Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.741
Reaction score
43.205
Αυτά τρώγονται κι έτσι, μη κάνεις τίποτα.

Δοκίμασε ένα να δεις.
Έδωσα ένα στη γάταμ και όντως έχεις δίκιο :biggrin:

Εσένα άμα σε πετύχω με το ματρακά που έχς για μοτοσακό, θα σε κοπεί το γέλιο :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.559
Reaction score
126.310
Έδωσα ένα στη γάταμ και όντως έχεις δίκιο :biggrin:
Γάτες, σκυλιά, αρκούδες, γλάροι, πελεκάνοι, γεράκια κι αετοί, ένα σωρό ζωντανά, κι αθρώποι, το ίδιο είναι, τρώγονται έτσι αυτά σε λέω, δοκίμασε δοκίμασε. Έχουν και ωμέγκα 3 να λάμπεις λέμε.

Μεις φάγαμε χθες 2 κιλά γαρίδες, εδώ στο σπίτι, εσύ θα τις έλεγες κι ωμές. Ε, ήταν ελαφρώς αχνιστές, και μπαμπάτσικες, λουκούμια λέμε. Γλυκό κουταλιού.

Οι γαρίδες είναι όπως και τα μύδια, τα αχνιστά. Θέλει λίγο, όχι να γίνουν πετσιά, και κρασάκι και μυρωδικά. Άμα ψηθούν όπως συνήθως στις ταβέρνες, γίνονται πετσιά και χάνουν την γεύση τους, δεν έχουν νόημα.
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.724
Reaction score
38.244
... αυτη ειναι η διπλη διαφοροποιηση εναντι των σαρκοφορων, οτι το μαγειρεμα στη περιπτωση το αναγαγει σε υψηλη τεχνη και αισθητικη, και δευτερων οτι δεν χρειαζεται ολοκερο το ανθρωπινο σωμα προς βρωση..
και μερικες συνταγες:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.741
Reaction score
43.205
Γάτες, σκυλιά, αρκούδες, γλάροι, πελεκάνοι, γεράκια κι αετοί, ένα σωρό ζωντανά, κι αθρώποι, το ίδιο είναι, τρώγονται έτσι αυτά σε λέω, δοκίμασε δοκίμασε. Έχουν και ωμέγκα 3 να λάμπεις λέμε.
Δεν χρειάζομαι επιπλέον λάμψη, λάμπω σαν κωλοφωτιά :biggrin:
Μόλις τα καθάρισα, με γάντια φυσικά, τώρα έχω βάλει τα χέρια μέσα σε νερό με χλωρίνη και περιμένω να ξεμυρίσουν, θα βάλω λίγη χλωρίνη και μέσα στα ρουθούνια, αν χρειαστεί θα κάνω μπάνιο με συμπυκνωμένη χλωρίνη...
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.559
Reaction score
126.310
Πολύ ψήσιμο δε χρειάζεται τίποτα, μόνο το σωστό αλάτι χρειάζονται, όχι ο,τι κι ο,τι.

Να, διάλεξε ένα από τ'αλάτχια μου, οχτώ διαφορετικά αλάτχια έχω, ένα για κάθε χρήση:
(κι ένα μαύρο πιπέρι υπάρχει στη φωτογραφία, αυτό τέρμα πίσω αριστερά)

1000011377.jpg


Μπριτζόλα από μπριτζόλα, άλλο αλάτι θέλει. 😎


ΥΓ. Αλάτι σε φλέικς έχω στο ντουλάπι, σε σακούλι. Άλλη χρήση.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.559
Reaction score
126.310
Αλάτι Light έχεις; :biggrin:
Γκρι Celtic sea salt δεν έχω, λένε είναι πολύ νόστιμο.

Έχει και πρωτεϊνη μέσα, το λες και λάιτ! 🤪😁😜

Ένα ροζ από Ιμαλάια, δε μ'άρεσε, το'χω στο ντουλάπι. Ορυκτό είναι, όχι θάλασσας. Καλύτερο της θάλασσας.

Σήμερα το πρωί έφαγα 4 αβγά με μπόλικο κόκκινο αλάτι, είναι εξαιρετικός συνδυασμός, νοστιμότατο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.724
Reaction score
38.244
.... βρεξ' τον λιγο στη θαλασσα και φατον.. μη χωλοσκας.. :angel:

ας υποσημειωθει, οτι ολως τυχαιως ακουω αυτο "χριστιανικο γευμα" (δισκαρα, μεγαλος παιχτης!)
 
Last edited:

Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
Εσένα άμα σε πετύχω με το ματρακά που έχς για μοτοσακό, θα σε κοπεί το γέλιο :tongue:
:fuckyou: :rofl: :gotcha:
Δεν χρειάζομαι επιπλέον λάμψη, λάμπω σαν κωλοφωτιά :biggrin:
Μόλις τα καθάρισα, με γάντια φυσικά, τώρα έχω βάλει τα χέρια μέσα σε νερό με χλωρίνη και περιμένω να ξεμυρίσουν, θα βάλω λίγη χλωρίνη και μέσα στα ρουθούνια, αν χρειαστεί θα κάνω μπάνιο με συμπυκνωμένη χλωρίνη...
:rofl::rofl:
 

Μηνύματα
3.145
Reaction score
10.415
Σταμάτα να τρώς μπέργκερ, δεν φτάνουν για όλους :rolleyes:

Εγώ σήμερα πέταξα στο ξυλοφουρνο λίγη Προβατίνα και λίγες πατάτες.
Είχα πολύ ανήφορο σήμερα, άρα είναι λίγο αυτό για μένα View attachment 330373 View attachment 330374
Αμα θες, γίνεσαι πολύ συμπαθητικός για ΠΑΣΟΚτσής. :biggrin:
Εγώ είχα βρει προφυλακτικά με γεύση παγωτό :laugh:
Τι γεύση παγωτό ;:thumbsup:
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.754
Μηνύματα
2.874.817
Members
37.944
Νεότερο μέλος
TasosXalandri
Top