DACs - τελειωμό δεν έχουν

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
...................................... τα αρχεία μου που είναι τεράστια και πιό αξιόλογα. Φαντάσου ότι έχω 900 ψηφιοποιημένα audiophile βινύλια σε 24/192....................................................
Ευχαριστως αναλαμβανω να συμπληρωσω τα κενα ακροασης αρκει να μου δωσεις λιγες εκατονταδες (και σου υποσχομαι, επι πλεον, πως δεν θα πανε σε κανεναν καδο:))
ευχαριστησω κι απο εδω τον artvoice για την ευγενη προσφορα των ανωτερω "αρχειων" (μονο που δεν εχω πλεον ντακ και ο ενισχυτης μου, Musical Fidelity a1008 που εχει ενσωματωμενο 24/192, ΔΕΝ αναγνωριζεται απο τον υπολογιστη με Win 8.1 ως συσκευη ηχου και δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω:(), οποτε ακουγονται μεσω του FiiO X5 με αξιοπρεπεστατη αποδοση!
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Ρε παιδιά βοηθειστε με...
Έχω ένα Media player ac Ryan playon hd2, ενισχυτή Marantz sr6006 και ασύρματα ηχεία sennheiser rs180 τα οποία δε μπορώ να συνδέσω με τίποτα στον ενισχυτή και να παίξουν όταν βλέπω ταινία από το Media player. Σε ράδιο δουλεύουν κανονικά.

Τα σύνδεσα απευθείας στο Media player και ακούγονται χαμηλά.
Οπότε λέω να πάρω dac + headphone amplifier.
Μαξ budget - 180 euro.
Προτάσεις;
 



VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
τι εξοδο εχει το Media player? Αν εισαι συμβατος με το ifi nano, ακουσε το οπωσδηποτε, στα 189 ευρω....
 


Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Τα ακουστικά μου είναι 32ohm και αυτό λέει >100ohm., θα είναι εντάξει;
Επίσης με ενδιαφέρει να μετατραπεί από dts HD σε στέρεο.
Με ενδιαφέρει καθαρά προβολή bluray ταινιών και καθόλου μουσική.
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635


miniDSP, mainly known for their room correction and headphone products, was showing a prototype of their P-DAC125 ($375-$400) 125W ICEpowered integrated amp/DAC. The P-DAC125 includes DSP for basic EQ including four preset room correction curves, supports PCM resolutions up to 24/192, includes analog and digital inputs as well as an aptX Bluetooth input option. The P-DAC125 should be available by the middle of this quarter.
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
συμφωνω μιας και της εχω μια αδυναμια αυτης της εταιριας αλλα....ποσο θα το εχει το ρημαδι?????
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
8500 €.......τσαμπα πραμα ρε παιδι μου......

Ενταξει τωρα περαν της πλακας ειναι παρα πολλα τα χρηματα για εναν κονβερτορα με τσιπακια των 6 δολλαριων και τις περισσοτερες φορες ενα swiching τροφοδοτικο.......τι να πω ρε παιδια.....ετσι νομιζω....
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Ε, όχι αυτά τα δύο τροφοδοτικά δεν μπορεί να είναι διακοπτικά. Εξάλλου δεν έχει χρησιμοποιήσει ποτέ η Accuphase διακοπτικά τροφοδοτικά σε κανένα μηχάνημά της...

untitled1.jpg
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Η αλήθεια είναι , ότι δεν είναι διακοπτικά , αλλά καθαρά γραμμικά τροφοδοτικά.
Επίσης αυτό το μαγαζί είναι το μόνο που έμεινε απο τα σοβαρά γιαπωνέζικα μαγαζιά.
Δε λέω είναι φαρμακείο , αλλά τα αξίζει τα λεφτά του. Ο φίλος μου ο Χρήστος στη Βοστώνη αγόρασε προ ημερών το σετάκι που ήθελε χρόνια τώρα ,δύο μονομπλόκια Μ1000. Αγορά μόνο απο japan 600000yen. Μεταφορικά άλλα 185000yen στη βοστώνη.
Δεν πειράζει ,χαλάλι του . Θα ησυχάσουν και τα αυτιά μου από την κλάψα του.
Λες και δεν του έφτανε το σετ P800-C280V.
Τι να λέμε τώρα.
Τώρα θα τρέχουμε -τρέχει , να πάρει και πηγές accuphase, dp 80-81 και τα ρέστα.
Πολύ θα ήθελα να δω και να ακούσω τι κάνει αυτό το νέο εργαλείο .
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Λεβεντες μου.....δεν με διαβασατε καλα ρε σεις ...εγραψα αυτο--και τις περισσοτερες φορες ενα swiching τροφοδοτικο--γενικευμενα μιλησα και δεν ειπα για το τροφοδοτικο του συγκεκριμενου dac.....
το λεω για να μην παρεξηγηθω τσαμπα ο αθρωπας!!!!:):):)
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Γιατί πειράζεται τον Βλασάρα βρε σεις...
απλά έχει το μαράζι του αναλογικού τροφοδοτικού... από τότε που πήρε την...:whistling: :rofl:
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.419
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top