80s,90s Garage & Psychedelic Revival


S

sk4t4

Guest
The Headless Horsemen - Not Today - 1987 Garage Rock USA Το δικο μου το βινυλιο που΄'χει κολλημενο ενα αυτοκολλητο τηs HITCH-HYKE RECORDS αναπαραγομενο απο το dual-505 με οδηγει σε ενα παραληρηματικο ξεβιδωμα των κατω ακρων..............χωνομαι στα αυλακια μαζι με τη βελονα και χορευω σεικ
O 'αερινος' protrudi,μεταμφιεσμενος φυσικα,παραδιδει μαθηματα σεικ,και γενικως μαθηματα...Δωστε προσοχη γκαραζιερηδες του φορουμ για να μαθαινετε,γιατι μετα θα σας εξετασει ο Δασκαλος,κι αλλοιμονο στους αχαρους!Η τιμωρια τους θα ειναι να τους βαλει ο cosmarpan ν' ακουσουν σερι ολοκληρη τη δισκογραφια των Residents. :D :D :D
Trelokoritso Tonis Sfinos .mpg
 

S

sk4t4

Guest
Εχω και τις 2 εκδοσεις κι ακούγονται ακριβως το ιδιο. Η κασσετα όπως ειπα όμως ακούγεται καλυτερα, παρ'ολο που την παιζω με ένα budget Aiwa-σιλης :lolsign: Ρε συ sk@t@ και ποιον να πιστεψω αν δεν πιστεψω το Discogs, αλλα πολύ περισοτερο τις κοπιες που εχω και γραφουν ημερομηνίες? Εσενα? :D Αντε παω για αλλαγη τωρα από το χειρουργειο. Με εφτιαξες παλι :p
Ο μονος τροπος για να απαλλαγείς από μενα είναι να δεχτεις να ανταλλάξουμε nicknames. :lol:
Σου το ειπε ο διαιτητης, οτι εκτος απο τα ματια,για να βλεπεις τα οφσαιντ για γκολ,σου χειρουργησε και τ'αυτια για να σου ακουγονται διαφορετικα οι διαφορες εκδοσεις του ιδιου βινυλιου,αλλα η εγχειρηση απετυχε; :D
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Σου το ειπε ο διαιτητης, οτι εκτος απο τα ματια,για να βλεπεις τα οφσαιντ για γκολ,σου χειρουργησε και τ'αυτια για να σου ακουγονται διαφορετικα οι διαφορες εκδοσεις του ιδιου βινυλιου,αλλα η εγχειρηση απετυχε; :D
Eλα τώρα κι εσύ, αφού ετσι του αρέσει...
 


S

sk4t4

Guest
Να και κατι για να συνελθω απο τον,ομολογουμενως πολυ ευχαριστο,χαμο στο παζαρι δισκων του ΑΝ club...Για τον Protrudi τον farfisoμανη.Ειχα τον Χρηστο τον Farfisooργανιστα διπλα μου στο παζαρι και ειπα να τον τιμησω...Long live farfisa λοιπον.
Teddy Boys From The Crypt - Agent 0 (2008).wmv
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Surburban Nightmare - Schizophrenic X-mas from compilation LP "A Midnight Christmas Mess" (1986) Midnight Records


Exclusive track για την τρομερη χριστουγεννιατικη συλλογη της Midnight σχεδόν 30 χρονια πριν, από τους καταπληκτικούς Suburban Nightmare. Με διαφορα το καλυτερο κοματι του δισκου.
Καλα Χριστούγεννα και χρονια πολλα σε ολους και οπως δειχνει και η φωτο του clip ξοδεψτε πολλα για να αποδειξετε την αγαπη σας. :D
 

S

sk4t4

Guest
Surburban Nightmare - Schizophrenic X-mas from compilation LP "A Midnight Christmas Mess" (1986) Midnight Records


Exclusive track για την τρομερη χριστουγεννιατικη συλλογη της Midnight σχεδόν 30 χρονια πριν, από τους καταπληκτικούς Suburban Nightmare. Με διαφορα το καλυτερο κοματι του δισκου.
Καλα Χριστούγεννα και χρονια πολλα σε ολους και οπως δειχνει και η φωτο του clip ξοδεψτε πολλα για να αποδειξετε την αγαπη σας. :D
Kαλα Χριστουγεννα και σε σενα,αλλα εγω ποσα να ξοδεψω αφου ειμαι φτωχος;Αντε,το πολυ-πολυ ν'αγορασω φις ροδιου(η αγαπημενη μου εξαρτηση).
 


S

sk4t4

Guest
Κι επειδη εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο,υπαρχει και καλυτερη εκτελεση του τραγουδιου απο τους ιδιους τους Sick Rose,λιγο μεταγενεστερα,στο 'Floating',στην οποια,βασικη διαφορα ειναι ενα καταπληκτικο Vox Jaguar,που 'ζωγραφιζει',αλλα δυστυχεστατα δεν υπαρχει στο ΥουΤube,οποτε πρεπει να αρκεστουμε σ'αυτην εδω.Καλες γιορτες σε ολους και ολες.
The Sick Rose - Don't Keep Me Out
 




Μηνύματα
24
Reaction score
25
O Bob Urh.Παλια καραβανα...
Εχεις δίκιο, εξάλου πρόκειται για δίσκο του 1991......."Who stole the summer records" εισαγωγική εταιρία από Θεσσαλονίκη. Αραγε υπάρχει ακόμη?
 

S

sk4t4

Guest
Εχεις δίκιο, εξάλου πρόκειται για δίσκο του 1991......."Who stole the summer records" εισαγωγική εταιρία από Θεσσαλονίκη. Αραγε υπάρχει ακόμη?
Μαλλον απιθανο το βλεπω να υπαρχει ακομα.Παντως,η δισκογραφια των Ultra 5 ξεκινα μερικα χρονια πριν το συγκεκριμενο lp,κοντα στα τελη της δεκαετιας του '80.Το 2007,ο Bob Urh και η Tara McMunn,κυκλοφορησαν ενα cd με το ονομα Zero Child.Συνεντευξη των Ultra 5,οπως και ενα τραγουδι τους live στο cd που το συνοδευει,υπαρχει στο δευτερο τευχος του Ελληνικου fanzine Rumble Skunk.
 


S

sk4t4

Guest
Για το φιλο μου το Νικο,που φιλοδοξει να αποκτησει ολοκληρη ολοκληρη τη δισκογραφια του Billy Childish.Ειναι ατελειωτη,οποτε τον βλεπω να ολοκληρωνει το εγχειρημα του μετα θανατον!
Thee Headcoats - No such number
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.684
Μηνύματα
2.869.883
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top