Ψηφιοποίηση βινυλίων και επεξεργασία αρχείων


Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Αν κατάλαβα καλά, αν έχεις κεφαλή ΜΜ, απλά συνδέεις τις εξόδους RCA του πικάπ στις εισόδους Line In/Phono του Korg, το οποίο έχεις συνδεδεμένο μέσω της usb στο pc και κάνεις την εγγραφή με το Audiogate.
Αν τώρα έχεις κεφαλή MC, θα πρέπει να συνδέσεις τις εξόδους του Phono Stage (είτε αυτόνομου, είτε ενσωματωμένου στον ενισχυτή) στις εισόδους Line In/Phone του Korg.
Σωστά ?
 



Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
@VasilisM. υπάρχει κανείς που να φέρνει το συγκεκριμένο Korg Ελλάδα ?
Μέχρι στιγμής, η καλύτερη τιμή στο ebay που βρήκα είναι από την Κύπρο αλλά δυστυχώς δε μπορώ να κάνω την πληρωμή, ούτε μέσω paypal ούτε μέσω πιστωτικής (γ@μώ τα capital control μου μέσα)....:mad::headbang:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
με μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό όμως...? η κάτι με αντικαταβολή από Κύπρο παίζει...?
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
με μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό όμως...? η κάτι με αντικαταβολή από Κύπρο παίζει...?
Να σου πω, τη μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό την σκέφτηκα αλλά είπα πρώτα να δω μήπως υπάρχει τελικά Ελλάδα σε καλή τιμή (έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα βέβαια, γι' αυτό ρώτησα εδώ), για αντικαταβολή δεν το σκέφτηκα αλλά το βλέπω χλωμό, ίδωμεν...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.987
Reaction score
20.511
Να σου πω, τη μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό την σκέφτηκα αλλά είπα πρώτα να δω μήπως υπάρχει τελικά Ελλάδα σε καλή τιμή (έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα βέβαια, γι' αυτό ρώτησα εδώ), για αντικαταβολή δεν το σκέφτηκα αλλά το βλέπω χλωμό, ίδωμεν...
Αν θέλεις κάτι από την Κύπρο, στείλε μου ενα pm. Ζω στην Κύπρο, δεν έχουμε capital controls, μπορώ να σου στείλω οτιδήποτε θέλεις. Γενικά, αν θέλεις βοήθεια στο συγκεκριμένο θέμα, απλά πες μου.
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Αν θέλεις κάτι από την Κύπρο, στείλε μου ενα pm. Ζω στην Κύπρο, δεν έχουμε capital controls, μπορώ να σου στείλω οτιδήποτε θέλεις. Γενικά, αν θέλεις βοήθεια στο συγκεκριμένο θέμα, απλά πες μου.
Σ' ευχαριστώ πολύ για την προθυμία, θα επικοινωνήσω μαζί σου με πμ αν τελικά χρειαστώ βοήθεια, να 'σαι καλά...
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Πριν από λίγο μίλησα με γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών του χώρου και μου είπε (δεν το ήξερε το συγκεκριμένο μηχανάκι) ότι ο εισαγωγέας δεν σκοπεύει να το φέρει Ελλάδα το αμέσως επόμενο διάστημα λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος, άρα η αγορά από εξωτερικό είναι μονόδρομος...
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.987
Reaction score
20.511
Αν καταφέρουμε και βρούμε άκρη με την πληρωμή.....:)
Ρε φιλαράκι, πόσο στοιχίζει το ρημάδι το KORG;:) Στείλε ένα pm να το συζητήσουμε, μην ανησυχείς, δεν δαγκώνω!:cool:
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Ρε φιλαράκι, πόσο στοιχίζει το ρημάδι το KORG;:) Στείλε ένα pm να το συζητήσουμε, μην ανησυχείς, δεν δαγκώνω!:cool:
Σου έστειλα πμ...:D
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Μόλις πριν από 1 λεπτό ξαναπροσπάθησα, πιο πολύ για πλάκα, και μπόρεσα να ολοκληρώσω την αγορά μέσω ebay, οπότε περιμένω την άφιξη του Korg (από Κύπρο βεβαίως βεβαίως).....:party:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.987
Reaction score
20.511
Τέλος καλό, όλα καλά! Άντε, με την παραλαβή, αναμένουμε αναλυτική παρουσίαση κι εντυπώσεις από τη διαδικασία και το αποτέλεσμα της ψηφιοποίησης!
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Εννοείται ότι θα υπάρξει παρουσίαση και εντυπώσεις, είμαι κι εγώ περίεργος να δω τι ψάρια θα πιάσω...:D
 

Μηνύματα
1.499
Reaction score
2.826
Εδώ και μερικές μέρες παρέλαβα το καινούργιο μου πικάπ, ένα Project RPM3 Carbon με κεφαλή Ortofon 2M Silver, το οποίο είναι στη διαδικασία του στρωσίματος...
Μέσα στις επόμενες ημέρες έρχεται το Korg και το Spin Clean (χειροκίνητο πλυντήριο δίσκων) και ξεκινάω δουλειά !!
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Εδώ και μερικές μέρες παρέλαβα το καινούργιο μου πικάπ, ένα Project RPM3 Carbon με κεφαλή Ortofon 2M Silver, το οποίο είναι στη διαδικασία του στρωσίματος...
Μέσα στις επόμενες ημέρες έρχεται το Korg και το Spin Clean (χειροκίνητο πλυντήριο δίσκων) και ξεκινάω δουλειά !!
Α, ωραία! Και ανεβάζεις τις ψηφιοποιήσεις σου στο Google Drive για να τις παίρνουμε κι εμείς! :lolsign:
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.965
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top