ενεργα monitor...


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
oh yes...

ε "στησε" μια ορε...τωρα εχουν απλοποιηθει οι διαδικασιες στο ellada:D:)

παντως επειδη θελουν να πουλησουν νομιζω οτι και να μην εχεις επιχ/ση, με συνεννοηση μαζι τους, ισως βρεθει λυση...ισως...δε χανει κανεις να το προσπαθησει αν θελει...επειδη βασικα ειπαν και αυτο στο mail...
It may be that you abandoned your cart for another reason, and if you would be able to let me know what that is, then I will see if we can assist you further.
ισως, λοιπον...maybe...perhaps...there is a chance...one in a million:D

εγω και παλι, βρισκω το κουτακι ακριβο...πανεμορφο, αλλα ακριβο
 
Last edited:

Μηνύματα
640
Reaction score
535
Εγώ πάλι χτύπησα το nuc με τον i3 3217.
Πήρα την έκδοση χωρίς ethernet, με 1 hdmi και thunderbolt, που την έχουν 100 ευρώ κάτω από την έκδοση με ethernet. Μια usb ethernet έχει 10-15 ευρώ οπότε κομπλέ.
Μνήμη είχα 4gb από αναβάθμιση που είχα κάνει στο macbook. Πήρα κι έναν 60άρη kingston msata, και με 220 ευρώ έφτιαξα μηχανάκι.
Με win8.1 πάει άψογα. Ήδη δοκιμάστηκε με ταινίες σε xbmc και streamάροντας σε dirac, όλα κομπλέ.

Πολύ θα ήθελα ένα mac mini, αλλά το nucάκι (αν και δεν είναι το ίδιο πράγμα) μου'ρθε 400 ευρώ φτηνότερα...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Εγώ πάλι χτύπησα το nuc με τον i3 3217.
Πήρα την έκδοση χωρίς ethernet, με 1 hdmi και thunderbolt, που την έχουν 100 ευρώ κάτω από την έκδοση με ethernet. Μια usb ethernet έχει 10-15 ευρώ οπότε κομπλέ.
Μνήμη είχα 4gb από αναβάθμιση που είχα κάνει στο macbook. Πήρα κι έναν 60άρη kingston msata, και με 220 ευρώ έφτιαξα μηχανάκι.
Με win8.1 πάει άψογα. Ήδη δοκιμάστηκε με ταινίες σε xbmc και streamάροντας σε dirac, όλα κομπλέ.

Πολύ θα ήθελα ένα mac mini, αλλά το nucάκι (αν και δεν είναι το ίδιο πράγμα) μου'ρθε 400 ευρώ φτηνότερα...
μια χαρα...με γειες...καπως ετσι θα "παιχτει" και εδω το σηριαλ...ωραιο το mac, αλλα καλα και τα 400 που γλιτωσες...

αλλωστε για συγκεκριμενες χρησεις θα δουλευει...τα υπολοιπα στο regular...

αν και το κουτακι της tranquilpc, ειναι πολυ ομορφο (ειδικα στην εκδοση gun metal grey), αθορυβο, παιρνει εξτρα σκληρο δισκο 2,5 " στη κατω μερια κλπ κλπ, παρολαυτα, για νορμαλ χρηση, νομιζω και γω οτι ενα απλο nuc σαν αυτα που ειπαμε πιο πανω, μια χαρα θα δουλεψει (εννοω αθορυβα)
 

Y

Yiannis_B

Guest
Εγώ πάλι χτύπησα το nuc με τον i3 3217.
Πήρα την έκδοση χωρίς ethernet, με 1 hdmi και thunderbolt, που την έχουν 100 ευρώ κάτω από την έκδοση με ethernet. Μια usb ethernet έχει 10-15 ευρώ οπότε κομπλέ.
Μνήμη είχα 4gb από αναβάθμιση που είχα κάνει στο macbook. Πήρα κι έναν 60άρη kingston msata, και με 220 ευρώ έφτιαξα μηχανάκι.
Με win8.1 πάει άψογα. Ήδη δοκιμάστηκε με ταινίες σε xbmc και streamάροντας σε dirac, όλα κομπλέ.

Πολύ θα ήθελα ένα mac mini, αλλά το nucάκι (αν και δεν είναι το ίδιο πράγμα) μου'ρθε 400 ευρώ φτηνότερα...
Το ίδιο έφτιαξα, αλλά αν το ξαναέκανα, θα αγόραζα αυτό, και τέλος.
http://www.legitreviews.com/intel-nuc-kit-d54250wykh-review_133823
Μόνο και μόνο για την ποικιλία σε SSD (ένας EVO θα ήταν ότι πρέπει..), άσε που αρχικά μπορείς να ρίξεις το κόστος βάζοντας έναν παραπεταμένο 2,5 σκληρό....
Καλύτερα γραφικά, USB3, display port 1.2 για καμιά οθόνη με ανάλυση πάνω από 1080,...
(και σε ένα kingston msata που έχω, δεν δουλέυει η trim εντολή...)


Μήπως έχουμε ξεφύγει από το θέμα? :)
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Το ίδιο έφτιαξα, αλλά αν το ξαναέκανα, θα αγόραζα αυτό, και τέλος.
http://www.legitreviews.com/intel-nuc-kit-d54250wykh-review_133823

Μήπως έχουμε ξεφύγει από το θέμα? :)
δεν εχουμε ξεφυγει καθολου Γιαννη...μια χαρα παει...στηνουμε το ενεργα, οπως πρεπει να στηθουν:D:)

νομιζω οτι πολλοι θα εχουν ερωτησεις τετοιου στυλ...γιατι ωραια, πηραμε τα ενεργα...τα καθιζεις πανω στο pc και καθαρισες?
οποτε βοηθαει...εμενα τουλαχιστον:D:p

ενεργα+dac+nuc (με linux ή foobar) και μετα λεμε συνολικες εντυπωσεις απ το "πακετο"..τουλαχιστον χρησιμοποιωντας το pc-ακι για τα του ηχου...αν αργοτερα παιξει και στα της εικονας, το βλεπουμε...

αλλα δε βρισκω στο skroutz συστημα με το "ψηλο" κουτι, με i3...μονο με i5 μεσα...
η διαφορα στο code name καθε nuc, ειναι το "Η" στο τελος καθε συνθεσης, που τα διαχωριζει απ τα "στανταρ"...ετσι δεν ειναι? (για να μην εχουμε κανα λαθος στη παραγγελια)

στο amazon υπαρχει...
 
Last edited:

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
απο ψυξη πως παει ? πολυ στριμοκωλα τα βλεπω , καλα τα αθορυβα μικρα,εχετε τσεκαρει θερμοκρασιες cpu ?
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
απο ψυξη πως παει ? πολυ στριμοκωλα τα βλεπω , καλα τα αθορυβα μικρα,εχετε τσεκαρει θερμοκρασιες cpu ?
για χρηση σε μουσικη-ταινιες, μαλλον μια χαρα θα τα καταφερνει...θα ναι σχετικα αθορυβο και σε safe θερμοκρασιες...

δεν ειναι desktop replacement...αν θες να παιζεις απαιτητικα games, τρεχεις "βαριες" εφαρμογες (video editing) κλπ, νομιζω οτι καλυπτεσαι καλυτερα, απο το στανταρ pc σου...
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
περσι εκαψε ο μικρος ενα λαπτοπ καλοκαιριατικα(motherboard) με ελαφρα χρηση απο πλευρας προγραμματων οποτε φυσαω το γιαουρτακι μου :D:D
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
περσι εκαψε ο μικρος ενα λαπτοπ καλοκαιριατικα(motherboard) με ελαφρα χρηση απο πλευρας προγραμματων οποτε φυσαω το γιαουρτακι μου :D:D
:D:D

οι "χρηστες" που τα δουλευουν ηδη, θα μας πουν αναλυτικα...
παντως σε μενα που θα χρησιμοποιηθει αρχικα σαν "transport" για μουσικη, αντε και κανα ιντερνετ, (ειδικα αν μπει τελικα linux), τοτε και ο i3 ειναι "too much"...τι θερμοκρασιες να σηκωσει το μπλιμπλικι?

θα ειναι "οντιο νουκ" :prankster:
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
κολαση γινεται στο Gkatεικο λεμεεεεεεεεεεεεεε....χαρες και ανησυχιες βλεπω ο Κρητικαρος μας!!!!!!
Μπραβο παλλικαρι μου......ετσι για να γουσταρουμε ολοι με τα φιλαρακια μας που την ψαχνουν και βρισκουν αυτο που τους ταιριαζει!!!!
ΚΑΨΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με μουσικαρες και ντιμπια νεαρε μου!!!!!!!!!!


τον hard disk μην ξεχασεις να στειλ..:D:D:D:D
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
κολαση γινεται στο Gkatεικο λεμεεεεεεεεεεεεεε....χαρες και ανησυχιες βλεπω ο Κρητικαρος μας!!!!!!
Μπραβο παλλικαρι μου......ετσι για να γουσταρουμε ολοι με τα φιλαρακια μας που την ψαχνουν και βρισκουν αυτο που τους ταιριαζει!!!!
ΚΑΨΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με μουσικαρες και ντιμπια νεαρε μου!!!!!!!!!!

τον hard disk μην ξεχασεις να στειλ..:D:D:D:D
:):):D

τα χουμε κανει λιγο "αχταρμα", αφου για ενεργα ρωταγαμε και σε πισια καταληγουμε, αλλα βαζουμε μερικους κρικους στην "αλυσιδα"...να γινει πιο σωστο το πραμα και βλεπουμε...ο "δρομος" ειναι μεγαλος βεβαια και σεις το ξερετε καλυτερα, αφου σαν μυημενοι στο audio pc, εχετε προ πολλου περασει τα "baby-steps" που κανουμε τωρα...αλλα το καταδυναμην..το δουλευουμε...στο ρελαντι:D

ωστοσο εχω τρελανει το Μιχαλη...εκτος τις βασεις, φτιαχνει ταυτοχρονα το μεγαλο ρακ και ενα μινιατουρα:laugh:
"βλαμμενος" ειμαι:p...ευτυχως εχει κατανοηση

its a deal για τον δισκο κ Βλαση μας...:thumbsup::):)
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Δηλαδής ρε λιβιντόπιδα αν πάρω ένα τέθοιο θα μπορώ να βλέπω ματρόσκες από εξωτερικό σκληρό χωρίς "σπασίματα" στα βαρηά αρχεία, νάχω την ευκολία ενός πισιού στους υπότιτλους και 5.1 ήχο στον av???

Για πέτε, για πέτε...:gamer:
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Δηλαδής ρε λιβιντόπιδα αν πάρω ένα τέθοιο θα μπορώ να βλέπω ματρόσκες από εξωτερικό σκληρό χωρίς "σπασίματα" στα βαρηά αρχεία, νάχω την ευκολία ενός πισιού στους υπότιτλους και 5.1 ήχο στον av???

Για πέτε, για πέτε...:gamer:
κανονικο pc σε σμικρυνση ειναι, με τη διαφορα της ενσωματωμενης καρτας γραφικων, αντι της ξεχωριστης που εχουν τα "κανονικα" pcs...τα παντα ολα κανει...εκτος απο βαρια games...κατα πασα πιθανοτητα ομως δεν αναβαθμιζεται ο επεξεργαστης με αλλον, οπως επισης συμβαινει στα desktop...

παντως εχει πολυ ζητηση το θεμα nuc...μηπως να ανοιγαν οι mod ξεχωριστη ενοτητα?... γιατι μαλλον θα πεσει πολυ ψαξιμο με τα "μπλιμπλικια" αυτα...hardware - software, πως "στηνουμε" αναλογα τη χρηση κλπ κλπ

εγω πχ το θελω τωρα μονο για audio...αλλος θελει για media server...ενα σωρο ερωτησεις
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Δηλαδής ρε λιβιντόπιδα αν πάρω ένα τέθοιο θα μπορώ να βλέπω ματρόσκες από εξωτερικό σκληρό χωρίς "σπασίματα" στα βαρηά αρχεία, νάχω την ευκολία ενός πισιού στους υπότιτλους και 5.1 ήχο στον av???

Για πέτε, για πέτε...:gamer:
Σαμε 7 χρονια γλιεπουμε ετσι τα αρχεια
μας κυριε οδοντογιατρε μου......
και βαρια και αλαφρια αρχεια βλεπομεν αμμασητως βεβαιως βεβαιως με full DTS master audio και λοιπα format......με ενα διπλο κλικ παρακαλω.......με καρφωμενους τους Lav filters και MAD vr...με free software για ολους......παρε κοσμε ενα πραμα!!!

τι αλλο θετε πια απο την ζωη σας κυριε.....
αμα θετε ανοιχτε τον Skype να σας το σεταρομεν ταχιστως !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D
 
Last edited:

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Aγοράκι μου μακρυμάλλικο αν δε με ξαπαταξαναπατά η ραμ μου, διαθέτουτε ενα νταούλι χου σου το οποίον πολλώ μάλλον απέχει απο αυτάς τούτας ταύτας τας μινιατουροκατασκευάς.
Επίσησε τι να μου σκαυποσετάρεις αφού δεν έχω τουτονάς το μαηκροκυτίον??:bigboss:
Αντιλαμβάνομαι την απομεσήμερον ανάγκην σου δια χαλάρωσιν ταυτοχρόνως με την τάσιν χειρός βοηθείας προς εμέ αλλά δεν ημπορώ να συμμετάσχω στην αξιοευχάριστην πρόσκλησίν σου!!:drinks:
Φιλώ θερμώς τας υπάρχουσας ευαισθήτους χορδάς σου και αποστέλλω την συμπαράσταση μου και τους ευγενικούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο λαό σου.:party:
 
Last edited:



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Aγοράκι μου μακρυμάλλικο αν δε με ξαπαταξαναπατά η ραμ μου, διαθέτουτε ενα νταούλι χου σου το οποίον πολλώ μάλλον απέχει απο αυτάς τούτας ταύτας τας μινιατουροκατασκευάς.
Επίσησε τι να μου σκαυποσετάρεις αφού δεν έχω τουτονάς το μαηκροκυτίον??:bigboss:
Αντιλαμβάνομαι την απομεσήμερον ανάγκην σου δια χαλάρωσιν ταυτοχρόνως με την τάσιν χειρός βοηθείας προς εμέ αλλά δεν ημπορώ να συμμετάσχω στην αξιοευχάριστην πρόσκλησίν σου!!:drinks:
Φιλώ θερμώς τας υπάρχουσας ευαισθήτους χορδάς σου και αποστέλλω την συμπαράσταση μου και τους ευγενικούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο λαό σου.:party:
Αγωνιστη Γιωργη.....με την τοποθετησιν μιας οδοντοστοιχιας ανω η κατω,η εστω με την τοποθετησιν 2 πορσελανων(βλεπε μεταλλοκεραμικη αποκατασταση) η με 4 αναγομωσεις παλιων οδονΧιων η εστω και με ενα Ζιρκονιο σου φτιαχνω εναν υπολογιστη καλλιτερο απο του Γκοντολετα και θα βλεπεις τα ξεκωλα τις ματροσκες νερακι....για να μην σου πω οτι θα πηγαινει τα μπλουρεγια ....κοσσα!!!!!!!!!:imtheking:

Μα να εχεις ταμπλετιον και να μην βλεπεις τας ταινιας καθιμενος επι του καναπεως σου?Ζαμε........:hunter::idk:

:fuckyou::roflmao::rolleyes:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.412
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top