Τι είδαμε, τι θα δούμε

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.326
Reaction score
93.916
A Most Wanted Man (2014)

View attachment 40725

Ταινία κατασκοπίας που δεν έχει όπλο ούτε σε φωτογραφία...
Έκανα φιλότιμες προσπάθειες. Κατάφερα να το ολοκληρώσω σε δύο βδομάδες, βλέποντας 10 λεπτά τη φορά πριν με πάρει ο ύπνος.
Κάθε φορά το πήγαινα και 5 λεπτά πίσω για να θυμηθώ τι γινόταν. Κι όταν τέλειωσε έμεινα με την απορία. Γιατί αρέσουν αυτές οι ταινίες; Μπλα-μπλα τσιγάρο, μπλα-μπλά γκριμάτσες, μπλα-μπλα ησυχία.

Η ιστορία είναι του John le Carré και παίζει ο Philip Seymour Hoffman. Εεεε, και;

2/10
Έβλεπες την ταινία ή απλά έπαιζε κι εσύ έκανες δουλειές; :p
:laugh:
εντάξει δεν είναι james bond με μπαμ μπουμ, έχει σχετικά αργό ρυθμό όχι τόσο όμως που να το βαρεθείς, νομίζω ότι είναι κυρίως οι ερμηνείες και το σενάριο που με έκανε να δώσω 7, είναι περισσότερη περιγραφική των καταστάσεων ταινία παρά ψυχογραφικη των χαρακτήρων, δείχνει μια άλλη πλευρά της μυστικής κατασκοπείας χωρίς bond και bourne και μου αρέσει που στο τέλος σε αφήνει με τη γεύση ότι όλα είναι πολυδιάστατα και ο καθένας μας αναγκαστικά τα βλέπει από τη δική του οπτική γωνία που δεν είναι κατά ανάγκη ούτε σωστή αλλά ούτε και πλήρης.
Αυτό το ξέρουμε και χωρίς την ταινία. :D
Καλοί ηθοποιοί, μάπα ταινία. 5/10

Τελικά, πολλές οι φόλες τελευταία...:thumbsdown:
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Παιδες δειτε το , και εγω προσπαθω να ταυτιστω μερικως-ολικως με οποιους βαθμολογουν, για να εχω ενα μπουσουλα, δοκιμαστε με:whistling:..
ειδα και το Grand Seduction 7\10 Ευχαριστη πρωτοτυπη εξυπνη,αν και προβλέψιμη ως προς το τελος αυτης , βεβαια ξερω κανα δυο που θα της εβαζαν υψηλοτερη, ισως γιατι η ζωη τους ταυτιζεται με του πρωταγωνιστη, που ξερετε μπορει να εισαστε και εσεις ενας απο αυτους και να τσιμπησει το κατι της ;)..
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
The Expendables 3 (2014)



Είναι πολύ ευχάριστο να ξέρεις από πριν τι θα δεις. Μου αρέσουν οι προβλέψιμες ταινίες που καλύπτουν τις ορέξεις μου. Για τον ίδιο λόγο που όταν θέλω να ακούσω μουσική, επιλέγω εγώ τα κομμάτια και δεν πρόκειται να ακούσω ραδιόφωνο. Οι εκπλήξεις είναι 99% αρνητικές.

Το "The Expendables" είναι μία καλογυρισμένη περιπέτεια, από αυτές που σπάνια πια βρίσκεις. Και δεν μ' ενδιαφέρει αν οι γερασμένοι παλαίμαχοι δείχνουν λίγοι για τέτοιου είδους ταινίες, από τη στιγμή που η νέα φουρνιά ηθοποιών δεν παίζει σε αντίστοιχες περιπέτειες λόγω αλλαγών στα target groups της εποχής μας.


Λίγα λόγια, αρκετή δράση, ένας υπέροχος Wesley Snipes, σε μία ταινία καθαρά για αντρικό κοινό. Λάθη, σεναριακά κενά και άλλες τέτοιες αναζητήσεις, είναι ανάξια μνείας σε μία τέτοια διασκεδαστική ταινία.

7,5/10

imdb
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.326
Reaction score
93.916
Παιδες δειτε το , και εγω προσπαθω να ταυτιστω μερικως-ολικως με οποιους βαθμολογουν, για να εχω ενα μπουσουλα, δοκιμαστε με:whistling:..
ειδα και το Grand Seduction 7\10 Ευχαριστη πρωτοτυπη εξυπνη,αν και προβλέψιμη ως προς το τελος αυτης , βεβαια ξερω κανα δυο που θα της εβαζαν υψηλοτερη, ισως γιατι η ζωη τους ταυτιζεται με του πρωταγωνιστη, που ξερετε μπορει να εισαστε και εσεις ενας απο αυτους και να τσιμπησει το κατι της ;)..
Δεν άντεξα ούτε 20 λεπτά... Κάτι πρέπει να μου συμβαίνει τελευταία. :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.211
The Expendables 3 (2014)



Είναι πολύ ευχάριστο να ξέρεις από πριν τι θα δεις. Μου αρέσουν οι προβλέψιμες ταινίες που καλύπτουν τις ορέξεις μου. Για τον ίδιο λόγο που όταν θέλω να ακούσω μουσική, επιλέγω εγώ τα κομμάτια και δεν πρόκειται να ακούσω ραδιόφωνο. Οι εκπλήξεις είναι 99% αρνητικές.

Το "The Expendables" είναι μία καλογυρισμένη περιπέτεια, από αυτές που σπάνια πια βρίσκεις. Και δεν μ' ενδιαφέρει αν οι γερασμένοι παλαίμαχοι δείχνουν λίγοι για τέτοιου είδους ταινίες, από τη στιγμή που η νέα φουρνιά ηθοποιών δεν παίζει σε αντίστοιχες περιπέτειες λόγω αλλαγών στα target groups της εποχής μας.


Λίγα λόγια, αρκετή δράση, ένας υπέροχος Wesley Snipes, σε μία ταινία καθαρά για αντρικό κοινό. Λάθη, σεναριακά κενά και άλλες τέτοιες αναζητήσεις, είναι ανάξια μνείας σε μία τέτοια διασκεδαστική ταινία.

7,5/10

imdb
σενάριο Sylvester Stalone, και μόνο για αυτό πρέπει να μαζέψω κουράγιο να το δω
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.326
Reaction score
93.916
Βρήκα ταινία που θα αρέσει στον xfader:
Desert Dancer (2014)

Afshin Ghaffarian risks everything to start a dance company amidst his home country of Iran's politically volatile climate and the nation's ban on dancing.

Τα έχει όλα! :rofl:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.211
Περίεργες απαιτήσεις έχεις από τέτοιες ταινίες ρε Βασίλη.
γιατί να μην έχω προσδοκίες από τη νέα στροφή στην καριέρα του αγαπημένου μας sylvester; από που ξεκίνησε και που έφτασε :whistling:
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Από που ξεκίνησε νομίζω το ξέρουν οι πιο πολλοί!Δε χρειάζεται να πούμε περισσότερα και κυρίως να βάλουμε φωτό!;)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Βρήκα ταινία που θα αρέσει στον xfader:
Desert Dancer (2014)

Afshin Ghaffarian risks everything to start a dance company amidst his home country of Iran's politically volatile climate and the nation's ban on dancing.

Τα έχει όλα! :rofl:
Πες μου τώρα ειλικρινά. Δεν πρέπει να έχεις λάσκα μερικές βίδες για να δεις αυτό το αραβούργημα; :rolleyes:
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top