Popcorn Hour A-410


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Από την Hdi καλύτεροι είναι σε software,πιο συχνό τουλάχιστον
 



Μηνύματα
151
Reaction score
18
το 301.Και να σκεφτεις δεν ειδα ποτε ταινια απο το Dune στον μηνα και το πουλησα 50€ κατω απο την αγορα του
 


Μηνύματα
151
Reaction score
18
Καλημερα Λεωνιδα.Οχι δεν υπηρξε κανενα προβλημα με δικτυο.Βασικα δεν μπορεσα να το σεταρω με το YaDis για να βλεπω, μετα την περιηγηση στον φακελο του καθε αρχειου, επιτοπου την ταινια.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.007
Καλημερα Λεωνιδα.Οχι δεν υπηρξε κανενα προβλημα με δικτυο.Βασικα δεν μπορεσα να το σεταρω με το YaDis για να βλεπω, μετα την περιηγηση στον φακελο του καθε αρχειου, επιτοπου την ταινια.
Κρίμα... Αν είχες διαβάσει το παρακάτω, δεν θα το έδινες:
Ενημέρωση από τη χρήση του yaDIS, και τη -μικρή μου- εμπειρία από αυτό.

Όπως περιέγραψα και πιο πάνω, οι ταινίες μου είναι μοιρασμένες αλφαβητικά σε 5 NAS. Ο πρώτος για παράδειγμα έχει τις ταινίες 0-9, Α, Β, C, D, E, F σε χωριστούς φακέλους. Σε κάθε ένα από αυτούς δημιούργησα με τον τρόπο που μου περιγράψατε στο post #12ένα φάκελο yaDIS. Στο tab: General, ακολούθησα το path \\QNAP1\Public\Ταινίες 0-F\A (για τις ταινίες από Α), ενώ στο tab:Folders πρόσθεσα το ίδιο path. Αυτή η διαδικασία ακολουθήθηκε για όλες τις ταινίες.

Στην πράξη τώρα. Όταν από το Dune μπω στο φάκελο κάθε γράμματος (πχ Α), βρίσκω στο τέλος ένα φάκελο yaDIS. Aνοίγοντάς τον, και πατώντας ΟΚ στο movies, μου εμφανίζονται όλες οι επιλογές από κάτω: All movies, recently added, Genre, Director, Year κλπ.
Αν πατήσω ΟΚ στο All Movies, τότε θα δω τα preview του γράμματος που έχω επιλέξει. Αν όμως επιλέξω κάτι άλλο μετά (πχ Director), τότε μου εμφανίζεται η λίστα με όλους τους σκηνοθέτες, όλων των ταινιών που έχω περάσει, και όχι μόνο του Α. Έτσι, μπορώ να δω το preview ταινίας από οποιοδήποτε NAS. Βασική προϋπόθεση εδώ, είναι να έχετε "ξυπνήσει" όλους τους NAS.

Στο preview τώρα έχω αντιμετωπίσει 2 συμπεριφορές στα 2 Dune που έχω.
1. Στο πρώτο Dune, έχοντας επιλέξει να δω το preview μιας ταινίας, πατώντας OK ξεκινάει η αναπαραγωγή της ταινίας. Τέλεια!
2. Στο δεύτερο, πατώντας ΟΚ, ξαναφορτώνει την εικόνα του preview, σαν να αναπαράγει μια φωτογραφία. Η λύση για να δω την ταινία είναι να γυρίσω πίσω στην οθόνη που δείχνει τη λίστα με τα εξώφυλλα όλων των ταινιών, να πάω επάνω στην ταινία της επιλογής μου, και αντί να πατήσω ΟΚ για να δω το preview, πατάω play, οπότε παίζει η ταινία.

Καλή επιτυχία λοιπόν σε όσους το δοκιμάσουν..
Στο preview τώρα έχω αντιμετωπίσει 2 συμπεριφορές στα 2 Dune που έχω.
1. Στο πρώτο Dune, έχοντας επιλέξει να δω το preview μιας ταινίας, πατώντας OK ξεκινάει η αναπαραγωγή της ταινίας. Τέλεια!
2. Στο δεύτερο, πατώντας ΟΚ, ξαναφορτώνει την εικόνα του preview, σαν να αναπαράγει μια φωτογραφία. Η λύση για να δω την ταινία είναι να γυρίσω πίσω στην οθόνη που δείχνει τη λίστα με τα εξώφυλλα όλων των ταινιών, να πάω επάνω στην ταινία της επιλογής μου, και αντί να πατήσω ΟΚ για να δω το preview, πατάω play, οπότε παίζει η ταινία.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Κρίμα... Αν είχες διαβάσει το παρακάτω, δεν θα το έδινες:


Στο preview τώρα έχω αντιμετωπίσει 2 συμπεριφορές στα 2 Dune που έχω.
1. Στο πρώτο Dune, έχοντας επιλέξει να δω το preview μιας ταινίας, πατώντας OK ξεκινάει η αναπαραγωγή της ταινίας. Τέλεια!
2. Στο δεύτερο, πατώντας ΟΚ, ξαναφορτώνει την εικόνα του preview, σαν να αναπαράγει μια φωτογραφία. Η λύση για να δω την ταινία είναι να γυρίσω πίσω στην οθόνη που δείχνει τη λίστα με τα εξώφυλλα όλων των ταινιών, να πάω επάνω στην ταινία της επιλογής μου, και αντί να πατήσω ΟΚ για να δω το preview, πατάω play, οπότε παίζει η ταινία.
Ευχαριστω πολυ φιλε για την διευκρινηση.Δυστυχως οταν την χρειαστηκα δεν μπηκα στο φορουμ για να την δω.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Καλο μεσημερι και καλη εβδομαδα παιδια.Μολις διαβασα τα email μου και ειδα οτι εχω πακετο.The following is your tracking number of your shipment:Μου το στελνουν και εχω αγωνια.Αληθεια σε ποσες ημερες θα το παρω;
 

Μηνύματα
287
Reaction score
37
Όταν μου το είχαν στείλει αυτό, έκανε max 3 εργάσιμες ημέρες.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Όταν μου το είχαν στείλει αυτό, έκανε max 3 εργάσιμες ημέρες.
Ευχαριστω για την απαντηση.Δηλαδη μεχρι την Παρασκευη θα το εχω μαλλον στα χερια μου.
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ακύρωσα τη δική μου παραγγελία (κάθε εμπόδιο για καλό που λένε,με την καθυστέρηση αποστολής) μιας και βρήκα λύση με τα divx αρχεία.
Θα δώσω στον πατέρα μου τελικά το LG HR550,που είναι bd player,ψηφιακός δέκτης με pvr και πλήρες media player που παίζει και divx αρχεία.Τον έχω στην κρεβατοκάμαρα και είναι σε αχρηστεία ουσιαστικά.
Ισως λίγο αργότερα το πάρω για μένα.Οταν και οι νέοι κάτοχοι που παραλαμβάνους σε 2-3 μέρες γράψουν θετικές εντυπώσεις για το Α-410!;)
 

Μηνύματα
139
Reaction score
24
Και όμως έκανε μόνο 3 μέρες!
Πριν λίγο το έφερε ο ταχυδρόμος!
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
Καλο μεσημερι.Απο της 11.30' το πρωι το εχω και εχω στα χερια μου.Ευχαριστω πολυ Χρηστο για την βοηθεια σου.Πραγματι το μηχανακι ειναι πολυ καλο.Εχω προβλημα,γιατι μου ζηταει κωδικους,προσπαθωντας να μπω μεσω explorer.Ποιοι ειναι;
Και κατα δευτερον πως μπορω να το σεταρω σε NFS;
 

Μηνύματα
287
Reaction score
37
username nmt
password 1234


Για NFS πρέπει πρώτα να ρυθμίσεις τον NFS Server σου (πχ να ρυθμίσεις το NAS εάν έχεις NAS)
Έπειτα απο Network Media => Network Browser => Μπορείς να δείς το "NFS Servers" => Μέσα θα βρείς τους μοιρασμένους φακέλους.
 

Μηνύματα
151
Reaction score
18
username nmt
password 1234


Για NFS πρέπει πρώτα να ρυθμίσεις τον NFS Server σου (πχ να ρυθμίσεις το NAS εάν έχεις NAS)
Έπειτα απο Network Media => Network Browser => Μπορείς να δείς το "NFS Servers" => Μέσα θα βρείς τους μοιρασμένους φακέλους.
Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου.Το pass & το User το βρηκα,αυτο που με παιδεψε ηταν το NFS,γιατι ειχα προβλημα με το σεταρισμα στο πισι.Το εχω περασει τοσο καιρο,το χρησιμοποιω στο mede8er και σημερα βρηκε να μουλαρωσει.Στο τελος ολα καλα.Μια επιπλεον ερωτηση με τα εξωφυλλα.Σε καθε καινουργιο φακελο πως μπορω να τα περασω;
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.953
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top