JOHN MARKOU's Civic S 140hp @260kph!

Μηνύματα
27.280
Reaction score
25.297
Συμφωνώ με την Mitsy, πέραν τούτου να πω ότι στο type s , φοράω uniroyal rainsport 3 Μπροστά, και rainsport 2 πίσω.
Λόγω κάποιας άτσαλης επαφής με τα πεζοδρόμια της περαίας , αναγκάστηκα να αλλάξω τα μπροστινά. Δεν είναι κακό λάστιχο , ούτε στον στεγνό ούτε και στο βρεμένο , ιδίως στο βρεμένο πιστεύω έχει πολλές δυνατότητες , όμως στον απαράδεκτο δρόμο μπροστά από το αεροδρόμιο Μακεδονία , ο,τι μα ότι και να έχεις γλυστράει επικύνδυνα . Το Type s δυναμομετρημένο στα 158 bhp , δεν βάζει ακριβώς φωτιά στο δρόμο. Παρ΄'όλα ταύτα στην εθνική που κατέβαινα την δευτέρα , από σαλλονίκη , το ένιωθα να κολλάει στο δρόμο πολύ καλά. Σε φρένο πανικού από τα 260 , έξω από την Κατερίνη σε κλασσικό μπλόκο , δεν μπήκε καν ABS. Μιλάω για τσαρούχωμα στα φρένα με ταυτόχρονα κατευάσματα από 6η σε 5η και 4η ,. Σε αντίστοιχο τσαρούχωμα με Goodyear που δοκίμασα , το έχασα , με αποτέλεσμα μια τσουχτερή κλήση 300e.
Πέρα τούτων , θα ήθελα να δοκιμάσω pirreli p zero, toyo. Για τα TOYO έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια και από άλλους ιδιοκτήτες TYPE S TYPE R.
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.681
Reaction score
94.701
Σε φρένο πανικού από τα 260 , έξω από την Κατερίνη σε κλασσικό μπλόκο , δεν μπήκε καν ABS.
Το ΑBS σου δουλεύει; :whistling:
 

Μηνύματα
27.280
Reaction score
25.297
Το ΑBS σου δουλεύει; :whistling:
Ναι δουλεύει μια χαρά, στο δρόμο έξω από το Μακεδονία , μπαίνει συχνά πυκνά όταν παίζω.
Εδώ μπαίνει για πλάκα το VSA του civic, που όπως είπα δεν έχει και τα άπειρα άλογα να βάλει φωτιά στην άσφαλτο.
 

Μηνύματα
27.280
Reaction score
25.297
Βγάλε 50 και είσαι λίγο πλούσιος. :D
Να μη σε χαλάσω Μήτσομ , αλλά το i phone με έβγαζε λίγο πάνω από τα 262 που έδειχνε το κοντέρ του type s.
Εχω βαρεθεί να εξηγώ ότι το αυτοκίνητο λόγω καλής αεροδυναμικής βγάζει πολλά χιλιόμετρα . Τελική αν γεμίσει η 6η βγάζει 272 , που δεν το κάνει ποτέ . Στην πράξη σταματά στα 260 - 262 , αφού προηγουμένως έχουν γεμίσει στον κόφτη όλες οι άλλες ταχύτητες. Οποιος θέλει εδώ είμαστε για επιβεβαίωση στην ευθεία της θήβας.
Τα βγάλε 50 και λίγο πλούσιος ή φτωχός εγω τα ακούω βερεσέ.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.781


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.781
Κι αν το καινούργιο 2.0 με turbo και 306 ίππους έχει σχεδόν ίδια τελική (270); :whistling:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Εμένα ο Μπλάτσιος μου είπε οτι στην Πιερία υπάρχουν περίεργα μαγνητικά φαινόμενα που μειώνουν την τριβή κυλήσεως .
Βέβαια είχε φάει κάτι με άγρια μανιτάρια μέσα ........:rolleyes:
 

Μηνύματα
27.280
Reaction score
25.297
Ενημερωτικά , για το AUDI S3 του 2005 ο κατασκευαστής δίνει επίσημα 215 άλογα , και κάτι άλλα ψιλά .
Φυσικά και πάμε και αύριο και όποτε θέλεις . Φυσικά με 2 αυτοκίνητα , αυτονόητο.
 

Μηνύματα
27.280
Reaction score
25.297
Κι αν το καινούργιο 2.0 με turbo και 306 ίππους έχει σχεδόν ίδια τελική (270); :whistling:
Ενημερωτικά το σασμαν είναι το ίδιο , από το 2008 στα type s type r , και το καινούριο type r βγάζει περίπου 310 η 320 άλογα ανάλογα τη ρύθμιση . Τέλος δε μου αρέσει η αμφισβήτιση από κανέναν , σε ότι λέω και ότι γράφω. Αν δεν σας αρέσει είναι πρόβλημά σας , όχι δικό μου.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.420
Reaction score
74.781
Ενημερωτικά , για το AUDI S3 του 2005 ο κατασκευαστής δίνει επίσημα 215 άλογα , και κάτι άλλα ψιλά .
Φυσικά και πάμε και αύριο και όποτε θέλεις . Φυσικά με 2 αυτοκίνητα , αυτονόητο.
Το μεσημεράκι μπορείς;


Τέλος δε μου αρέσει η αμφισβήτιση από κανέναν , σε ότι λέω και ότι γράφω. Αν δεν σας αρέσει είναι πρόβλημά σας , όχι δικό μου.
Δεν είναι αμφισβήτηση, αμφισβήτηση θα υπήρχε αν είχες γράψει οτι πήγες 230.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.784
Reaction score
83.709
Έλα πρώτα να μετρήσουμε το εργαλείο του Ανδρέα και μετά πήγαινε και στο SPA. :)
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.681
Reaction score
94.701
Ποπ κορν έχω εγώ, να φέρω; :sneaky:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.296
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top