HXOS EIKONA SHOW 2016

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
καθως οι λαμπες φευγουν ....χωρις να παρουν αδεια και επειδη το κανουν προοδευτικα το καταλαβαινεις τελευταιος σαν τον ....κερατα ενα πραμα.

.
Θεός! :lolsign:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Υπάρχουν πάντως κάποια τρανζίστορ που έχουν λαμπάτη υπογραφή.
Lavardin, Sugden, LFD είναι κάποια από αυτά, ίσως και τα Luxman σε καθαρή τάξη Α.

.
- όντως , αλλά και το αντίστροφο δηλ λάμπες ( πχ audio-Research ) , με τρανζιστοράτη υπογραφή
 



Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Ενα πουλάκι μου είπε πως την άνοιξη θα γίνει έκθεση και στην Θεσσαλονίκη.
Ισως και μια μικρή στη Λάρισα.
Τόσοι πολλοί βλαμμένοι είμαστε στον κάμπο που θα μας κάνουν και έκθεση; :hi:
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Δεν ξέρω , πες μας εσύ ...
Τώρα μας λείπει και ενα Μέγαρο για να κοντράρουμε την Θεσσαλονίκη, αν και έχουμε ένα στα μπετά εδώ και 10 χρόνια

Ρητορικό το ερώτημα απάντησε η αγορά για εμένα
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Φίλε μου Σταματάκο , πέστα , γιατί δεν αντέχω την γκρίνια...

http://www.avmentor.gr/features/hes_2016_0.htm
http://www.avmentor.gr/features/hes_2016_0.htm

Με πολλές νέες παρουσίες, στο επίπεδο των εισαγωγέων, των εταιριών και των προϊόντων, η εφετινή έκθεση Ήχος Εικόνα 2016 ήταν από τις πλέον επιτυχημένες των τελευταίων (όχι και πολύ εύκολων είναι η αλήθεια) ετών. Οι διάδρομοι του Radisson Blu Park μπορεί να ήταν λίγο στενοί αλλά, τις περισσότερες φορές οδηγούσαν σε ενδιαφέροντα -στη συντριπτική τους πλειοψηφία- εκθέματα και, συχνά, σε ευχάριστες εκπλήξεις.
Μια από αυτές ήταν, χωρίς αμφιβολία, η συμμετοχή των ελληνικών εταιριών. Ο κατασκευαστικός κλάδος του audio στην Ελλάδα φαίνεται να κινείται με θετικό τρόπο και αυτό είναι ασφαλώς ευχάριστο, ειδικά αν παρατηρήσει κανείς ότι έχουμε να κάνουμε με εταιρίες, ανθρώπους και προϊόντα με ενδιαφέρουσες και πρωτότυπες ιδέες και ποιότητα κατασκευής που συναγωνίζεται τους... “έξω”.
Άλλη ευχάριστη έκπληξη υπήρξε η επανεμφάνιση μερικών σημαντικών κατασκευαστών και αναφερόμαστε για “επανεμφάνιση στην ελληνική αγορά” και όχι, απλώς. για επανεμφάνιση στην έκθεση. Είναι δύσκολο να πει κανείς αν αυτό οφείλεται σε κάποια δείγματα αλλαγής στο οικονομικό περιβάλλον (μάλλον απίθανο) ή, απλώς, στην τόλμη μερικών ανθρώπων να επενδύσουν σε ένα μεγάλο όνομα, ρισκάροντας (το πιθανότερο), σε κάθε περίπτωση όμως ωφελημένος είναι ο καταναλωτής και η αγορά συνολικά.
Η έκθεση κατέλαβε τρεις ορόφους του ξενοδοχείου, τον ημιώροφο και ένα μέρος του ισογείου και του υπογείου, και μετρήσαμε πάνω από 50 εκθέτες. Τα προϊόντα ήταν πολλά, αλλά ξεχωρίσαμε όσα μας έκαναν εντύπωση, περίπου 150 συνολικά. Οι φωτογραφίες (σε αλφαβητική σειρά, ανά κατασκευαστή, ως συνήθως) ξεκινούν από εδώ. -
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Τόσοι πολλοί βλαμμένοι είμαστε στον κάμπο που θα μας κάνουν και έκθεση; :hi:
Δεν ξέρω πόσοι πολλοί "βλαμμένοι" είστε στον κάμπο, το σίγουρο είναι ότι έχετε πολλές Cayenne στον κάμπο !! :D
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Δεν ξέρω πόσοι πολλοί "βλαμμένοι" είστε στον κάμπο, το σίγουρο είναι ότι έχετε πολλές Cayenne στον κάμπο !! :D
Αστικός μύθος είναι οι Cayenne, ένα αστείο που διαδόθηκε και τώρα όλοι πιστεύουν ότι είναι αλήθεια.
Άσχετα με αυτό, έχουν εξαφανιστεί. Πριν από 2 - 3 χρόνια θυμάμαι μια, παρκαρισμένη σε βενζινάδικο να πωλείται σε αστεία τιμή.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
... μπορει να δωσει αυτο το συναισθημα στην φωνη του louis amstrong στο αλμπουμ μετην ella και να κρατησει την αναπαραγωγη των χαλκινων ΠΝΕΥΣΤΩΝ σε οργανικο τονο και οχι να σου ξυριζει αυτια η τρομπετα ..
Εδώ με κέρδισες τέλος, μη συνεχίζεις
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.329
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top