3 με σύνδεση στο PS3. Παίζει ρόλο αυτό;
 

Μηνύματα
52
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Λοιπόν, κάποια πρώτα συμπεράσματα

- 3D σε τηλεόραση πλέον για μένα δεν νοείται, ...
Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα!!! Οι περισσότεροι έχουν ηχητικό σύστημα 5.1 και παρακολουθούν ταινίες σε τηλεόραση μη σου πω και σε laptop και λένε ότι έχουν Home Cinema...Ακόμη και οι εταιρίες, κακώς για μένα, πουλάνε ηχητικά συστήματα και τα διαφημίζουν ως Home Cinema. Home sound cinema ή κάπως έτσι θα έπρεπε να τα λένε...Και το φωνάζω σε κάθε ευκαιρία...Αίσθηση CINEMA στο σπίτι, μπορεί να σου προσφέρει μόνο ΤΟ ΠΑΝΙ ΠΡΟΒΟΛΗΣ!!!!! :neo:
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Απάντηση: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Παιδια επειδη εχω λευκο πανι και το φως που αντανακλαται στο χωρο ειναι πολυ , τιαποτελεσμα μπορει να ειχα αν χρησιμοποιουσα ενα hoya hmc neutral filter?
 


Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Re: Παρουσίαση: Ο νέος Epson EH-TW9000

Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα!!! Οι περισσότεροι έχουν ηχητικό σύστημα 5.1 και παρακολουθούν ταινίες σε τηλεόραση μη σου πω και σε laptop και λένε ότι έχουν Home Cinema...Ακόμη και οι εταιρίες, κακώς για μένα, πουλάνε ηχητικά συστήματα και τα διαφημίζουν ως Home Cinema. Home sound cinema ή κάπως έτσι θα έπρεπε να τα λένε...Και το φωνάζω σε κάθε ευκαιρία...Αίσθηση CINEMA στο σπίτι, μπορεί να σου προσφέρει μόνο ΤΟ ΠΑΝΙ ΠΡΟΒΟΛΗΣ!!!!! :neo:
καλα τα λες
.....αλλα μην λες πανι την οθονη.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top