Popcorn Hour A-410

Μηνύματα
11
Reaction score
0
Παιδιά καλημέρα. Εκτός από το παραπάνω θέμα που ανέφερα σχετικά με την "απομνημόνευση" των ρυθμίσεων του NMJ σε κάθε διαμοιραζόμενο δίσκο ξεχωριστά , που αφορούν το είδος προβολής (ταινίες-σειρές) καθώς και τον τύπο προβολής (πχ λίστα,κατηγορία κτλ), έχω άλλο ένα ερώτημα.
Οταν γυρίζω την γλώσσα σε ελληνικά από τις ρυθμίσεις , ο scrapper που χρησιμοποιεί ο NMJ για τις ταινίες (προφανώς ο IMDB) μου φέρνει τις πληροφορίες των ταινιών (info) στα ελληνικά.. αυτό είναι καλό, όμως δυστυχώς φέρνει και τον τίτλο της ταινιας στα ελληνικά (πχ "Εγώ ο Φρανκεσταίν") που δεν το θέλω. Υπάρχει η δυνατότητα :

1) Να εξαιρέσεις τον τίτλο της ταινίας ώστε να τον φέρνει στα αγγλικά ενώ τα info στα ελληνικά ?
2) Εστω να τα φέρνει και τα 2 στα αγγλικά ενώ η γλώσσα στις γενικές ρυθμίσεις να είναι γυρισμένη στα ελληνικά
Παιδιά καλημέρα. Εκτός από το παραπάνω θέμα που ανέφερα σχετικά με την "απομνημόνευση" των ρυθμίσεων του NMJ σε κάθε διαμοιραζόμενο δίσκο ξεχωριστά , που αφορούν το είδος προβολής (ταινίες-σειρές) καθώς και τον τύπο προβολής (πχ λίστα,κατηγορία κτλ), έχω άλλο ένα ερώτημα.
Οταν γυρίζω την γλώσσα σε ελληνικά από τις ρυθμίσεις , ο scrapper που χρησιμοποιεί ο NMJ για τις ταινίες (προφανώς ο IMDB) μου φέρνει τις πληροφορίες των ταινιών (info) στα ελληνικά.. αυτό είναι καλό, όμως δυστυχώς φέρνει και τον τίτλο της ταινιας στα ελληνικά (πχ "Εγώ ο Φρανκεσταίν") που δεν το θέλω. Υπάρχει η δυνατότητα :

1) Να εξαιρέσεις τον τίτλο της ταινίας ώστε να τον φέρνει στα αγγλικά ενώ τα info στα ελληνικά ?
2) Εστω να τα φέρνει και τα 2 στα αγγλικά ενώ η γλώσσα στις γενικές ρυθμίσεις να είναι γυρισμένη στα ελληνικά
 

Μηνύματα
287
Reaction score
37
1.
Plot & Title φέρνει απο Moviedb και όχι απο imdb, σύμφωνα με την γλώσσα που έχεις δηλώσει στις ρυθμίσεις του nmj.
To παράδειγμα σου : http://www.themoviedb.org/movie/100241-i-frankenstein?language=el

Δεν νομίζω πως μπορείς να διαχωρίσεις την γλώσσα.
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να επεξεργαστείς τα αποτελέσματα με το nmjtoolbox

2.
Νομίζω πως στις ρυθμίσεις του NMJ μπορείς να δηλώσεις άλλη γλώσσα απο αυτή που έχει το UI.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Παιδιά τη βοήθεια σας,οι κάτοχοι του player!
Πριν κάνω την παραγγελία τους είχα στείλει mail σχετικά με το αν αναπαράγει dvix σε .avi container και όχι μόνο xvid.
Μου έστειλαν σήμερα απάντηση από τη cloudmedia ότι σε .avi container αναπαράγει μόνο xvid.
Eπειδή το player θα το δώσω σε πρόσωπο μεγάλης ηλικίας,που θέλει να βλέπει ταινίες παλιές σχετικά.
Θα του περάσω λοιπόν, σκληρό δίσκο με παλιές ταινίες,που όμως αρκετές είναι σε avi container με divx codec.

Μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει αν παίζει divx σε .avi container?Με κάποιο patch 3ων ίσως?Αν όχι να προλάβω να ακυρώσω την παραγγελία!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
πες μου πως να τσεκάρω ένα Avi τι πράγμα είναι, όλα τα Avi που έχω τα παίζει.
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Και σε μενα που εκανα τσεκ σε avi τα επαιξε κανονικα.με το nero θυμασαι εαν εχει επιλογη να μετατρεψω ενα αρχειο βιντεο σε divx codec ωστε το avi που θα δημιουργηθει θα εχει τα χερακτηριστικα που θες να τσεκαρουμε ;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Βασίλη να μη σε ταλαιπωρήσω,αν μπορείς όμως κατέβασε αυτό:http://mediaarea.net/en/MediaInfo και άνοιξε με το πρόγραμμα .avi files που έχεις και τα έχεις δει στο popcorn.Κάπου θα σου βγάζει στην ανάλυση xvid ή dvix 3,4,5,6 αν αυτά τα divx 3,4,5,6 στα αναπαράγει έστω και για δευτερόλεπτο το popcorn είναι ok!Σε .avi container πάντα!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
βρήκα ένα divx5 γράφει και το παίζει, το μόνο που παρατηρώ είναι ότι το actual size δεν γεμίζει την οθόνη είναι πολύ μικρό και πρέπει να το κάνω zoom από το remote του popcorn
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Είναι ok Βασίλη,ευχαριστώ πολύ!:)
Είναι πολύ χαμηλης ανάλυσης το αρχείο και μάλλον για αυτό το κάνει!;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Είσαι τυχερούλης, 60 ταινίες παιδικές, σχεδόν όλες avi μόνο μία ήταν όπως την ήθελες :o
 


Μηνύματα
151
Reaction score
18
Μου ήρθε μήνυμα για καθυστερηση της αποστολης απο 09/05 σε 12/05
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Σε μένα μου στείλαν από 9/5 σε 16/5.
Σκέφτομαι να το ακυρώσω.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Καλησπερα.Περιμενε λιγο Λεωνιδα την αλλη εβδομαδα.Αν υπαρξει αλλη καθυστερηση προχωραμε σε ακυρωση.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ναι πιθανόν έτσι θα κάνω.Θα τους δώσω άλλη μια εβδομάδα περιθώριο!
 

Μηνύματα
139
Reaction score
24
Και εγώ παίδες το παρήγγειλα προχθές με 9/5 αποστολή, και μου ήρθε πριν λίγο email για τις 12/5.
Εντάξει δεν νομίζω να χαλάσει και ο κόσμος για λίγες μέρες αργότερα!
(Εκτός αν μας δουλεύουν).Ιδωμεν....
 



Μηνύματα
139
Reaction score
24
Tους έστειλα email το πρωί για να στείλουν με EMS και μου απάντησαν ότι έχουν καθυστέρηση από το εργοστάσιο παραγωγής (η έδρα τους είναι στην Μαλαισία και το εργοστάσιο στην Κίνα ,μάλλον στην Shenzhen).
Τώρα τι να πω! η έχει μικρή παραγωγή η έχει μεγάλη ζήτηση.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Πρέπει να έχει και μεγάλη ζήτηση,γιατί είναι ουσιαστικά το μόνο καινούριο media player με τόσο δυνατά χαρακτηριστικά.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.360
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top