80s,90s Garage & Psychedelic Revival







Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Κύριοι,γνωρίζετε αν μπορεί να βρεθεί αυτός ο δίσκος σε βινύλιο;

the headless horsemen - can't help but shake

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Κύριοι,γνωρίζετε αν μπορεί να βρεθεί αυτός ο δίσκος σε βινύλιο;

the headless horsemen - can't help but shake

darkman Ελληνας είναι ο seller (garagepunky), από Αθηνα και trusted, στειλτου mail η παρτον τηλ. εμπαινε και στο site πιο παλια.

http://www.discogs.com/sell/item/276476511
 


S

sk4t4

Guest
Κύριοι,γνωρίζετε αν μπορεί να βρεθεί αυτός ο δίσκος σε βινύλιο;

the headless horsemen - can't help but shake

Χωρις να ειμαι σιγουρος,ο δισκος εχει βγει Αμερικανικος και Ευρωπαικος,οποτε αν ειναι ετσι εννοειται οτι ο Αμερικανικος ακουγεται καλυτερα.
 
Last edited by a moderator:

S

sk4t4

Guest
Κι αυτο γιατι τα master tapes δεν περνουν ποτε τον ωκεανο,εκτος βεβαια αν αγοραστουν,πραγμα που δεν ισχυει στην περιπτωση μας,διοτι η εταιρια[Resonance] ειχε τμημα και στην Αμερικη και η ηχογραφηση εγινε επισης στην Αμερικη.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Κι αυτο γιατι τα master tapes δεν περνουν ποτε τον ωκεανο,εκτος βεβαια αν αγοραστουν,πραγμα που δεν ισχυει στην περιπτωση μας,διοτι η εταιρια[Resonance] ειχε τμημα και στην Αμερικη και η ηχογραφηση εγινε επισης στην Αμερικη.
Sk4t4 τ'εκανες πάλι με τις εμμονές σου τρελλογκαραζιερη, ολα τα ξέρεις. Μονο που σ'αυτη την περίπτωση δεν εχεις δίκιο, η Resonance ειναι Ολλανδική όπως ξέρεις και ο δίσκος κυκλοφόρησε πρώτα στην Ευρώπη το 1987 και 2 χρονια αργοτερα στην Αμερική σε LP και κασσετα. Στη κασσετα χρησιμοποιήθηκαν τα masters πρώτης γενιάς γι'αυτο και η κασσετα ακούγεται πολυ καλυτερα. Sk4t4 ειςαι κουρασμένος πήγαινε για ύπνο εχει πρωινό ξύπνημα αύριο. Θα σε πάρω τηλ στο....κινητό :lol: με USB με ρόδιο να φορτίζει καλυτερα. :focus:Αντε καληνύχτα με ξερανες πάλι βραδιάτικα μετα το χτεσινό κάζο με τον Απόλλωνα, χρειάζομαι αμεςα ύπνο, 2 κολλητά ειναι πολλα δεν αντέχω πλεον στα 28 μου.
 

Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Χωρις να ειμαι σιγουρος,ο δισκος εχει βγει Αμερικανικος και Ολλανδικος,οποτε αν ειναι ετσι εννοειται οτι ο Αμερικανικος ακουγεται καλυτερα.
Απο την ίδια εταιρ(ε)ία έχω τα δύο των babie flies.To πρώτο τους ''Rain'' το έχω Ολλανδικό και το δεύτερο ''a colourful view'' Αμερικάνικο και είναι όπως τα λες ακριβώς!
Εννοείται οτι προτιμώ τις Αμερικάνικες εκδόσεις και ο πωλητής μου είπε οτι είναι τέτοιο,αλλα στο σάιτ γράφει οτι είναι Γερμανικό!;o_O
Να'σαι καλά.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!:drinks:

Απο τη σελίδα του πωλητή:

Notes
Recorded In The Brill Building, NYC, early 1987.

Back cover:
Resonance 33-8708

(P) & © Headles Horsemen 1987 BMI

A division of Semaphore Productions
RESONANCE
P.O. Box 213 - 1740 AE Schagen - The Netherlands
Hellmuth Hirtweg 4 8500 Nürnberg 10 - W-Germany
 
Last edited:


Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
The Headless Horsemen - Not Today - 1987 Garage Rock USA Το δικο μου το βινυλιο που΄'χει κολλημενο ενα αυτοκολλητο τηs HITCH-HYKE RECORDS αναπαραγομενο απο το dual-505 με οδηγει σε ενα παραληρηματικο ξεβιδωμα των κατω ακρων..............χωνομαι στα αυλακια μαζι με τη βελονα και χορευω σεικ
 

S

sk4t4

Guest
Sk4t4 τ'εκανες πάλι με τις εμμονές σου τρελλογκαραζιερη, ολα τα ξέρεις. Μονο που σ'αυτη την περίπτωση δεν εχεις δίκιο, η Resonance ειναι Ολλανδική όπως ξέρεις και ο δίσκος κυκλοφόρησε πρώτα στην Ευρώπη το 1987 και 2 χρονια αργοτερα στην Αμερική σε LP και κασσετα. Στη κασσετα χρησιμοποιήθηκαν τα masters πρώτης γενιάς γι'αυτο και η κασσετα ακούγεται πολυ καλυτερα. Sk4t4 ειςαι κουρασμένος πήγαινε για ύπνο εχει πρωινό ξύπνημα αύριο. Θα σε πάρω τηλ στο....κινητό :lol: με USB με ρόδιο να φορτίζει καλυτερα. :focus:Αντε καληνύχτα με ξερανες πάλι βραδιάτικα μετα το χτεσινό κάζο με τον Απόλλωνα, χρειάζομαι αμεςα ύπνο, 2 κολλητά ειναι πολλα δεν αντέχω πλεον στα 28 μου.
Μην πολυεμπιστευεσαι το Discogs,γιατι και για το cd αναφερει μονο την Ευρωπαικη εκδοση ενω εχει βγει και Αμερικανικη,την οποια εχω.Οσο γι αυτο που λες οτι η κασετα ακουγεται καλυτερα απο το Αμερικανικο βινυλιο,αυτο σιγουρα οφειλεται στην χειρουργικη επεμβαση στην οποια σε υπεβαλλε ο διαιτητης και δεν εχεις συνελθει ακομα,χε,χε,χε.Σε καθε περιπτωση,παντως,για το βινυλιο για τον darkman,μονο το Αμερικανικο.
 

S

sk4t4

Guest
Sk4t4 τ'εκανες πάλι με τις εμμονές σου τρελλογκαραζιερη, ολα τα ξέρεις. Μονο που σ'αυτη την περίπτωση δεν εχεις δίκιο, η Resonance ειναι Ολλανδική όπως ξέρεις και ο δίσκος κυκλοφόρησε πρώτα στην Ευρώπη το 1987 και 2 χρονια αργοτερα στην Αμερική σε LP και κασσετα. Στη κασσετα χρησιμοποιήθηκαν τα masters πρώτης γενιάς γι'αυτο και η κασσετα ακούγεται πολυ καλυτερα. Sk4t4 ειςαι κουρασμένος πήγαινε για ύπνο εχει πρωινό ξύπνημα αύριο. Θα σε πάρω τηλ στο....κινητό :lol: με USB με ρόδιο να φορτίζει καλυτερα. :focus:Αντε καληνύχτα με ξερανες πάλι βραδιάτικα μετα το χτεσινό κάζο με τον Απόλλωνα, χρειάζομαι αμεςα ύπνο, 2 κολλητά ειναι πολλα δεν αντέχω πλεον στα 28 μου.
Και παραδεξου οτι το κινητο μου,λογω επιροδιωμενων επαφων,ακουγεται καλυτερα απο o,τι τα ηχεια σου...
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Μην πολυεμπιστευεσαι το Discogs,γιατι και για το cd αναφερει μονο την Ευρωπαικη εκδοση ενω εχει βγει και Αμερικανικη,την οποια εχω.Οσο γι αυτο που λες οτι η κασετα ακουγεται καλυτερα απο το Αμερικανικο βινυλιο,αυτο σιγουρα οφειλεται στην χειρουργικη επεμβαση στην οποια σε υπεβαλλε ο διαιτητης και δεν εχεις συνελθει ακομα,χε,χε,χε.Σε καθε περιπτωση,παντως,για το βινυλιο για τον darkman,μονο το Αμερικανικο.
Εχω και τις 2 εκδοσεις κι ακούγονται ακριβως το ιδιο. Η κασσετα όπως ειπα όμως ακούγεται καλυτερα, παρ'ολο που την παιζω με ένα budget Aiwa-σιλης :lolsign: Ρε συ sk@t@ και ποιον να πιστεψω αν δεν πιστεψω το Discogs, αλλα πολύ περισοτερο τις κοπιες που εχω και γραφουν ημερομηνίες? Εσενα? :D Αντε παω για αλλαγη τωρα από το χειρουργειο. Με εφτιαξες παλι :p
Ο μονος τροπος για να απαλλαγείς από μενα είναι να δεχτεις να ανταλλάξουμε nicknames. :lol:
 



Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top